Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Iwonka 15:59, 21 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
BKosimkArt napisał(a)
W trakcie:

I po robocie:

Rabata po przeróbkach... teraz będę chuchać i dmuchać żeby nic nie wypadło... hortensje przesadzę jesienią lub na wiosnę... na razie jest tak:

Basiu nosi cię tak jak mnie Ale remont super. Zdecydowanie lepszy kształt, trawnik delikatniej wchodzi w rabatę. Rośliny mają dużo miejsca, nie będą się gniotły, a ID w takiej masie robią robotę. Molinia jest bliżej żółtej tui więc też fajnie widać jej zieleń.
Ja tez dziś kopię i przesadzam szałwię oraz hakone. Jak mnie mocniej poniesie to i hortensje przesadzę. Te przesadzane miesiąc temu cudnie żyją A były już 4 -letnie. Mam też 3 molinie Heidebraut do wsadzenia, biegam dziś z nimi już w trzecie miejsce i coś mi nie leży. A kupiłam je tylko dlatego, że po praz pierwszy dorwałam stacjonarnie molinię - no wariactwo tak ulegać impulsom
Dziękuję za informacje o gaurze, muszę ją koniecznie posadzić. Mam bez czarny Black lace, fajnie go rozjaśni.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 16:13, 21 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka napisał(a)

Basiu nosi cię tak jak mnie Ale remont super. Zdecydowanie lepszy kształt, trawnik delikatniej wchodzi w rabatę. Rośliny mają dużo miejsca, nie będą się gniotły, a ID w takiej masie robią robotę. Molinia jest bliżej żółtej tui więc też fajnie widać jej zieleń.
Ja tez dziś kopię i przesadzam szałwię oraz hakone. Jak mnie mocniej poniesie to i hortensje przesadzę. Te przesadzane miesiąc temu cudnie żyją A były już 4 -letnie. Mam też 3 molinie Heidebraut do wsadzenia, biegam dziś z nimi już w trzecie miejsce i coś mi nie leży. A kupiłam je tylko dlatego, że po praz pierwszy dorwałam stacjonarnie molinię - no wariactwo tak ulegać impulsom
Dziękuję za informacje o gaurze, muszę ją koniecznie posadzić. Mam bez czarny Black lace, fajnie go rozjaśni.

Mówisz że miesiąc temu przesadzałaś hortki?? o kurde! kusisz... muszę grubo się nad tym zastanowić bo to czekanie jest okropne

tak coś wiem o uleganiu impulsom.. hehe
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
inka74 16:22, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ja teraz w lipcu i sierpniu przesadzałam Magical Mont Blanc i Limkę w pełni kwitnienia. Udało się - zanim ją przesadziłam to mocno podlałam - w sensie wysadzasz mokre i wsadzasz do mokrego. U mnie przesadzanie w pełni kwitnienia 2 lata temu odchorowała tylko 5-letnia Pinky Winky - ale przesadzałam jak było mega sucho i podlałam dopiero po posadzeniu. Nie wiem co z nia zrobić. Może to nie problem z suchością a z brakiem dostatecznie kwaśnej gleby?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
BKosimkArt 17:48, 21 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
inka74 napisał(a)
Ja teraz w lipcu i sierpniu przesadzałam Magical Mont Blanc i Limkę w pełni kwitnienia. Udało się - zanim ją przesadziłam to mocno podlałam - w sensie wysadzasz mokre i wsadzasz do mokrego. U mnie przesadzanie w pełni kwitnienia 2 lata temu odchorowała tylko 5-letnia Pinky Winky - ale przesadzałam jak było mega sucho i podlałam dopiero po posadzeniu. Nie wiem co z nia zrobić. Może to nie problem z suchością a z brakiem dostatecznie kwaśnej gleby?

Dobra przekonałaś mnie
Jeśli odchorowała to może ciężko jej wrócić do formy... dziś już chyba sobie daruję ale jutro biorę się do pracy
Dzięki
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
alis 20:51, 21 sie 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Gdzie nie zajrzę, to jakieś prace w pełni, a u mnie niccc Basiu, Ty wiercipiętku, znowu coś przerabiasz Ale pięknie wyszło
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
BKosimkArt 12:38, 22 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
alis napisał(a)
Gdzie nie zajrzę, to jakieś prace w pełni, a u mnie niccc Basiu, Ty wiercipiętku, znowu coś przerabiasz Ale pięknie wyszło

Dzięki Alis.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 12:41, 22 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Nareszcie skończyłam komplet dwóch wiszących półek na kwiaty. Makrama + drewno orzecha + gałęzie znad morza... Do wzięcia gdyby się komuś spodobało.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 12:27, 26 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Było...

I nie ma...

Wsadziłam tu róże 'Old Port' od April. Na razie trzeba je sobie wyobrazić ale liczę że szybko się odrodzą. Ja je tam widzę w każdym razie
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
mrokasia 12:32, 26 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
A perowskie poszły między trzmieliny?
Teraz przesadzałaś? Nie zdechły?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 12:33, 26 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
mrokasia napisał(a)
A perowskie poszły między trzmieliny?
Teraz przesadzałaś? Nie zdechły?

No wlałam i w doły dużo wody ale myślę czy nie ściąć...
Na razie nie widać żeby padały. Moje ryzyko...

Tak poszły tam
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies