Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

zabaewa 01:04, 05 cze 2015


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Jestem zauroczona Twoim ogrodem i hortensjami. Tez je kocham i mam kilka u siebie - głównie ratowanych ogrodowych - od sąsiada - stare prawie 20 letnie okazy, którym przycięto drastycznie korzenie - dopiero w tym roku mogę powkedzieć, że przeżyją tę chirurgię, jedną nn drzewiastą hodowaną od małej sadzonki i kilka bukiwtowych vanile freise - tegoroczne zakupy. No i oczyiście patyczkowe przedszkole Twoje rady o cięciu hortensji są dla mnie bezcenne - dziękuję Będę się stosować do nich
Pozdrawiam serdecznie Bożenko
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
Kasik 08:03, 05 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Przyszłam się przywitać i pozachwycać kolejny raz, bo w ogrodzie pozwoliłam sobie parę razy gościć. Wstyd okrutny, że tak po cichaczu, ale dziś to naprawiam.
Ogród jest piękny, urokliwy, no i z roślinami, które ja też bardzo cenię.
Hortensje to moja miłość i choć mój ogród jeszcze bardzo młody(3 lata), to mam ich u siebie już dość sporo.

Dereniami kusisz okrutnie i myślę, że i u mnie znajdą jakieś miejsce. Teren duży i jeszcze wiele zakątków czeka.

Czekam na kolejne zdjęcia i wiadomości hortensjowe i serdecznie pozdrawiam.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
lilia 08:05, 05 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 439
Berberyski u Ciebie również piękne Kształtujesz może je w kulki, czy same tak rosną?
Miło mi, że do mnie zaglądasz
Pozdrawiam!

____________________
Edyta-Tworzę mój skromny ogród
Dorota123 10:57, 05 cze 2015


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bożenko berberysy w takiej ilości świetnie wyglądają, też mam 4 admirałki, czy próbowałaś swoje rozmnażać, jeżeli tak to z jakim skutkiem. Na wiosnę swoje troszkę równałam, ale nic się nie ukorzeniło.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 17:17, 05 cze 2015


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Aż dech zapiera na widok zdjęcia z berberysami, piękna kompozycja Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Bogdzia 17:24, 06 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Piękny i zadbany niesamowicie masz ogród.Podziwiam.Na derenie też mam ochotę ale gorzej z miejscem. Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Ola54 17:49, 06 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
A ja pod "wpływem" kupiłam Dereń kousa Weisse Fontane - tak to gdy zamiast siedzieć w domu spaceruje się po ogrodach,
bozga 19:43, 06 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Sorki, że nie zawsze odpisuję na bieżąco ale chyba macie nieraz podobnie, nie tylko ogródkem człowiek żyje Dziękuję wszystkim za odwiedziny i pozdrawiam serdecznie

Czas na wątek berberysowy, na wiosnę przycinam go mniej więcej o 1/3 celem zagęszczenia, sam ma raczej tendecję do formowania się w półkulę, w trakcie sezonu nic nie formuję, na ostatniej fotce prawie dokładnie rok temu

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:02, 06 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Wracając do ostaniej fotki jest na niej moja ulubiona katalpa
Miałam dwie po obu stronach wejścia, nadawały ogrodowi osobliwego uroku obie kwitły , miały bardzo duże sercowate liście no i te zwisajace "fasolki"
Niestety są bardzo kruche, nawet stosunkowo niewielki wiatr rozrywał ich duże liście co nie wyglądało zbyt estetycznie i na koniec w czasie wichury obie zostały złamane.
Na fotce właściwie jest odrost jednej z nich z wysoko obciętego pnia, on również tez się złamał, korzeń z wielkim trudem wykopałam

Mam inną odmianę ale to już nie jest "to"


Drugiego korzenia niestety nie usunęłam i wybił pęd ale wyraźnie z podkładki o zupełnie innych cechach. Nie daję za wygranąkupiłam kolejną roślinę ale na razie formuję w doniczce ( z trzech pędów przy zakupie zostawiłam najwyższy i najprostszy bo ma to być drzewo a nie krzak
Poniżej różnica jak wygląda pęd z podkładki ( też katalpa) i ten oczekiwany ( liście będą znacznie większe i złociste)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:11, 06 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Michalina napisał(a)
A ja pod "wpływem" kupiłam Dereń kousa Weisse Fontane - tak to gdy zamiast siedzieć w domu spaceruje się po ogrodach,


Totalne zaskoczenie bo ja również dzisiaj kupiłm tą samą odmianę ! Nawet dostałam sporą zniżkę, bo liście jakoś dziwnie są przebarwione i pani nie była pewna czy to cecha typowa dla odmiany czy braki żywieniowe (lub choroba ) Oczywiście i tak bym wzięła
Oto mój :


A pojechałam po Milky Way


A teraz oczywiście szukam im miejsca, dolne gałązki na pewno usunę
Michalinko bardzo proszę o zdjęcia Twojego, wyjaśni się sprawa liści
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies