Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój jest ten kawałek ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój jest ten kawałek ogrodu

marzena_p 08:06, 29 maj 2015


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
Miskanty chińskie ma u nas gość w Choroszczy. Szkółka I-sztorm byliny, nie ma stipy ani rozplenic. Podasz adres.Ja też z Białegostoku uciekłam na obrzeża.
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
UlaB 09:32, 29 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
marzena_perkowska napisał(a)
Miskanty chińskie ma u nas gość w Choroszczy. Szkółka I-sztorm byliny, nie ma stipy ani rozplenic. Podasz adres.Ja też z Białegostoku uciekłam na obrzeża.


Stipa bywała co roku na Sokolej. Ja mam swoją z siewu. Tam tez mają kilka gatunków innych traw.
Carexy SIlver Scerpte sa chocby w Auc... Ice Dance tez mają. I w LM - o dziwo przyzwoite sadzonki w sensownej cenie.
Ale generalnie jak sie przejedzie po sklepach ogrodniczych to w kazdym właściwie coś się trafi. Narobiło sie ich w ostatnim roku całkiem duzo i juz ich nie ogarniam jak wczesniej.
Nietypowe jak na nasz region trawy mozna trafic w kwiaciarni na Gajowej.

Ktora to szkółka I-sztorm? Między droga na W-wę i droga na Ełk o ile wiem są 4 szkółki. Odwiedzam własciwie jedną (tą w Fastach na zakręcie). Mają ładne byliny i włascicielka zawsze obniza cene (pracownicy nie). Traw tez mają tam sporo - własnie mistakntów (zapomniałam ze u nich kupowałam to i owo )
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
aga_podlasie 10:07, 29 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
UlaB napisał(a)



Są tez Silver Scerpte, Bronco, Mint Curls, tatarak (ten niski żółty, nazwa mi uciekła) no i RedBaron
Miskanty widziałam w jednym miejscu ale drogie.

pozdrawiam


Ula, Mint Curls - śliczności Ale czy ona u nas zimuje? mam Frosted, dała radę już kolejną zimę.
Tatarak na poważnie rozważałam wczesną wiosną w moje podmokłe miejsca, ale zastanawiałam się, czy jak będzie gorąco latem, to trzeba go wtedy mocno podlewać? I nie znając odpowiedzi zrezygnowałam z niego. A ostatecznie trochę podniosę rabatkę, żeby woda spływała na trawnik.
Miskanty były na targach w kwietniu, ale po pierwsze drogie, a po drugie jeszcze ledwo ruszały, więc w sumie nie wiadomo było co się kupuje.
Pozdrawiam
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 10:28, 29 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
UlaB napisał(a)


Stipa bywała co roku na Sokolej. Ja mam swoją z siewu. Tam tez mają kilka gatunków innych traw.
Carexy SIlver Scerpte sa chocby w Auc... Ice Dance tez mają. I w LM - o dziwo przyzwoite sadzonki w sensownej cenie.
Ale generalnie jak sie przejedzie po sklepach ogrodniczych to w kazdym właściwie coś się trafi. Narobiło sie ich w ostatnim roku całkiem duzo i juz ich nie ogarniam jak wczesniej.
Nietypowe jak na nasz region trawy mozna trafic w kwiaciarni na Gajowej.

Ktora to szkółka I-sztorm? Między droga na W-wę i droga na Ełk o ile wiem są 4 szkółki. Odwiedzam własciwie jedną (tą w Fastach na zakręcie). Mają ładne byliny i włascicielka zawsze obniza cene (pracownicy nie). Traw tez mają tam sporo - własnie mistakntów (zapomniałam ze u nich kupowałam to i owo )


Namierzyłam I-sztorm kilka lat temu, oni są w Choroszczy, ale nie przy głównej trasie, trochę w głębi miejscowości. Mają bardzo dużo bylin, są na all.. i można osobiście odbierać.

Natomiast ja w tym roku odkryłam szklarnie w Hryniewiczach, tam kupowałam stipę, ale już im "wyszła", mają carexy, rozplenice. Niestety, jest jeden minus, nikt tam nie wie, co tak naprawdę sprzedaje. Trawki tam dzielą się na "byliny" i "jednoroczne".

Postaram się sama zebrać nasiona stipy, kiedy to się robi? Pewnie wtedy jak już są Ale na mojej już się robią takie jakby kłoski. Mam pilnować?

____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
UlaB 21:43, 29 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
aga_podlasie napisał(a)


Namierzyłam I-sztorm kilka lat temu, oni są w Choroszczy, ale nie przy głównej trasie, trochę w głębi miejscowości. Mają bardzo dużo bylin, są na all.. i można osobiście odbierać.

Natomiast ja w tym roku odkryłam szklarnie w Hryniewiczach, tam kupowałam stipę, ale już im "wyszła", mają carexy, rozplenice. Niestety, jest jeden minus, nikt tam nie wie, co tak naprawdę sprzedaje. Trawki tam dzielą się na "byliny" i "jednoroczne".

Postaram się sama zebrać nasiona stipy, kiedy to się robi? Pewnie wtedy jak już są Ale na mojej już się robią takie jakby kłoski. Mam pilnować?




Isztom widziałm na allegro ale jakos nigdy u nich nic nie kupiłam. Skoro w CHoroszczy w głębi to u nich nie byłam. Nie wiedziałam tez, ze w Hryniewiczach mają trawy, ale na razie to ja juz chyba mam full.

Nasiona stipy kupiłam - pierwszy raz wysiałam i potem rozdawałam po koleżankach Nie doceniłam swojej "ręki" i wysiałam chyba całe opakowanie z myślą o swoim mini areale Takze niestety nie wiem kiedy one sie zawiązują, ale wiem, ze stipa sie wysiewa sama i mozna odkryc wiosną siewki tu i ówdzie. U nas na to za bardzo nei licze al kto wie.

Co do Mint Curls - no niby żyją u mnie ale szału nie ma. Dam im szansę, ale jesli sie nie zbiorą to raczej wyrzucę.

Pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
aga_podlasie 21:59, 30 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Dziś powstał kawałek żywopłotu, posadziłam 10 choin kanadyjskich. Takich mikro oczywiście, żeby pasowały do reszty

Wydaje mi się, że trzmielina będzie musiała przesunąć się jakieś 30cm do przodu

Udało mi się przechować zimą, w chłodnym pomieszczeniu, hortensję ogrodową. A nawet kilka. Pierwsza pokazuje swój kolorek.

____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
jona 23:23, 30 maj 2015


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 3164
U mnie podobna i też zaczyna kwitnąć . Trzymasz ją w donicy czy wysadzasz do ziemi na lato?
____________________
Joanna-Tysiąc radości i utrapień
aga_podlasie 21:51, 31 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Joasiu,
Trzymam je w donicach. Nie chcę narażać ich na stres wykopywania. Ale przesadzam do większych doniczek niż te, w których je kupuję.
Nie wiem od czego to zależy, czy to taka odmiana, ale wyrosła w tym roku ładna, zwarta roślinka. A w niektórych sterczą długie, wybujałe pędy z pączkami na końcach.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 22:03, 31 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
31 maja jest dniem bociana białego. Nie wiem czy one o tym wiedzą ale dziś miałam niecodzienny widok. Nad naszym osiedlem około 40 bocianów odstawiło jakby taniec.
To było niesamowite, trwało kilka minut, po czym zniknęły tak nagle, jak nagle się pojawiły.


____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 22:34, 31 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007

____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies