Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

BKosimkArt 10:26, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Wiolka5_7 napisał(a)
Basiu przecudnie u Ciebie
Uwielbiam Twoje hortensje,jeżówki,trawki
Cudnie skomponowałaś rabaty
Podoba mi się ta gaura w przyszłym roku w donicach może posadzę

Cieszę się gaura świetna jest, krzycz na wiosnę to sam Ci sadzonki
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
MalgosiaW 13:05, 14 sie 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
BKosimkArt napisał(a)
jukkowa rabata, którą zmieniłam na różaną... mimo wydłubania wszystkich korzeni juk z jakiegoś małego wyrasta tam całe stado mini sadzonek, nie wiem co z tym zrobić, dobijające to jest, a jeszcze pojawiły się już szafirki na które trzeba uważać...


Ale ta rabatka piękna. Muszę u siebie wprowadzić jakieś bardziej zgrane kolorystycznie duety. Mimo remontu w domu ogród radzi sobie sam świetnie
Wiolka5_7 13:11, 14 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
BKosimkArt napisał(a)

Cieszę się gaura świetna jest, krzycz na wiosnę to sam Ci sadzonki


A to ona Ci zimuje,bo podobno różnie z nią bywa ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 13:57, 14 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
BKosimkArt napisał(a)
jukkowa rabata, którą zmieniłam na różaną... mimo wydłubania wszystkich korzeni juk z jakiegoś małego wyrasta tam całe stado mini sadzonek, nie wiem co z tym zrobić, dobijające to jest, a jeszcze pojawiły się już szafirki na które trzeba uważać...

U mnie też jukka pcha się i pcha, mocne korzenie.
Basiu rabatka przepiękna, tak szlachetny fioleto-róż, oczu nie można oderwać

BKosimkArt napisał(a)


Zmiany u ciebie ogromne, rośliny fantastycznie się rozrastają. Masz wszystkie te, które mi się podobają Nowością dla mnie jest gaura, nie znałam jej a tak świetnie komponuje się i nadaje lekkości. W tym roku u kilku dziewczyn widziałam gaurę i jestem nią oczarowana. Ciekawe jak z zimowaniem... Twój ogród daje mi Basiu nadzieję, że i u mnie będzie kiedyś ładnie. Tak wiele zmieniłaś i ciekawie skomponowałaś. Trzcinnik wśród hortensji - też dla mnie nowość, super!

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 20:15, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
MalgosiaW napisał(a)


Ale ta rabatka piękna. Muszę u siebie wprowadzić jakieś bardziej zgrane kolorystycznie duety. Mimo remontu w domu ogród radzi sobie sam świetnie

Dzięki, nawet mi się udała... Novalis są wyjątkowe.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:15, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Wiolka5_7 napisał(a)


A to ona Ci zimuje,bo podobno różnie z nią bywa ?

U mnie przezimowała, i różowa i biała...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:23, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka napisał(a)

U mnie też jukka pcha się i pcha, mocne korzenie.
Basiu rabatka przepiękna, tak szlachetny fioleto-róż, oczu nie można oderwać



Zmiany u ciebie ogromne, rośliny fantastycznie się rozrastają. Masz wszystkie te, które mi się podobają Nowością dla mnie jest gaura, nie znałam jej a tak świetnie komponuje się i nadaje lekkości. W tym roku u kilku dziewczyn widziałam gaurę i jestem nią oczarowana. Ciekawe jak z zimowaniem... Twój ogród daje mi Basiu nadzieję, że i u mnie będzie kiedyś ładnie. Tak wiele zmieniłaś i ciekawie skomponowałaś. Trzcinnik wśród hortensji - też dla mnie nowość, super!


Ano rozrastają się. Gaurę poznałam ze 3 lata temu ale trudna do zdobycia była... potem się pojawiła i od razu kupiłam, świetnie się rozrasta, nie zauważyłam jakichś problemów z jej utrzymaniem, w sensie jak susza to nie mdleje... rozsiewa się a do tego przezimowała bez problemu, nie ścinam jej na jesieni tylko dopiero na wiosnę... tak samo zrobiłam w tym roku z werbeną, też przezimowała nie ścinana bardzo długo, chyba nawet później niż trawy je ścięłam. Także polecam.
Iwonko dziękuję za miłe słowa, ale i Twój ogród jest piękny, masz dużo dojrzałych drzew czego mi brakuje...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:27, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Pozazdrościłam Wam przeróbek na rabatach, zwłaszcza Wioli
więc patrząc na jedną rabatę u siebie postanowiłam coś zmienić... zrobić miejsce na molinie 'Transparent' żeby bardziej widoczne były...
a patrzyłam na to miejsce:
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:30, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
W trakcie:

I po robocie:
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 20:34, 14 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Teraz mi doradźcie jak te rośliny ustawić??
trzcinniki na pewno zostaną z tyłu, limki, które w tym roku jakieś bidne są pójdą przed trzcinniki, rozchodniki i ID przesunę do przodu, ale gdzie te molinie wstawić? mam 5 sztuk...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies