Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Anitka 22:52, 15 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Alicja169 napisał(a)
Anitko z Wichrowego Wzgórza - miło, że zajrzałaś.
Wspomnienia z dzieciństwa silnie w nas pozostają. Iwonicz pewnie był zawsze takim magicznym miejscem, bo to przecież bodaj najstarsze uzdrowisko w Polsce. Szkoda jednak, że nie wszystkie zabytkowe budynki doczekały się renowacji.
Park zdrojowy utrzymany w dobrym stanie, jednak rodzaj nasadzeń jest raczej dość ubogi. No cóż, wszystko zależy od budżetu, zapewne gmina robi co może, budynki sanatoryjne w dość dobrym stanie z nowoczesną bazą zabiegową.
Bywasz tam obecnie?
Pozdrawiam i zapraszam


Niestety nie bywam, odkąd mama zmarła 11 lat temu. I w Bieszczady już jeździmy przez Rzeszów odkąd jest autostrada. Na pewno sporo się zmieniło, ale i tak Rymanów Zdrój bardziej mi się podobał. Ale dla mnie w czasach, gdy piętnaście lat miałam te miasteczka robiły niesamowite wrażenie ze swoimi nasadzeniami. Szkółek wówczas nie było, inspiracji w internecie i ogrodowiska

Super masz to miejsce do uprawy roślinek. Warunki idealne. W zimie mniej szkodników atakuje. A z czego są profile - aluminiowe i jak poliwęglan jest do nich przymocowany?
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Alicja169 11:50, 16 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Anitka napisał(a)



Super masz to miejsce do uprawy roślinek. Warunki idealne. W zimie mniej szkodników atakuje. A z czego są profile - aluminiowe i jak poliwęglan jest do nich przymocowany?


Wg eMa u nas są profile stalowe 60x60x2, mocowane za pomocą specjalnej uszczelki gumowej. Mogą być też profile aluminiowe (droższe).
Miejsce to rzeczywiście zimą przydatne, bo wszystkie roślinki nie zimujące w gruncie sa przed zimą wnoszone właśnie tutaj.
Pewnym mankamentem jest to, że latem bardzo się nagrzewa, drzwi są ciągle otwarte i dodatkowo chodzi wentylator w "piramidzie" na dachu, ale w tym czasie większość roślin jest już w ogrodzie.

Pozdrawiam Anitko, ...mnie też Rymanów bardziej się podobał
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Anitka 12:03, 16 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Alicja169 napisał(a)


Wg eMa u nas są profile stalowe 60x60x2, mocowane za pomocą specjalnej uszczelki gumowej. Mogą być też profile aluminiowe (droższe).
Miejsce to rzeczywiście zimą przydatne, bo wszystkie roślinki nie zimujące w gruncie sa przed zimą wnoszone właśnie tutaj.
Pewnym mankamentem jest to, że latem bardzo się nagrzewa, drzwi są ciągle otwarte i dodatkowo chodzi wentylator w "piramidzie" na dachu, ale w tym czasie większość roślin jest już w ogrodzie.

Pozdrawiam Anitko, ...mnie też Rymanów bardziej się podobał


Dziękuje za informacje. Sam eM robił?
Dobrze, że jest częściowo osłonięta przez to pnącze w lecie, a w zimie jak gubi liście to więcej światła do roślinek dociera. Fajnie to wymyśliłaś.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
anka_ 13:37, 16 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Anitka napisał(a)
Sam eM robił?
Też jestem ogromnie ciekawa, więc podpinam się pod pytanie.

Alicjo a mogłabym prosić o fotki w zbliżeniu połączenia profili z poliwęglanem? I jak macie rozwiązane przejście dachu w ścianę?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Alicja169 15:53, 16 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
anka_ napisał(a)
Też jestem ogromnie ciekawa, więc podpinam się pod pytanie.

Alicjo a mogłabym prosić o fotki w zbliżeniu połączenia profili z poliwęglanem? I jak macie rozwiązane przejście dachu w ścianę?


Anitko, Aniu

tak to dzieło mojego eMa, od projektu do wykonawstwa (oczywiście byli też pracownicy). Prawie pod koniec realizacji rzuciłam pomysł, że chciałabym piramidkę na dachu.... no i mam piramidkę.

Aniu zrobię fotki, ale u mnie wciąż albo deszcz albo śnieg z deszczem. Jak się poprawi pogoda to zrobię foty poglądowe.

A najlepiej to przyjechać i obejrzeć w naturze.Zapraszam.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
anka_ 16:08, 16 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Alicja169 napisał(a)
tak to dzieło mojego eMa, od projektu do wykonawstwa ...
To ogromne gratulacje dla eMa... zdolniacha z Niego.

Alicja169 napisał(a)
A najlepiej to przyjechać i obejrzeć w naturze.Zapraszam.
Ha, ha, ha... uważaj Alicjo bo gotowa jestem jechać. A jakie to województwo?

Rany... tysiące pytań się nasuwa... Czekam zatem na poprawę pogody u ciebie i fotki.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Alicja169 12:03, 17 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Aniu, masz blisko, to samo co Twoje.
Poczekajmy na poprawę pogody i możemy się umówić
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Milka 13:55, 17 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
A tutaj budowlanka sama jestem ciekawa wielu Waszych rozwiązań, na tapecie myśli, pergola
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alicja169 10:31, 22 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wszystkim Babciom i Dziadkom - Najlepszego!!



____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
gobasia 11:22, 22 sty 2019


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Najlepszego
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies