Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 20:54, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
adkawi napisał(a)
Witaj Bożenko ..Chciałam zrobić rabatę pod oknem wzdłuż domu,jaka byś mi poleciła odmianę która rośnie nie za wysoko tak do 1 metra.Dziękuję z góry za odpowiedz.


Wszystko zależy jak będziesz cięła, nawet te wyższe docelowo odmiany jak np Limelight można prowadzić dość nisko, ja tak robię ze szpalerem przy bramie wyjazdowej dla dobrej widoczności drogi. Z tych średnich i widowiskowych to Pinky-Winky, Diamantino, Slver Dollar no i opisana wyżej Summer Sweet, i niskie Sundae Fraise i Little Lime ( wymieniłam akurat te, które mi się najbardziej podobają )

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:57, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Urszulla napisał(a)
Czy na miejscu okresowo zalewanym może rosnąć dereń kousa albo jakąś inną odmiana chodzi mi o zwarty pokrój. Choć najbardziej podoba mi się pagodowy ale zbyt wysoki rośnie.

Jeszcze rozpatruję wierzbę Iwa.
Dodam że miejsce w większości dnia cieniste.


Drenie lubią wodę ale nie zalewanie, no i miejsce- słoneczne
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:03, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Hortensja napisał(a)
Czy oprócz hortensji bukietowej Little Lime i Bobo są jeszcze jakieś inne odmiany miniaturowe? Mam little lime. W sklepie zaproponowano mi ją zamiast Bobo której aktualnie nie było. Wszędzie w jej opisie można przeczytać że wybarwia się najpierw na zielonkawo potem biało /kremowo a na końcu kwitnienia różoweje. U mnie nie ma fazy bialej/kremowej. Czym to może być spowodowane?


Z tym białym to przesada, jest to hortensja o najbardziej zielonkawym odcieniu płatków i bezpośrednio z zieleni różowieje, i właśnie to jest najbardziej urocze w tej hortensji
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:06, 19 wrz 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
sylwai napisał(a)
Piekny ogród,przeczytałam prawie cały wątek.Zamierzam kupić 4sztuki hortensji,zastanawiam się nad hortensją silver dollar i nad polar bear.Twoim zdaniem,która jest ładniejsza,sztywniejsza,nie pokłada się po deszczach?będę wdzięczna za rady



Obie piękne ale na dzień dzisiejszy jednak u mnie wygrywa Silver Dollar, może dlatego, że mam już dorosły krzak i poza fazą przebarwienia jest to idealna hortensja

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
sylwai 21:23, 19 wrz 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 511
bozga napisał(a)



Obie piękne ale na dzień dzisiejszy jednak u mnie wygrywa Silver Dollar, może dlatego, że mam już dorosły krzak i poza fazą przebarwienia jest to idealna hortensja


Szczerze powiedziawszy,to bardzo mnie ucieszyło,że silver dollar to Twoja faworytka,bo ja też się w niej zakochałam jak zobaczyłam ją u Ciebie
Mam w szpalerze 10szt.limelight i na rabacie pojedynczą anabellke.szukałam białej lub kremowobiałej hortensji i cieszę się że trafiłam do ciebie.Teraz już wiem na 100% że muszę ją mieć!
____________________
sylwia
Kindzia 12:10, 20 wrz 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Bardzo, bardzo dziękuję
Czyli szukam albo SD, albo SS

Buziaki za rady i zdjęcia
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Dorota123 10:54, 21 wrz 2017


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Tu zawsze można nauczyć się czegoś nowego, dlatego zawsze tu wracam. Zawsze podziwiałam Twoje wanilki przebarwione na różowo, moja przebarwia się na brunatny kolor. Wygląda jak przypalona słońcem. Wczoraj kupiłam następną, mam nadzieję, że ta będzie się przebarwiać tak jak Twoje. Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BarteZ 12:37, 21 wrz 2017

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Cześć!

Posadziłem hortensje Diamant Rouge i Magical Fire (b. podobne do siebie).
Zakwitły i przebarwiły się już dawno temu, ale zauważyłem, że rozwinęła się jakby tylko 1/3 kwiatów w każdym kwiatostanie. Reszta pozostała nierozwinięta, w pąkach (które także się przebarwiły).
Co może być tego przyczyną?

Rosnąca w pobliżu Vanilla Fraise zakwitłą na 100% i wygląda o niebo lepiej.

Pozdrawiam serdecznie.
Kawa 12:45, 21 wrz 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
pięknie
te twoje hortki przed bramą o dwóch lat mnie rozwalają

Bozenko planuję szpaler hortensji ale...
ogólnie wystawa jest pólnocna z tym ze w godzinach od ok.10-13 słońce świeci na to miesce non stop później słonko byłoby z tyłu
czy sobie poradzą?
chciałabym wytrzymałą i sztywną
limka czy silver dolar (chociaż przy tej to pójdę z torbami chyba )
doradzisz?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
adkawi 20:03, 21 wrz 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Dziękuję Ci kochana .Bardzo mi pomogłaś ,ale dałaś mi także do myślenia bo nie wiem na jaką się zdecydować .Moja rabata ma szerokość 1,20 i długa na 10 m.Posadziłam już na niej miskanty (docelowo będą miały około 1,50 wys) ,na brzegach wzdłuż rabaty rosną tuje miriam na zmianę z berberysami.W środek chciałam dać właśnie hortensje. Chodzi tez o odmianę o sztywniejszych pędach ,żeby się za bardzo nie pokładała .Czy ewentualnie zerknęłabyś Bożenko na zdjęcie ,o ile mogę wkleić.Potem najwyżej wykasuje.Jaka hortensja by tam najlepiej pasowała?.
Twoje są naprawdę bajkowe.
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies