Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

Efffa 08:20, 27 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Magnolia piękna, a gdzie masz rh, gdzie bedziesz sadzic,? bo ja juz zmieniłam koncepcje i szukam pomysłu!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
rumiankowa 08:47, 27 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Jeszcze nie mam, mam tylko tego 1 nieznanej odmiany i głowię się nad kompozycją. On ma fioletowo-różowe kwiaty i nie wiem, co do niego dobrać. Czy podobny kolor czy całkiem coś innego pogłówkuję i wrzucę jakiś projekt do oceny
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 08:56, 27 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
A może mi doradzicie? Pokazywałam już kolory, które są w tej części ogrodu - róż (róża, serduszka, magnolia), fiolet (lawenda, barwinek, szafirki)

mam tego RH kwitnącego na różowo-fioletowo, tak mniej więcej to ten kolor, ale nie na 100%
http://kwiaty-ogrody.pl/wp-content/uploads/2010/05/r.-alfred.jpg

z jakimi innymi rododendronami go połączyć? Żeby kompozycja pasowała do całego predogródka?

Może białe CW? Albo szukać podobnych fioletowych?
Dodam, że rabata to 8,5 długości na 2,5 szerokości. Celuję raczej w większe odmiany.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Efffa 08:59, 27 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
Nie da sie otworzyc strony, ja raczej bym szukała fioletu jezeli chcesz do niego dopasowac
A ja zrozumialam ze pytasz jakie rh dokupić, a tu sie okazuje ze chodzi o kompozycję, to o czywiście nie tylko fiolet
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
rumiankowa 11:18, 27 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Może teraz się otworzy:

Mam coś podobnego do:
Rhododendron NN

Może połączę z tymi?
Rhododendron Gommer Waterer

Osiąga wysokość 1,2 a szerokość 1,60 po 10 latach
Posadziłabym go przy samym ogrodzeniu z siatki, zasłoniłby część, za siatką są thuje sąsiadów.

A przed nim jakieś kosodrzewiny/bukszpan/żurawki itp.

Albo mogę posadzić jakąś wyższą odmianę, całkiem siatkę zasłonię, ale wyższe oznacza zazwyczaj również szersze a ta rabata ma raptem 2,5 metra głębokości...

____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
KasiaW76 11:29, 27 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Do tych kolorów biel bym dała....
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
rumiankowa 11:33, 27 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Do tego fioletu tak? Czy do obu rhododendronów, które wrzuciłam?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
agaott 21:05, 27 kwi 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Z bylin do RH bardzo pasują funkie - najlepiej biało-zielone. Nie wiem czy byłaś kiedyś w Wojsławicach - tam pod różanecznikami mają przedze wszystkim funkie. Bardzo fajnie wygląda też Pieris japonica "Variegata" - mam u siebie i bardzo ładnie komponuje się z co prawda różowym RH, ale myslą, że do fioletu też będzie pasował. Dobieraj rośliny kwasnolubne.
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
AnnaCh 22:07, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Pory z rozsady sałata też. Reszta z nasion. Jeszcze czeka rozsada pomidorowa i paprykowa, ale to dopiero w połowie maja będę sadzić.

Dobra to moje pory chyba jutro też wylecą z parapetu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:10, 27 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Znalazłam gdzieś kiedyś, że do nasadzeń pod różanecznikami nadają się funkie, zawilce, trawy ozdobne, ciemierniki, niezapominajki, tawułki, bergenie, żurawki, szafirki.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies