Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Kindzia 10:37, 18 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Znowu po prośbie przyleciałam. Proszę o opinie i radę. Diamant Rouge i Diamantino, czy któraś z nich się nie pokłada? Szukam takich sztywnych, a innych od tych, które mam.
Zatwierdzony przez Ciebie na pniu Phantom, bardziej intensywnie przebarwiony w porównaniu z tym nie na pniu

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ElzbietaFranka 11:01, 18 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ja nie moge ile tu kwiecia przepieknie. Bede ogladac wieczorem.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
bozga 16:21, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dla Kindzi


Piękny dzień u mnie dzisiaj, chwila odpoczynku po pracy zanim się trochę ogarnę i choć na godzinkę ruszę do ogrodu, coraz rzadziej zaglądam na Ogrodowisko ale co ja będę robić w zimowe wieczory ? Zaczęłam od ostatniej strony, resztę pytań przejrzę wieczorem

Wracam do tematu

Diamantino, moja ulubiona kwiatostany ciężkie więc trzeba jej pomóc, zwłaszcza gdy pogoda ulewna jak w tym roku, ale mimo to warta grzechu

Roślina macierzysta,stan wrześniowy





Diamantinowa szkółka,w zacienieniu więc mniej przebarwiona, bardzo poszkodowana w czasie gradobicia ale daje radę, zajmie miejsce Diamant Rouge w szpalerze z różyczkami, może w weekend jeśli pogoda będzie sprzyjająca, nie będę czekać z przesadzaniem do późnej jesieni, praca w zimnie jest mało satysfakcjonująca
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 16:29, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Diamant Rouge jest dla mnie zagadką, najpiękniejsza z moich piennych hortensji, równo wybarwiona, przepiękny wiśniowy kolor, mam 3 sztuki na pniu i zachowują się tak samo więc to nie przypadek, niestety nie mogę tego samego powiedzieć o formie przyziemnej, bardzo nieregularnie się rozgałęzia i strasznie nierówno się przebarwia co ogólnie daje obraz pstrokacizny (do zaakceptowania na jednolitym np zielonym tle a nie wśród innych barwnych kwiatów) dlatego zmieni miejsce, no i nadmiernie rozkłada się na boki


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 16:41, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
A co mogłabym polecić ze sztywnymi pędami? Poza Phantomem na pewno Silver Dollar



I godna polecenia Sweet Summer na 4 różnych stanowiskach ( 2 rok młodsze), część lekko podwiązana raczej z rozpędu, na ostatniej fotce absolutnie sztywna z mega ciężkimi kwiatami bez żadnej podpórki, kwiatostany częściowo uszkodzone gradem ale i tak piękne. Ta pod cedrem będzie przesadzona z uwagi na notoryczny brak wody co przekłada się na wielkość kwiatostanów i demonstracyjny "zwis " liści




Zmykam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Pszczelarnia 16:56, 19 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bożeno, może napisz mi / nam, jak jeszcze wcisnąć kolejne piękne hortensje do ogrodu?

Kupiłam Silver Dollar i Phantoma (kiedyś już miałam) i kolejną Magical i teraz to już mam problem, gdzie je wcisnąć? Najlepiej ich nie wciskać, tylko wyeksponować ale jak?

Retorycznie się żalę.

EDIT: zapomniałam zapytać, czy masz h. tę najwyższą (skleroza) 3,5 m.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwai 20:09, 19 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
Pszczelarnia napisał(a)
Bożeno, może napisz mi / nam, jak jeszcze wcisnąć kolejne piękne hortensje do ogrodu?

Kupiłam Silver Dollar i Phantoma (kiedyś już miałam) i kolejną Magical i teraz to już mam problem, gdzie je wcisnąć? Najlepiej ich nie wciskać, tylko wyeksponować ale jak?

Retorycznie się żalę.

EDIT: zapomniałam zapytać, czy masz h. tę najwyższą (skleroza) 3,5 m.








A możesz zdradzić gdzie kupowałaś silver dollar?
____________________
sylwia
Kasya 20:16, 19 wrz 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
bozga napisał(a)
Diamant Rouge jest dla mnie zagadką, najpiękniejsza z moich piennych hortensji, równo wybarwiona, przepiękny wiśniowy kolor, mam 3 sztuki na pniu i zachowują się tak samo więc to nie przypadek, niestety nie mogę tego samego powiedzieć o formie przyziemnej, bardzo nieregularnie się rozgałęzia i strasznie nierówno się przebarwia co ogólnie daje obraz pstrokacizny (do zaakceptowania na jednolitym np zielonym tle a nie wśród innych barwnych kwiatów) dlatego zmieni miejsce, no i nadmiernie rozkłada się na boki




a drzewko ma sztywne pedy czy musisz podwiazywac ?
bo moj mlody krzaczek strasznie wiotki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
bozga 20:35, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kasya napisał(a)


a drzewko ma sztywne pedy czy musisz podwiazywac ?
bo moj mlody krzaczek strasznie wiotki


Diamant Rouge
są wiotkie ale moje formy pienne mają dość krótkie pędy więc ogólnie nie jest to kłopotliwe, te najbliżej środka są podwiązane, za to formy przyziemne dłuższe pędy, jedne stoją sztywno, inne ewidentnie przewieszają się. Próbowałam już różnego cięcia i ciągle tak samo


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:44, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pszczelarnia napisał(a)
Bożeno, może napisz mi / nam, jak jeszcze wcisnąć kolejne piękne hortensje do ogrodu?

Kupiłam Silver Dollar i Phantoma (kiedyś już miałam) i kolejną Magical i teraz to już mam problem, gdzie je wcisnąć? Najlepiej ich nie wciskać, tylko wyeksponować ale jak?

Retorycznie się żalę.

EDIT: zapomniałam zapytać, czy masz h. tę najwyższą (skleroza) 3,5 m.



Retoryczne żale przyjęte

Co do najwyższych hortensji to jest sporo odmian , które docelowo mogą osiągnąć nawet 4 metry, dotyczy to głównie odmian o ażurowych kwiatostanach, ale myślę, że chodzi Ci o Grandiflorę
Owszem z zazdrością oglądam duże krzaki ale ja takich mieć niestety przy mojej wielkości ogródka mieć nie będę Jak krzak robi się za wysoki stosuje cięcie odmładzające tuz przy ziemi. Jak kiedyś pokażę fotki z dużego ogrodu z mega krzakami to znaczy, że wygrałam w toto-lotka


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies