Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Hortensja 19:15, 24 wrz 2017


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
Pani Bożenko,
Kupiłam przez internet kilka sztuk hortensji bukietowych Bobo, Bombshell I Sweet Summer. Nie spodziewałam się cudów za 12zł ale że będzie tak marnie, też nie (nieskromnie przyznam że moje ukorzenione w tym roku patyki hortensji dużo lepiej się prezentują)
Co zrobić że podratować te bidule?
Wsadzić od razu w ogrodzie i liczyć że sobie poradzą czy przesadzić do większych donic (poobcinać uschnięte kwiatostany) i przeczekać z nimi zimę w garażu?
Zimą straszą srogą, o ile to prawda, nie wiem czy te sieroty sobie poradzą. Liście mają suche, pożółknięte, gołe korzenie wystają z zza małych doniczek. Bida aż piszczy


____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Makao_J 20:24, 24 wrz 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja bym chyba posadziła a jak przymrozki by przyszły to przykryła gałązkami igliwia. Tak mi się wydaje. Ja swoje młode ukorzeniane zostawiam w gruncie i przykryję by od początku się hartowały.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
BasiaLT 20:53, 24 wrz 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Bożenko ja też z prośbą o radę. Potrzebuję niskich hortensji na skarpę. Miałam w planie zakup Bobo ale były takie miernoty że zdecydowałam się na Little Lime. Co o nich sądzisz?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Hortensja 09:22, 25 wrz 2017


Dołączył: 19 cze 2014
Posty: 290
bozga napisał(a)


Z tym białym to przesada, jest to hortensja o najbardziej zielonkawym odcieniu płatków i bezpośrednio z zieleni różowieje, i właśnie to jest najbardziej urocze w tej hortensji


O tak, doczytałam że mam odmianę "Jane" - białego nie ma w niej co wypatrywać

Makao_J - waham się bo w górach mieszkamy, u nas takie wiatry że hej! swoje hortensje ukorzenione w tym roku od razu umieściałm w gruncie ale one są zdecydowanie lepiej rozkrzewione

BasiaLT - też jestem ciekawa opinii Bożenki, bo sama miałam ten dylemat. Dziś wiem, że powinnam wybrać BObo a to dlatego że Little Lime nie ma fazy białej tylko limonkową która potem różowieje. Hortensje rosną pod tujami i jest 'za zielono'. Biały zdecydowanie rozjaśniłby tą kompozycję. Little Lime za to ma ładny, zwarty pokrój i kiedy kwitnie wygląda jak mały bukiecik. Bobo zamówiłam przez internet co widać na powyższych zdjęciach i właśnie próbuje ją reanimować
____________________
może już wkrótce.... nowy początek:)
Pszczelarnia 13:08, 25 wrz 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Grandiflora - o piękna!

I Levana - tej nigdy jeszcze nie widziałam. Posadziłam dwie (u siostry - dodam na usprawiedliwienie).

Czyli życzę wygranej w totka na nowy obszar pod hortensjowy raj.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
MalgorzataGr... 19:10, 02 paź 2017

Dołączył: 25 paź 2015
Posty: 22
Witam i prosze opomoc.Kupiłam cztery hortensje Limelight i dosadziłam do szpaleru starsszych,ale coś mi podpadają.Te dosadzone mają ogonki liściowe czerwone i łodygi też takie ciemniejsze i niewiem czy to dlatego,że są młodsze czy pomylone etykiety.Może mi coś podpowiesz?
ElzbietaFranka 00:04, 05 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Witam ponownie. Przejrzałam wątek dokładnie co prawda nie cały ale większość. Porobiłam sobie notatki duzo skopiowałam aby mieć wiadomości w tzw. kupie.
Pomyśleć, że tyle prawie 6 lata paliłam wszystkie badyle po hortensjach mogłam mieć tyle (tytułem prób i błędów) nowych hortensji. Co prawda w tym roku przez odkład zadołowałam 2 odrosty zobaczę co będzie na wiosnę.

Przepiękne hortensje. Mam tez kilka z nich np. wanilkę, silver dollar, magical..., pinci wenki..., limelinght i wiele innych ale to pojedyncze lub podwójne. Teraz musze wszystko przemyśleć jak to zrobić aby były szpalery.

Masz przepiękny ogród tyle kwiatów.
W przyszłym roku od kwitnących krokusów będę robiła eksperymenty. Jeszcze nie doczytałam w jaką ziemię potem wsadzić, jak puszczą korzenie w słoikach, ale jak będzie już potrzeba to zapytam.

Jeszcze raz oglądanie wątku była to dla mnie uczta dla ducha i oczu.

Pozdrawiam

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
mirkaka 20:00, 08 paź 2017


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Pszczelarnia napisał(a)
Grandiflora - o piękna!

I Levana - tej nigdy jeszcze nie widziałam. Posadziłam dwie (u siostry - dodam na usprawiedliwienie).

Czyli życzę wygranej w totka na nowy obszar pod hortensjowy raj.





Levanę ma w swoim ogrodzie Fajna
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Kawa 11:22, 17 paź 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko zapadłaś się pod ziemię ???
hop hop
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
bozga 12:43, 22 paź 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kawa napisał(a)
Bożenko zapadłaś się pod ziemię ???
hop hop



Na szczęście jeszcze mnie nie zakopali Miałam inne rzeczy na głowie i ogród zszedł wyraźnie na plan drugi, poza tym chyba miałam jakiś moment przesytu
"mocy" nabrałam po ostatnim huraganie, który wymusił prace porządkowe a ja chyba jestem uzależniona od zmian i natychmiast głowa pełna pomysłów ( tylko mogłoby nie padać jeszcze ze 2 tygodnie bo przed zimą chciałabym skończyć a wszędzie narobiłam wtórnego bałaganu, na dodatek zamierzam jeszcze jesienią wyraźnie podciąć korony klonów, ucięłam jedną gałąź- nie płaczą a wiosną się z nich leje, jarzębiny zostawię na wiosnę ( kupiłam nawet w tym celu piłę spalinową- taką oczywiście dla amatora, bo jednak drzewa podrosły i można się zarobić na śmierć mając tylko ręczną. Kilka fotek z mijającego, słonecznego tygodnia, hortki brązowieją z dnia na dzień , dobrze, że nierówno


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies