Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 20:19, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Szalejesz, warzywniaczek cudny, mój stoi jeszcze nie ruszany, jedynie zrobiliśmy porządek z truskawkami, rozłożyliśmy folię i na tym póki co koniec

No ja właśnie muszę zacząć coś robić z truskawkami i poziomkami. Przede wszystkim to skrzynię muszę napełnić ziemią.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 20:25, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)

No ja właśnie muszę zacząć coś robić z truskawkami i poziomkami. Przede wszystkim to skrzynię muszę napełnić ziemią.


Ja o skrzynkach też myślałam, ale to już zostawię sobie na przyszły rok
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 20:32, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Zajrzałam przypadkowo i przeczytałam od deski do deski

Bardzo fajna działka. Woda opadowa dawała w kość porządnie, nam też, łącznie z zalewaniem piwnicy ale to też sposób na naukę i dobre rozplanowanie przestrzeni, by uniknąć takich sytuacji Odkąd macie ogrodzenie, to już woda nie spływa z drogi?

Ogródek zapowiada się super w sumie dużo już jest zrobione. Chciałam zapytać o te skrzynie na warzywka - samodzielny wyrób? Czy one mają jakieś dno, albo kładziecie tam jakąś matę, na to ziemię, czy nie?
Pozdrawiam

Witam u mnie Co do wody opadowej, to niestety jest jeszcze jedno miejsce, gdzie stoi z przodu domu, ale mam nadzieję, że i z tym się zrobi porządek powoli. Planów mam mnóstwo, tylko brakuje mi czasu i silnych rąk do pracy Odkąd mamy ogrodzenie z wodą jest już lepiej, bo przed płotem też nasypaliśmy ziemi i zasialiśmy trawę, więc teraz płynie dalej po asfalcie i już nie spływa do nas
Skrzynie to samodzielny wyrób mój, mojego taty i męża. Nie mają dna, nie kładziemy też nic na spód. Będą jeszcze 3 takie mniejsze w tym roku, tylko nie wiem czy będą do pełna zasypane, bo brakuje mi już ziemi dobrej. Muszę sobie jeszcze sprawić kompostownik.
Pozdrawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:34, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Las przy domu, marzenie ja mam tylko widok na zaorane pola ehhhh

A mój M nie chciał tam mieszkać, tylko chciał większą działkę na wsi. Ale ja się uparłam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
rumiankowa 20:38, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Dobrze zrobiłaś super lokalizacja, do pozazdroszczenia
Dzięki za informacje o donicach
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
AnnaCh 20:38, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Ja o skrzynkach też myślałam, ale to już zostawię sobie na przyszły rok

U mnie w przyszłym roku będą kolejne. W tym roku tylko 4 sztuki mniejsze i jedna duża na truskawki i poziomki.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:27, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A zapomniałam dodać, że posadziłam w domu na rozsadę ogórki, cukinię, dynię i jarmuż. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Powinnam też przepikować poziomki. Może jutro zanim pojadę na obiad do teściowej?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Anusia 21:32, 18 kwi 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
W warzywniku już działasz u nas trochę za zimno. Rano deszcz padał. Jak do tej pory wsiałam jedynie pietruszkę bo najdłużej wschodzi. Młodzieniec cudny
____________________
Skandynawia po krzyżacku
AnnaCh 21:37, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Anusia napisał(a)
W warzywniku już działasz u nas trochę za zimno. Rano deszcz padał. Jak do tej pory wsiałam jedynie pietruszkę bo najdłużej wschodzi. Młodzieniec cudny

Działam, działam i to już od marca. Pietruszkę mam zeszłoroczną. Z tych marcowych wysiewów, to wszystko oprócz marchwi ładnie wychodzi. Na marchew jeszcze poczekam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Agatek 23:04, 18 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
hej
mam nadzieję, że mój warzywnik na odległość jakoś obrodzi
działasz pięknie aż zazdroszczę
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies