Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 20:38, 02 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
anka_ napisał(a)
Rany.... taaaakie zakupy i już wysiewy ... Czy ta choroba jest zaraźliwa?


Uważaj, Aniu - to jest zaraźliwe Jeszcze się bronisz?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 20:41, 02 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie moge się zgodzić, wszystkie moje są marketowe, a rosna bardzo ładnie i bez kłopotu. Pierwszy sezon idzie w korzenie, apotem pieknie rosna i obficie kwitną


Sylwia, Będziemy się pięknie róźnić w opiniach
Pewnie masz lepszą ziemię, a może więcej miłości okazujesz swoim clematisom (to przecież rodzaj męski)?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 20:47, 02 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
anpi napisał(a)
Przejrzałam te co zamówiłaś,skłaniam się ku clematisowi Grunwald
Tak, clematisy zamawiałam u E-cl... i były piękne zdrowe sadzonki. W marketach nie ryzykuję.
No właśnie ...oby tylko takie nałogi mieć- nie?Chociaż ogród to dość kosztowny nałóg



Potwierdzam, wszyscy wiemy jakie to kosztowne hobby, ale w końcu niektórzy kolekcjonują luksusowe samochody czy jachty, a my .. tylko roślinki
Gen. Sikorski to dobry wybór, jest naprawdę piękny
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
anka_ 20:50, 02 lut 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Narazie nawrzucałam do koszyka ... Obiecałam sobie, że nic nie kupię dopóki nie posadzę wszystkiego z donic. Tylko czy wytrwam w tym postanowieniu jak tu taka choroba zakaźna grasuje...
No, zamówiłam już kilka owocujących krzaczków- ale to jako karma dla ptaszków to się nie liczy.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Alicja169 21:10, 02 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
anka_ napisał(a)
Narazie nawrzucałam do koszyka ... Obiecałam sobie, że nic nie kupię dopóki nie posadzę wszystkiego z donic. Tylko czy wytrwam w tym postanowieniu jak tu taka choroba zakaźna grasuje...
No, zamówiłam już kilka owocujących krzaczków- ale to jako karma dla ptaszków to się nie liczy.

Moje ptaszki wolą to co im sypię każdego dnia, ot takie wygodnickie, wolą gotowe
Pogodzenie części użytkowej z częścią ozdobną ogrodu to nielada sztuka. U mnie na razie nie jest to spójne
Odnalazlam kilka fotek z 6 lutego ubiegłego roku, nie ma co, trzeba cierpliwie czekać

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
ElzbietaFranka 21:31, 02 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Witam Alicjo

Weszłam chyba pierwszy raz na twój wątek. Widze że już zrobiłaś wysiewy czy to nie za wcześnie. Pytam bo mam dalie do wysiewu one bardzo szybko wschodzą a tak jak czytałam jak wypuszczają 2 parę liści należy je przesadzac i uszczykuwac po jakimś czasie czubki.

Jeszcze pytam do wysadzania do gruntu to czas 3 m-cy czy nie wyrosną za wysokie. Jakbyś mogła to napisz jak to u ciebie wygląda z tym oikowaniem.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alicja169 22:11, 02 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Miło Cię powitać Elu
Siewy to u mnie taki eksperyment, wyjdzie lub nie, lubię obserwować i doświadczać
W opisie na torebce nasion begoni wiecznie kwitnącej podany jest termin siewu w styczniu, po prostu późniejszy siew nie da kwiatów w odpowiednim czasie.
W ubiegłym roku też siałam begonię, ale nic z tego nie wyszło, padły z powodu ziemiórek. Tak to jest w eksperymentach - wyjdą lub nie wyjdą

Dalii dotychczas nie siałam, trzeba poczytać jaki mają okres kiełkowania. Ale wiem, że dalia jest wrażliwa na przymrozki, dlatego do gruntu można je pikować jak już nie będzie zagrożenia, czyli po 15 maja.
U mnie siewy wszelkiej maści robię trochę wcześniej, bo mam miejsce na ich utrzymanie jak już wykiełkują i są do pikowania. Wówczas mój ogród zimowy traci charakter dekoracyjny a zamienia się w pole bitwy o światło dla poszczególnych roślinek wysianych lub już przepikowanych do małych doniczek.

Tak to u mnie wyglądało w ubiegłym roku na początku marca.


Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
ElzbietaFranka 22:33, 02 lut 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13912
Dzieki za odpowiedz.

Rozne rosliny wysiewałam werbene, rudbekie, stipe ale troche pozniej w polowie lub przy koncu lutego. Teraz same sie wysiewaja.
Powyzszych roslin juz nie bede wysiewala tylko na kupilam dalii kolnierzykowa i pomponowa i jeszcze jakies inne w kazdym razie niskie dalie i trzeba wysiac. I tak pytam kto ew je wysiewal i ma jakies doswiadczenia.
Bo nie sztuka wysiac szybko wschodza podobno w ciagu tygodnia tylko po tem co z nimi zrobic. Zeby nie przerosly. Bo nie kazdego roku trafia sie taka wiosna jak w 2018.

Cos mnie nawiedzilo na te dalie i bede siac trudno co bedzie to bedzie. Tak jak piszesz trzeba doswiadczenia robic moze cos bedzie. Najgorsze to slonce bo przynajmnie u nas to jak na lekarstwo. I trzeba latac z tymi kuwetsmi po parapetach.

Dzieki jeszcze raz jek cos wysieje to bede pisac
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alicja169 22:39, 02 lut 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
ElzbietaFranka napisał(a)
Dzieki za odpowiedz.

Elu, eksperymentuj, tak się zdobywa doświadczenie.
Może wysiej część wcześniej a drugą część prosto do gruntu, bedziesz wiedziała jak lepiej w przyszłości postępować.
Chętnie zobaczę Twoje eksperymenty
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Nowa12 00:20, 03 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też clematisy zamówiłam w e-cle... Ale inne.
No bo jak tu się nie skusić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies