Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

paulina_ns 07:20, 23 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Szalejesz, szalejesz truskawki śliczne i pewnie pychotka zakupy wspaniałe, rabatka coraz ładniejsza się robi, a trawki cud i miód pozdrawiam.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Malgosik 09:30, 23 kwi 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
sąsiadka mi niedawno narzekała na matę wokół truskawek, miała kilka lat
jesienią posadziła już nowe truskawki i bez maty
ale nie pamiętam dlaczego narzekała
____________________
Ogród na glinie
rumiankowa 10:58, 23 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Może od maty zależy. Ja miałam/mam czarną z all... i gorszego dziadostwa nie widziałam. Chwasty rosły pod nią i się przebiły tkanina po kilku tygodniach na słońcu poszła w strzępy. Ponieważ miałam całą rolkę dałam pomiędzy rzędy truskawek chyba potrójną warstwę, ale i tak myślę, że to na jeden sezon.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
AnnaCh 20:29, 23 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Edyta10 napisał(a)
Witaj Aniu, przeczytałam cały wątek, bardzo mi się podoba twój ogród ale i twój zapał nowa rabatka super, tylko zastanawiam się czy ta wierzba jest włączona do rabatki, bo na zdjęciu nie widać... jak tak to ok- takie zwieńczenie dzieła te roślinki, które nie wiesz co to za cudo to obstawiam liliowce, ale poczekaj aż zakwitną jeśli to one to posadziłabym je w "kupie" ładniej taka duża kępa wygląda. A horti to Vanilka właśnie była moim marzeniem, zamiast niej mam Magical Candle, ale jednak kupię Vanilkę możesz posadzić też Limelight- to moja ulubienica i faworyta pięknie kwitła, jak na nowo posadzoną- możesz ją obejrzeć u mnie, no i się skusiłam i dokupiłam drugą malusią za 10 zł w markecie O. zawsze zresztą można ucięte patyki wsadzić i wyprodukować własne horti
kibicuję, więc pojawię się jutro pewnie

Witam prawie sąsiadkę, bo do Łodzi z Piotrkowa to rzut beretem
Wierzba jest włączona do rabatki, właśnie na niej się ona kończy. Tylko nie za bardzo mi ona pasuje, przy każdym słupku ogrodzeniowym są po dwa szmaragdy, a przy tym ostatnim jeden, bo wierzba przeszkadza. Nie wiem czy jej nie wykopię.
Co do roślinek, to koleżanka w pracy też obstawia liliowce.
Hortensję drugą chyba kupię limelight, a ta moja Vanilla to właśnie ta za 10 zł z O. Jeszcze trochę i zacznę produkcję własnych.
Pozdrawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:32, 23 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zawitka napisał(a)
Witaj fajnie zaczynasz ale czy te szmaragdy nie są za blisko płotu bo ja 15 sztuk tak wsadziłam I przesadzałam.Nie wiem jak szeroką masz tę rabatkę ????Pozdrawiam

Witam u mnie. Wydaje mi się, że szmaragdy są ok, tak 50 cm od siatki. Pozdrawiam również
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:34, 23 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Szalejesz, szalejesz truskawki śliczne i pewnie pychotka zakupy wspaniałe, rabatka coraz ładniejsza się robi, a trawki cud i miód pozdrawiam.

Dziękuję bardzo Paulinko, mam nadzieję, że te trawki się rozkrzewią i będzie 5 sztuk Dzisiaj podglądałam moje miniaturowe żurawki, które zimowały zadołowane w doniczkach i nawet coś tam puszczają, wiec może będzie co wsadzić w ten trójkącik między szmaragdami, a lilakiem
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:36, 23 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Malgosik napisał(a)
sąsiadka mi niedawno narzekała na matę wokół truskawek, miała kilka lat
jesienią posadziła już nowe truskawki i bez maty
ale nie pamiętam dlaczego narzekała

Jakbyś ją dopytała? Ja miałam plan położyć matę, a żeby truskawki się na niej nie przypiekały, to na macie coś rozłożyć, np. sianko?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:40, 23 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Może od maty zależy. Ja miałam/mam czarną z all... i gorszego dziadostwa nie widziałam. Chwasty rosły pod nią i się przebiły tkanina po kilku tygodniach na słońcu poszła w strzępy. Ponieważ miałam całą rolkę dałam pomiędzy rzędy truskawek chyba potrójną warstwę, ale i tak myślę, że to na jeden sezon.

Też kiedyś taką miałam, na szczęście tylko kawałek pod jakimś drzewkiem, jeszcze w starym miejscu zamieszkania, od słońca po miesiącu się rozlazła.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 18:07, 24 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Nawet nie straszcie, bo ja w tym roku rozłożyłam wokół truskawek, żeby mi się tak nie rozsiewały, no i żeby mniej chwaściorów było Ja już nic nie dzielę, w tamtym roku podzieliłam żurawki, trawki i dojść do siebie nie mogą
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 21:57, 24 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Zaniosłam dzisiaj koleżance z pracy i jednocześnie z osiedla tego trującego wawrzynka i ucięłam sobie od niej trzmieliny. Postaram się ją ukorzenić

Wpadłam też do biedry po Jasiowe mleczko i kupiłam oprócz mleczka borówkę Bluecorp

A tutaj zobaczcie jak pięknie wyszedł mi mój zasiany jeszcze w marcu bób, obok niego dwa rządki też marcowej rzodkiewki, a na prawo zeszłoroczna pietruszka, między którą wetknęłam dymkę W samym rogu wychodzi lubczyk.

A tutaj w rynience pod oknem w kuchni śliczny duży orlik, niedługo zakwitnie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies