Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 22:27, 21 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Oj bardzo cieszą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 20:52, 22 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)
No właśnie tak coś kombinuję Właśnie byłam na stronie banku zrobić przelew za wodę i kredyt mi proponują, może wezmę na truskawki


szalona, żeby tylko odsetki Ci się nie rozmnożyły bardziej niż truskawki
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 22:13, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
szalona, żeby tylko odsetki Ci się nie rozmnożyły bardziej niż truskawki

Kupiłam dzisiaj na razie 7 krzaczków. Miałam sadzić na macie, ale w tym roku będą bezpośrednio w ziemi, żeby rozłogi mogły się ukorzenić. Na sobotę planuję sadzenie, jak mi mąż napełni skrzynie ziemią. No i muszę kupić torf, bo chyba truskawki i poziomki lubią kwaśną ziemię.

Trzy lub cztery już kwitną
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:24, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wysadziłam dziś tego trującego wawrzynka i w to miejsce poszły zakupione na targach tawuły. Prawie wszystkie lawendy i bukszpany obsypałam korą. Zaczyna to wyglądać.

I tak od prawej jest lilak, te wsadzone tawuły i mini forsycja

Dalej na lewo przed szmaragdami te nieszczęsne roślinki, co to nie wiem co z nich wyrośnie Dalej na lewo jaśminowiec.

Potem lawendy i bukszpany a między szmaragdami hortensja bukietowa.

I tylko mnie ta wierzba na końcu rabatki denerwuje i chyba namówię M i ją wykopiemy, a tam pójdzie druga tuja. No i jeszcze przed tą ostatnią tują coś bym chciał i myślę o drugiej hortensji bukietowej, tylko zastanawiam się czy tą samą odmianę, czy inną dać. Ale chyba tą samą, to Vanilla Fraise.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:28, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Moja wspomniana hortensja Miniaturka

No i trawkę, którą kupiłam na targach w niedzielę podzieliłam, bo będzie mi potrzebne z pięć sztuk, a z moim tempem, to zanim zrobię rabatkę akurat urośnie Mam nadzieję, że przeżyją to rozsadzanie.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
rumiankowa 22:32, 22 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Cudne truskawki i trawka, przeżyje podział, co ma nie przeżyć? Rabata coraz ładniejsza
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
AnnaCh 22:49, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Cudne truskawki i trawka, przeżyje podział, co ma nie przeżyć? Rabata coraz ładniejsza

Dziękuję bardzo Truskawki to mają cudną cenę też
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:38, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Przed snem zajrzałam jeszcze do gabinetu męża na parapet. Nie był zbyt zadowolony, bo mu pracę przerwałam, ale musiałam, a tam posadzony w sobotę jarmuż kiełkuje już Mam nadzieję, że ogórki, dynia i cukinia też dadzą radę.

Co do moich dalszych planów to jest tak:

Chcę jeszcze zagospodarować ten trójkącik przy tujach przy śmietniku. Czerwone kropki to żurawki, zielone to trawka dziś rozsadzona.
Tuje przy śmietniku będą jeszcze dwie (akurat napis Ogrodowisko zasłania), tak jak kiedyś to proponowała Małgosik, ale z tym muszę poczekać na M jak będzie wolniejszy, bo w tym miejscu pod trawą jest suchy beton i gruz, bo placyk na śmietnik był pierwotnie większy.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Edyta10 01:25, 23 kwi 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witaj Aniu, przeczytałam cały wątek, bardzo mi się podoba twój ogród ale i twój zapał nowa rabatka super, tylko zastanawiam się czy ta wierzba jest włączona do rabatki, bo na zdjęciu nie widać... jak tak to ok- takie zwieńczenie dzieła te roślinki, które nie wiesz co to za cudo to obstawiam liliowce, ale poczekaj aż zakwitną jeśli to one to posadziłabym je w "kupie" ładniej taka duża kępa wygląda. A horti to Vanilka właśnie była moim marzeniem, zamiast niej mam Magical Candle, ale jednak kupię Vanilkę możesz posadzić też Limelight- to moja ulubienica i faworyta pięknie kwitła, jak na nowo posadzoną- możesz ją obejrzeć u mnie, no i się skusiłam i dokupiłam drugą malusią za 10 zł w markecie O. zawsze zresztą można ucięte patyki wsadzić i wyprodukować własne horti

kibicuję, więc pojawię się jutro pewnie
____________________
Ogródek nad jeziorem
zawitka 07:13, 23 kwi 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14052
Witaj fajnie zaczynasz ale czy te szmaragdy nie są za blisko płotu bo ja 15 sztuk tak wsadziłam I przesadzałam.Nie wiem jak szeroką masz tę rabatkę ????Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies