Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienić pobojowisko w ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienić pobojowisko w ogród...

Pomarancza 08:49, 22 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Dzisiejszy poranek:







____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 08:55, 22 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292




Zrobiłam wczoraj 38 sadzonek cyprysika lawsona 'Ivonne'. Ciekawa jestem, czy coś mi się z tego ukorzeni - nigdy wcześniej nie robiłam sadzonek iglastych. Materiał miałam z obciętych gałęzi cyprysika - krzew strasznie się rozkładał na jedną stronę, więc trochę go skorygowałam cięciem. No i żal było wyrzucić te gałązki...

____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
rumiankowa 13:32, 22 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
O rety, owoce, tak szybko? U mnie nic jeszcze nie ma, dopiero kwitną
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Pomarancza 18:23, 22 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Truskawka potrzebuje jeszcze kilku dni, a poziomka pewnie jutro nada się już do zjedzenia . Widziałam, że masz swoje warzywa - zazdroszczę, ja chciałam, ale się nie zmobilizowałam wystarczająco. Może w przyszłym roku?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Iggia 19:42, 24 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Przyszłam popodglądać - jesteś o kilka kroków przede mną
Wszystko powoli nabiera kształtów Fajne przedszkole
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Pomarancza 07:47, 25 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Słuchajcie: miałam taką koncepcję na rabatę widoczną z salonu i jadalni:


czyli w skrócie:
- z tyłu ekran z cisa
- przed nim 4 hortensje miś polarny
- między pierwszą a drugą hortensją perukowiec royal purple wyprowadzony na niewielkie (3 metry?) wielopniowe drzewko (będzie przesadzone, teraz rośnie w złym miejscu)
- z przodu obwódka z kształcie fali z szałwii omszonej + inna obwódka po prawej stronie nachodząca końcem na falę z szałwii.

Nie mam pojęcia, czy napisałam to na tyle logicznie, żebyście wiedziały, o co chodzi .

W każdym razie potrzebuję pomocy w doborze roślin na tą drugą część obwódki. Myślałam o żurawkach, bo mają też liście zimą.
Z kolorów na rabacie jest zieleń, biel, bordo i fiolet szałwii. Czerwone lub bordowe żurawki będą pasowały? A może coś innego radzicie?


Iggia, witaj
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
anbu 08:45, 25 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pomarańczo, Ty działasz z prędkością światła

Mi się wydaje, że kolorystycznie jest ok. A może bukszpan tradycyjny Tylko nie bardzo wiem, gdzie ma się zaczynać ta druga obwódka.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Iggia 09:04, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
anbu napisał(a)
Pomarańczo, Ty działasz z prędkością światła

Mi się wydaje, że kolorystycznie jest ok. A może bukszpan tradycyjny Tylko nie bardzo wiem, gdzie ma się zaczynać ta druga obwódka.

Wydaje mi się, że bukszpan faktycznie fajnie by wyglądał Ale na łaczeniu chyba dobrze było by połączyć szałwię z bukszpanem, a nie tak na ostro, że w tym samym punkcie jedno sie kończy drugie zaczyna.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Pomarancza 12:31, 25 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Iggia napisał(a)

Wydaje mi się, że bukszpan faktycznie fajnie by wyglądał Ale na łaczeniu chyba dobrze było by połączyć szałwię z bukszpanem, a nie tak na ostro, że w tym samym punkcie jedno sie kończy drugie zaczyna.

Iggia, obwódki w moim zamyśle mają końcami nachodzić na siebie.

Naszkicowałam schemat tej rabaty, może tak czytelniej będzie:


O bukszpanie na obwódkę nie myślałam, mam wrażenie że swoją nienaganną strzyżoną formą wprowadza zbyt geometryczny "look" do ogrodu, a ja tego chcę uniknąć. Lubię miękkie linie.
Waham się pomiędzy obwódką w czerwieni/bordo (tu nic innego nie przychodzi mi do głowy, jak żurawki) lub czegoś kwitnącego na żółto - do fioletowej szałwii byłoby idealnie. Tylko co by to miało być?
No i lepiej zółty, bo ładnie z szałwią się skomponuje, czy bordowy, bo nawiązuje do perukowca?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Iggia 12:54, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Pomarancza napisał(a)

Iggia, obwódki w moim zamyśle mają końcami nachodzić na siebie.

Naszkicowałam schemat tej rabaty, może tak czytelniej będzie:


O bukszpanie na obwódkę nie myślałam, mam wrażenie że swoją nienaganną strzyżoną formą wprowadza zbyt geometryczny "look" do ogrodu, a ja tego chcę uniknąć. Lubię miękkie linie.
Waham się pomiędzy obwódką w czerwieni/bordo (tu nic innego nie przychodzi mi do głowy, jak żurawki) lub czegoś kwitnącego na żółto - do fioletowej szałwii byłoby idealnie. Tylko co by to miało być?
No i lepiej zółty, bo ładnie z szałwią się skomponuje, czy bordowy, bo nawiązuje do perukowca?

Pomarańcza a może by tak faktycznie żurawki jeżeli już chcesz ale nie jedna odmianę a 2-3? Kilka podobnych odcieni.
Albo bukszpan, ale niekoniecznie strzyżony w geometryczne wzory, lub może jeżeli jest tam trochę cienia - hosty?
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies