Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

April 10:44, 27 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Cześć Basiu, wreszcie zaczęłam zgłębiać twój wątek. Ciągle brak czasu Ale już wiem że muszę cały przeczytać. Jesteś bardzo uzdolniona, jestem pod wrażeniem.
Podobają mi się zmiany jakie wprowadzasz w ogrodzie. Lubię takie stonowane rabaty i rygor kolorystyczny. Rabata z Novalisami cudo, to moje ulubione róże.
Bardzo dziękuję za prezent
Mamy tylko pytanko, nie obawiasz się że sesleria zgnije, jak zaczniesz podlewać róże? One mają skrajnie różne potrzeby.
Trzymam kciuki za przerobioną rabatę ładny kształt jej nadałaś. A carexa jakoś ograniczyłaś? Bo on jest nieokiełzany i bardzo szybko przyrasta
____________________
April April podbija las Mazowsze
BKosimkArt 11:40, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
April napisał(a)
Cześć Basiu, wreszcie zaczęłam zgłębiać twój wątek. Ciągle brak czasu Ale już wiem że muszę cały przeczytać. Jesteś bardzo uzdolniona, jestem pod wrażeniem.
Podobają mi się zmiany jakie wprowadzasz w ogrodzie. Lubię takie stonowane rabaty i rygor kolorystyczny. Rabata z Novalisami cudo, to moje ulubione róże.
Bardzo dziękuję za prezent
Mamy tylko pytanko, nie obawiasz się że sesleria zgnije, jak zaczniesz podlewać róże? One mają skrajnie różne potrzeby.
Trzymam kciuki za przerobioną rabatę ładny kształt jej nadałaś. A carexa jakoś ograniczyłaś? Bo on jest nieokiełzany i bardzo szybko przyrasta

Jolu, same miłe słowa, aż się rumienię serio, bardzo Ci dziękuję!
aż takiego rygoru u mnie nie ma, bo wydaje się czasem, na jesieni zwłaszcza, że mam wszystkie kolory świata na rabatach.
Novalisy mnie zadziwiają, bo nawet jak akurat nie kwitną, zdobią pięknie wybarwionymi młodymi liśćmi. W niedzielę jadąc przy Wiśle zobaczyłam wielką rabatę z Novalisami w pełni kwitnienia, a przynajmniej wydaje mi się że to były one... to było w okolicy Cytadeli... efekt piorunujący.
Jeśli chodzi o seslerie to ma je też z pastellami i nie zauważyłam jeszcze żeby coś się z nimi działo. Fakt, że róż aż tak dużo nie podlewam, zdaje mi się że nie potrzebują lania non stop.
Nie ograniczyłam carexa i wiem że z czasem będę musiała to zrobić... lub jak dotąd przerywać go tam gdzie nie chcę żeby był.
Dziękuję jeszcze raz za miłe słowa.

ps. jeszcze mi się przypomniało, że wsadziłam dziś nos w kwitnącą jeszcze hostę to okazało się, że pachnie prawie jak Twoja
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 11:53, 27 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cieszy mnie że perovskia i rozplenica się sieje, nie mogę się doczekać aż znowu będe miała ogród

pozdrawiam Basiu! Dobrze wiedzieć że perovskia sobie radzi
____________________
Mój nowy ogródek
April 13:10, 27 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Basiu, bo tak czytam i czytam i dowiedziałam się, że tojeść purpurowa sama ci się rozsiewa. To fenomen. A mogłabym cię prosić o zebranie trochę nasionek dla mnie? Ona pewnie już przekwitła? Nie znam się. Byłabym bardzo wdzięczna


ps A oglądałaś w necie tą Kurfurstin Sophie? Odpowiada ci czy tak na siłę?
____________________
April April podbija las Mazowsze
BKosimkArt 19:51, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
April napisał(a)
Basiu, bo tak czytam i czytam i dowiedziałam się, że tojeść purpurowa sama ci się rozsiewa. To fenomen. A mogłabym cię prosić o zebranie trochę nasionek dla mnie? Ona pewnie już przekwitła? Nie znam się. Byłabym bardzo wdzięczna


ps A oglądałaś w necie tą Kurfurstin Sophie? Odpowiada ci czy tak na siłę?

Tak wysiewała się dopóki nagle gdzieś nie wyginęła, musiałam w pewnym momencie za wcześnie ją ściąć ale gdzieś widziałam siewki tylko nie wiem teraz gdzie, muszę przejść po wszystkich rabatach na kolanach i jej poszukać...
jak znajdę to będzie Twoja

tak oglądałam, bardzo mi się podoba, nawet ma jeszcze pąk to może uda mi się zobaczyć na żywo...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 19:54, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
popcorn napisał(a)
Cieszy mnie że perovskia i rozplenica się sieje, nie mogę się doczekać aż znowu będe miała ogród

pozdrawiam Basiu! Dobrze wiedzieć że perovskia sobie radzi

No i mnie to cieszy choć bardzo mnie zdziwiło że rozplenica z taką łatwością... a mam inne też które aż tak chętnie się nie sieją. Ta Hameln jakaś plenna.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
April 20:04, 27 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
BKosimkArt napisał(a)

Tak wysiewała się dopóki nagle gdzieś nie wyginęła, musiałam w pewnym momencie za wcześnie ją ściąć ale gdzieś widziałam siewki tylko nie wiem teraz gdzie, muszę przejść po wszystkich rabatach na kolanach i jej poszukać...
jak znajdę to będzie Twoja

tak oglądałam, bardzo mi się podoba, nawet ma jeszcze pąk to może uda mi się zobaczyć na żywo...


Na kolanach... o nie, nie musisz się tak poświęcać. Może uda mi się gdzieś znaleźć nasiona
____________________
April April podbija las Mazowsze
BKosimkArt 20:45, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
April napisał(a)


Na kolanach... o nie, nie musisz się tak poświęcać. Może uda mi się gdzieś znaleźć nasiona

Spoko, na pewno jeszcze będę pielić to znajdę
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 21:06, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Jolu, zobacz to taka hosta pachnąca, trochę zjedzona, ale liście ma duże limonkowe...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 21:09, 27 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Nowa zdobycz, oczywiście 'no name'...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies