Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Marga 17:08, 10 sie 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Śmieszne te grzybki, nigdy takich nie widziałam. A może są jadalne?
Parawanik super sprawa! Chyba wezmę się powoli za nasadzenia bo mi cały towar w szkółkach wykupią.
____________________
Ogród dla moich synków
Karol99 17:11, 10 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Alicja169 napisał(a)
Właściciel tego uzdrowiska też zakręcony ogrodowomaniak,zakupił i kazał posadzić 7500 róż, a docelowo ma ich być 12 tys.











zachwyciły mnie piękne pustynniki, też mam - ale tylko jeden - zamierzam powielić ten egzemplarz. Były też urocze czosnki.







Witaj, wpadlem do Ciebie przejrzalem caly watek i musze powiedziec ze super zmieniasz ogrod. Z tą sciana nie za ciekawie, ale serby szybciutko zasłonią. Jestem w szoku ze bylaś w pałacu bursztynowym, jak niedaleko, za mostem mam swoj ogrodek kojarzysz moze mniej wiecej?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Alicja169 17:29, 10 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Karolu .
A to ciekawe! szkoda że nie wiedziałam, miałam dużo wolnego czasu (nudy sanatoryjne). Bursztynowy Pałac to chyba chluba Włocławka, a jego właściciel to lokalny sponsor, ceniony przez mieszkańców?
Co do samego pałacu można dyskutować taką architekturę w takim miejscu, ale to rzecz gustu i decyzji inwestora.
Za mostem mówisz?... ale tam są dwie przeprawy przez Wisłę. Objechałam kilkakrotnie te okolice, szukałam plantacji dyptamu, ale nie udało mi się tam dotrzeć.
Natomiast ogrody Bursztynowego - pełne przepychu i ciekawostek. Ciekawe skąd mają takie piękne pustynniki. Szukałam w swojej okolicy, ale nie znalazłam.. na razie...
Pozdrawiam ogrodowiskową młodzież.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Karol99 17:59, 10 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Alicja169 napisał(a)
Karolu .
A to ciekawe! szkoda że nie wiedziałam, miałam dużo wolnego czasu (nudy sanatoryjne). Bursztynowy Pałac to chyba chluba Włocławka, a jego właściciel to lokalny sponsor, ceniony przez mieszkańców?
Co do samego pałacu można dyskutować taką architekturę w takim miejscu, ale to rzecz gustu i decyzji inwestora.
Za mostem mówisz?... ale tam są dwie przeprawy przez Wisłę. Objechałam kilkakrotnie te okolice, szukałam plantacji dyptamu, ale nie udało mi się tam dotrzeć.
Natomiast ogrody Bursztynowego - pełne przepychu i ciekawostek. Ciekawe skąd mają takie piękne pustynniki. Szukałam w swojej okolicy, ale nie znalazłam.. na razie...
Pozdrawiam ogrodowiskową młodzież.


Pałac ładny, można pochodzić i podziwiać roślinki. Ale ulice naprzeciwko jest park miejski i niestety widać ogromną różnice. Nie ma to jednak jak prywatny inwestor.

A ogród za mostem i pod górkę, w Szpetalu Górnym, możliwe że przejezdzaliscie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Alicja169 18:58, 10 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Tak Karolu, byłam o krok od Twojego zadbanego i wypielęgnowanego ogrodu. Trochę pobłądziłam i skręcając w prawo - za górką -jechałam wzdłuż chyba ogrodów działkowych.
W drodze powrotnej jechałam na Lipno, aby po drodze zahaczyć o Skępe, gdzie nabyłam piękne żurawki i lilie wodne. Polecam Ci to miejsce, jest blisko od Ciebie. Świat jest mały, Polska jeszcze mniejsza
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Karol99 19:14, 10 sie 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Alicja169 napisał(a)
Tak Karolu, byłam o krok od Twojego zadbanego i wypielęgnowanego ogrodu. Trochę pobłądziłam i skręcając w prawo - za górką -jechałam wzdłuż chyba ogrodów działkowych.
W drodze powrotnej jechałam na Lipno, aby po drodze zahaczyć o Skępe, gdzie nabyłam piękne żurawki i lilie wodne. Polecam Ci to miejsce, jest blisko od Ciebie. Świat jest mały, Polska jeszcze mniejsza


Trzeba było wpaść.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
jona 21:08, 10 sie 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
Alicja169 napisał(a)
Coś nowego się pojawia (choć myślałam, że w tym roku nie zakwitnie - marnie wyglądała), a tu proszę, niespodzianka





A moja nie kwitnie. Rośnie ładnie, ale zero kwiatów . Może za młoda, bo hodowana z nasionka od lutego?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
Alicja169 22:50, 10 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
bozga napisał(a)


Małe krzaczki za drugim a nawet pierwszym- jak najniżej. Duże- środek krzewu wyższy- za trzecim, obwód niżej. Ten sposób jeśli krzew widoczny jest prawie z każdej strony, natomiast np. przy ogrodzeniu staram się zostawić wyżej z tyłu, niżej przód.

Musiałam przekopiować tę instrukcję obsługi hortensji, żeby się utrwaliło! (chodzi o
cięcie, które można wykonywać również teraz).
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:13, 11 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Czarna Madonna kwitnie drugi raz w tym roku



i różyczka na pniu po obfitym kwitnieniu w lipcu, i radykalnym cięciu, znów ma jeden kwiatek

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:18, 11 sie 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Niektóre lilie kwitną później, i za to je lubię





____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies