Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

anbu 08:48, 22 maj 2019


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
wiklasia napisał(a)
Toszko - mój quasi-trawnik skowycze z radości, tataraki hymny pochwalne ślą ku niebiosom, ślimaki powyłaziły z kryjówek i łatwo je wyzbierać, licznik poboru wody się nie kręci ponad normę więc czemu ja miałabym marudzić


Też zupełnie nie widzę powodów do narzekania

Toszka tzn. ścinasz cisom młode gałązki, jeszcze takie mięciutkie? Hm...
Fajnie, że jesteś
____________________
Ania Ogród Ani :)
malgol 08:51, 22 maj 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No w końcu tutaj wypatrzyłam Toszkę jakąs długa zime miałaChętnie poczytam o cięciu iglaków
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 10:43, 22 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AnnaCh napisał(a)

Tak?



Tak, mniej więcej tak właśnie. Z sosnami i świerkami jest taka zasada, że póki są igły na gałązce póty śpiące oczka są aktywne=żywe.
Na drugim i trzecim zdjęciu ładnie widać oczka wypustki .

Ostatnie zdjęcie pokazuje dwa równoległe przewodniki. Jeden z nich skróć mocniej, ale zwróć tylko uwagę, by na tym mocniej skracanym cięcie zrobić nad oczkami skierowanymi na zewnątrz gałązki.

Aniu Anbu. Tak tnę teraz po młodziutkich cisowych przyrostach. Zwłaszcza równam boki stożków, kul i ściany żywopłotów. Żywopłot aktualnie od góry ciacham.
Tym sposobem cięcia co 2-3 tygodnie Polinka zagęściła w jeden sezon swoje żywopłotki. Chyba późną jesienią pokazywała różnicę. Zaufała mi i dochowała się biegusiem misiaczków Natomiast ja w zeszłym roku dzięki częstemu cięciu optycznie przesunęłam sobie poduchę bez wykopywania jej. Czyli to co miało być optycznie większe cięłam krócej, a to co miało "cofnąć kulę" było mocno i głęboko cięte. Sama zdziwiłam się jaki to efekt przyniosło w dosłownie 3-4 miesiące.
DLA PODCZYTUJĄCYCH!!! Takie cięcie pobudzające intensywnie można robić TYLKO na ukorzenionych świetnie, minimum dwa lata rosnących cisów. Na jedno- dwusezonowych jeszcze tego nie można robić, bo pobudzona masa zielona będzie niemożliwa do wykarmienia przez młode, niewydolne korzenie!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 10:45, 22 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka!!! Witaj późną wiosną Jak ja lubię Cię czytać
____________________
Wiolka5_7 12:55, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Czyli swoje wiosną sadzone cisy mam przyciąć tylko raz jak zciemnienią te młode przyrosty czy jak ?
Fajnie,że jesteś Toszko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zakrecona 13:18, 22 maj 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dobrze, że tłustym drukiem Iwonka dopisała, bo już mnie ręce zaswędziały
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Toszka 20:47, 22 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiolka5_7 napisał(a)
Czyli swoje wiosną sadzone cisy mam przyciąć tylko raz jak zciemnienią te młode przyrosty czy jak ?
Fajnie,że jesteś Toszko

Wiolu, wiosną sadzone cisy lepiej w tym roku zostawić, bo z wielkim prawdopodobieństwem w lipcu mogą się obsypać. I to, że igiełki obsypują się w lipcu jest normą, jednak na nowiutkich cisach bardziej to zauważamy i bolejemy nad tym. W tym roku lepiej daj im spokój. W przyszłym, na wiosnę wyrównaj górę. A w 2021 będziesz ciąć do obłędu
Jak na razie deszczowy maj sprzyja sadzonym cisom...

Zakrecona napisał(a)
Dobrze, że tłustym drukiem Iwonka dopisała, bo już mnie ręce zaswędziały

Forum już mnie nauczyło, że do blondynek i innych kolorów trzeba wielkimi literami pisać i wytłuszczać
A żem sama blondynka, to trochę czasu mi zajęło aby do tego prostego wniosku dojść
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 21:15, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Toszka napisał(a)

Wiolu, wiosną sadzone cisy lepiej w tym roku zostawić, bo z wielkim prawdopodobieństwem w lipcu mogą się obsypać. I to, że igiełki obsypują się w lipcu jest normą, jednak na nowiutkich cisach bardziej to zauważamy i bolejemy nad tym. W tym roku lepiej daj im spokój. W przyszłym, na wiosnę wyrównaj górę. A w 2021 będziesz ciąć do obłędu
Jak na razie deszczowy maj sprzyja sadzonym cisom...


Forum już mnie nauczyło, że do blondynek i innych kolorów trzeba wielkimi literami pisać i wytłuszczać
A żem sama blondynka, to trochę czasu mi zajęło aby do tego prostego wniosku dojść

Dobrze,to nie będę ciąć już w tym roku...niech idą w korzenie
Będę miała na uwadze to sypanie igieł zastosuję się do zaleceń
To prawda ,ten deszcz bardzo sprzyja cisom,fajnie się przyjęły
Dzięki Toszko,super ,że wróciłaś


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ren133 21:44, 22 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Graby pięknie się rozrastają u Ciebie
W jakiej odleglości je posadziłaś?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Wiolka5_7 21:59, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Czosnki w grabach mniam,też mam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies