Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 14:31, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Hibiskusy - te nie zimujące jak ten pierwszy, i zimujące, wyhodowane z nasionka, są naprawdę niezawodne
Pojadę we wrześniu na Węgry to przywiozę kolejne nasionka, tylko muszę poszukać kolor czerwony lub ciemnego różu, tam rosną na ulicach i przy ogrodzeniach a wrzesień to czas dojrzewania nasion


Ten ostatni wielopłatkowy, koloru łososiowego też nie zimuje, ale jest bardzo kapryśny, łatwo łapie przędziorki.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 14:33, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Datura, zgodnie ze swoją porą - właśnie pokazuje swoje wdzięki
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 14:38, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Jarzmianki późno, ale za to obficie się objawiły, też do powielenia bo są urocze

trochę dziwne, maleńkie kwiatuszki, klematisa.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 14:55, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Spróbuję odszukać foto rutewki w ubiegłym roku, tegoroczna jest o wiele mniej dorodna, nie wiem dlaczego, ale i tak ją lubię


udało się znaleźć fotę z lipca 2018

Zarówno biała jak i różowa kwitły już w lipcu, a w tym roku dopiero w sierpniu i to znacznie mniej spektakularnie.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 15:05, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Jeszcze kilka moich ulubieńców
Świecznica czyli Cimicifuga to fajna roślina bylinowa chociaż kwiat jest w zasadzie "nie oczywisty"ale za to oryginalny



samosiejki, wszędzie ich pełno, nie wszędzie z nimi walczę

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Nowa12 15:06, 11 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Alicja169 napisał(a)
Hibiskusy - te nie zimujące jak ten pierwszy, i zimujące, wyhodowane z nasionka, są naprawdę niezawodne
Pojadę we wrześniu na Węgry to przywiozę kolejne nasionka, tylko muszę poszukać kolor czerwony lub ciemnego różu, tam rosną na ulicach i przy ogrodzeniach a wrzesień to czas dojrzewania nasion


Ten ostatni wielopłatkowy, koloru łososiowego też nie zimuje, ale jest bardzo kapryśny, łatwo łapie przędziorki.


Ten pierwszy nie zimujący piękny. Szkoda, że nie zimuje.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 15:11, 11 sie 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Alicja169 napisał(a)
Za kilka dni rycynus jeszcze bardziej się powiększył a pojedynczy liść nie mieści się w kadrze To piękna, dorodna roślina i choć w naszych warunkach jednoroczna, będę ją sadzić w następnym sezonie, pozbieram nasionka szczególnie ten o prawie purpurowych liściach i czerwonych owocostanach




Nie wiedziałam że istnieje coś takiego jak rycynus . Ale ciekawe ma kwiaty. Niestety dużo pieknych roślin jest albo niezimujących albo jednorocznych.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Alicja169 15:11, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Kasia_CS napisał(a)
Alicjo, nie wiem czy czytałaś, Waldek pisał też, że oprócz oprysków znakomitym sposobem na walkę z gąsienicami jest obsypanie buksów mgiełką mączki bazaltowej i kilka głosów potwierdzających też już się pojawiło w wątku o ćmie.


Kasiu, dzięki za informację, czytałam, w międzyczasie zamówiłam Lepinox, ale na przyszłość będę stosować profilaktykę w postaci tej mączki.
To na pewno powróci wiosną, bo wszyscy moi ogrodowi znajomi o tym mówią
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 15:16, 11 sie 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Nowa12 napisał(a)


Nie wiedziałam że istnieje coś takiego jak rycynus . Ale ciekawe ma kwiaty. Niestety dużo pieknych roślin jest albo niezimujących albo jednorocznych.


To prawda Agatko, wiele jednorocznych mi się podoba, ale cóż, wszystkiego mieć nie można, trzeba wybierać mniej kłopotliwe, które też są piękne.
Rycynus w zasadzie jest wieloletni, tylko w naszych warunkach nie zimuje, przetestuję metodę czy z wysianych samoistnie nasion coś się wyrodzi, niezależnie od tego, że zbiorę nasiona.
Zaglądam regularnie do Ciebie i jestem na bieżąco, choć na wpisy czasu brakPozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Milka 16:16, 12 sie 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Przepiękne hibiskusy, osobiście je uwielbiam, myślę, że jeszcze ich przybędzie, skoro klimat nam się zmienia, bo są wytrzymałe.
Miałam kiedyś giganty rycynusy, może wrócę do nich, cudne sązwłaszcza te z bordowymi liśćmi.
Pochwalę pluskawice, moje nadal kapryszą, twoje piękne Aluno i biała rutewka cudo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies