Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

anka_ 16:57, 06 sty 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Ale cudną pierzynkę dostał Alicjo twój ogród. Mój symbolicznie poprószony, a na drogach lodowisko.

Samych dobrych chwil w nowym roku.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Milka 13:53, 08 sty 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kochana, ale masz białego puchu, roślinki wdzięczne za to ciekawa jestem, jak jest obecnie
Ja już czuje niemal powiew wiosny, wszystkiego dobrego Alu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasiek 13:03, 13 sty 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Alicjo przybiegłam po Twoim wpisie u Danusi, nie pamietam czy to Ty mi pokazywałaś swój ogród zimowy ale bardzo prosze Cie o wklejenie foci! Strasznie mnie zainteresowałaś tym rozwiązaniem z poliwęglanu - a mozesz mi powiedzieć jak to wygląda w pionie? Bo poliweglan ma komory - jak widać przestrzen przez niego?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Alicja169 14:54, 13 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
kasiek napisał(a)
Alicjo przybiegłam po Twoim wpisie u Danusi, nie pamietam czy to Ty mi pokazywałaś swój ogród zimowy ale bardzo prosze Cie o wklejenie foci! Strasznie mnie zainteresowałaś tym rozwiązaniem z poliwęglanu - a mozesz mi powiedzieć jak to wygląda w pionie? Bo poliweglan ma komory - jak widać przestrzen przez niego?


Kasiu, oczywiście zrobię trochę technicznych fotek, ale dzisiaj u mnie pada deszcz, więc poczekaj na poprawę pogody widoczność na zewnątrz jest ograniczona (mnie na tym zależało) ale światła - szczególnie w słoneczne dni jest wystarczająco dużo.Swiatło jest rozproszone. Rośliny mają się dobrze - zarówno zimą jak i latem , chociaż latem muszę bardzo często zraszać. Kilka dni temu kupiłam w Obi takie pompki, które eM zamontuje mi w skrzyniach z roślinami i będę miała takie małe fontanny
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Anitka 15:47, 14 sty 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Alicjo, witam się oficjalnie, bo czasami podczytuje. Podoba mi się ta bioróżnorodność i bujność u ciebie, cały czas coś kwitnie. Z tymi okienkami to strzał w dziesiątkę. Pnącza robią świetną robotę.

Cofnęłam się i trafiłam na wojaże wakacyjne. Iwonicz Zdrój to miejsce, które wywarło na nie duży wpływ, szczególnie ogrodniczy. Moja mama tam przez dłuższy czas mieszkała. Jako nastolatka gapiłam się siedząc na ławce i podziwiałam te klomby i nasadzenia. Miałam nawet możliwość zobaczyć szklarnie od środka, w których były wszystkie te sadzonki przygotowywane. Pamiętam jaka szczęśliwa z nich wyszłam z moją pierwszą kaną pomarańczową z bordowymi liśćmi i na dodatek za darmo
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Alicja169 21:55, 14 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Specjalnie dla Kasi parę fotek z ogrodu zimowego. Nie mogłam spełnić Twojej prośby obfotografowania z zewnątrz, ponieważ dzisiaj znów padał deszcz.
Ale pewien pogląd możesz sobie wyrobić z tego co zrobiłam.

tutaj widać sąsiedni budynek na działce obok.

tutaj z kolei okno, które od zewnatrz obsadzone jest aktinidią, teraz oczywiście bez liści.

na tej fotce przeszklenie dachowe w formie piramidy.

Tutaj roślinki zimujące w domu.

Jak pojawi się trochę sloneczka to zrobieę foty z zewnątrz


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:06, 14 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Anitko z Wichrowego Wzgórza - miło, że zajrzałaś.
Wspomnienia z dzieciństwa silnie w nas pozostają. Iwonicz pewnie był zawsze takim magicznym miejscem, bo to przecież bodaj najstarsze uzdrowisko w Polsce. Szkoda jednak, że nie wszystkie zabytkowe budynki doczekały się renowacji.
Park zdrojowy utrzymany w dobrym stanie, jednak rodzaj nasadzeń jest raczej dość ubogi. No cóż, wszystko zależy od budżetu, zapewne gmina robi co może, budynki sanatoryjne w dość dobrym stanie z nowoczesną bazą zabiegową.
Bywasz tam obecnie?
Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:21, 14 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Milka napisał(a)
Kochana, ale masz białego puchu, roślinki wdzięczne za to ciekawa jestem, jak jest obecnie
Ja już czuje niemal powiew wiosny, wszystkiego dobrego Alu


Irenko wiosny u mnie nie widać, chociaż drugi dzień pada deszcz i cały śnieg spłynął.
Oby tylko mróz nie złapał, bo przecież dla roślin lepiej gdy mają kołderkę
Za to w ogródku zimowym kwitnie kliwia i grudnik, przekwitły storczyki i kaktusy.
Nadal temperatura na poziomie 10 st.
Najlepszego Irenko


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 22:31, 14 sty 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
anka_ napisał(a)
Ale cudną pierzynkę dostał Alicjo twój ogród. Mój symbolicznie poprószony, a na drogach lodowisko.

Samych dobrych chwil w nowym roku.


Aniu dziękuję, Tobie również
Oby do wiosny
Na razie cieszą takie kwiatki

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
kasiek 16:14, 15 sty 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
Bardzo dziekuje - pomogłaś mi zdecydowanie. Ja z płyty poliwęglanowej mam zamówiony dach a co do ścian nie wiedziałam. Mi zależy na całkowitej przejrzystosci i już mam - płyty polistyrenowe, jak szyby tyle że tańsze w montazu
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies