Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 22:25, 11 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105








____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
margaretka3 10:12, 12 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Cześć, Alicjo!
Spodobała mi się Twoja pysznogłówka.
Mur zarośnięty wkrótce będzie ozdobą, a nie szpetotą.
Nowa rabata dobrze się zapowiada, musi sie tylko rozrosnąć. Może koło hortensji miskanty dodaj, a po lewej stronie na brzegu rabaty mogłaby dojść brunera albo kontrastowe w kolorze żurawki, tam trochę pusto.
Co do buka, nie doradzę, nie znam się. Ale podpowiem Ci, żebyś zadała pytanie w wątku o drzewach albo w wątkach innych osób (może Pszczółka, Madzenka albo Finka - one widziałam doradzały w sprawie drzew).
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Juzia 19:17, 12 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38836
Alicja169 napisał(a)
"Koronkarze" przy robocie



TO NIE SĄ OPUCHLAKI!!!

Opuchlaki nie jedzą kwiatów, a już na pewno nie w dzień!
Tak wyglądają opuchlaki
A tak ich larwy pędraki

To co Ty miałaś to chrząszcze - ogrodnice niszczylistki. Pojawiają się masowo w maju i zjadają WSZYSTKO! Do tego składają jaja w ziemi i z nich wykluwają się później pędraki, które zjadają nie tylko trawniki, ale i korzenie roślin, drzewek.

Nie ma sensu ich wynosić w inne miejsce jak pisała koleżanka kachat, bo to tylko zwiększa ich populację.
Ja zabijałam ich dziennie ok 300 sztuk....przez dwa tygodnie, a i tak rośliny miałam całe podziurawione!!!
Chemii nie polecam z reguły....ale jak już... to chyba Mospilanem można pryskać rośliny, ale trzeba to robić często, a i tak najpierw robal musi się najeść żeby kipnąć, więc dziur narobi tak czy siak. (ale zdanie mi wyszło brzydkie )
Polecam zdeptywanie na trawniku jak siadają żeby złożyć jaja.


A tak w ogóle to witam! Nie pamiętam od kogo przyszłam....chyba od Gosi margaretki

Pozdrawiam!

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
waldek727 23:17, 13 sie 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Alicja169 napisał(a)
Dziwne grzybki pojawiły się w ziemi w skrzyni, która jest w ogrodzie zimowym, nie wiem czy z tym walczyć, i nie wiem skąd mogły się wziąć. Ziemi nie wymieniałam. Może z podlewania gnojówką z końskim nawozem?

Tych grzybków są spore skupiska. co z tym robić - wywalić ziemię?

Czubnik cytrynowy
Są to nadziemne owocniki grzyba odżywiającego się materią organiczną poddaną procesowi butwienia.
Witaj Alice.
Zarodniki tego grzyba mogły być już od dawna w skrzyni z ziemią. Gnojowica sporządzona z końskiego obornika podziałała jako pożywka dostarczając również grzybom wilgoci. Czubnik cytrynowy rozkładając materię organiczną żyje z roślinami w symbiozie, a dla człowieka jest nietoksyczny. Skutecznie możesz pozbyć się tych żółtych osobników tylko przy pomocy środków chemicznych. Sama wymiana ziemi na niewiele się zda ponieważ zarodniki tego grzyba rozsiane są w całej najbliższej okolicy, przytwierdzone są do skrzyni oraz zasiedlają korzenie roślin.
Dzięki za odwiedziny mojego wątku.
Pozdrawiam.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Alicja169 18:37, 14 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Waldek dziękuję. wiedziałam, że na Tobie można polegać. Zadziwiasz mnie swoją wiedzą.
Dzięki i pozdrawiam.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
margaretka3 12:57, 04 wrz 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ala, co nowego w ogrodzie? UDało Ci się skończyć tę rabatę, o którą pytałaś? Czy tylko jak większość walczyłaś z suszą? U mnie się mocno ochłodziło i popadało. Wreszcie można sadzić w ogrodzie.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
Alicja169 19:09, 15 wrz 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Gosiu, dzięki za wizytę. Była u mnie "cisza wyborcza" - polegająca na tym, że dokonywałam wyboru co już wywalić, a z czym poczekać i dać szansę odbudowania w przyszłym sezonie.
Kilka roślin zdecydowanie padło, kilka rododendronów ma poparzone listki i nie bardzo wiem jak im pomóc się odbudować.

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:55, 15 wrz 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Trochę pisma obrazkowego dziś rano..

pracowita od rana







____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:59, 15 wrz 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
kudłate nasionka na clematisie







____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 20:03, 15 wrz 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105


oto miscant, który chciałabym rozdzielić, bo bardzo się rozrósł (kiedy to zrobić - teraz czy na wiosnę?

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies