Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienić pobojowisko w ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienić pobojowisko w ogród...

Pomarancza 13:02, 25 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Lubię hosty, ale na razie tam jest pełne słońce . Może jak się rozrosną hortensje, to zacienią obwódkę, ale to kilka lat zajmie.

Nie potrafię sobie wyobrazić takiej obwódki, jak piszesz: kilka odcieni po 2-3 szt. Masz może jakieś zdjęcie, gdzie jest coś podobnego?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Iggia 13:20, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Chodziło mi o pomieszanie 2 lub 3 gatunków żurawek w kolorze bordowym. Albo sadząc na przemian albo np po 2-3 z jednego gatunku, potem 2-3 z kolejnego. Niestety zdjęcia nie mam. Ale może jak będę lub Ty będziesz w jakiejś szkółce możesz spróbować sobie coś takiego ustawić
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Pomarancza 14:00, 25 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Dobry pomysł, spróbuję coś takiego ustawić w szkółce. Tylko to nieprędko będzie, bo właśnie na anginę poległam
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Iggia 14:04, 25 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Pomarancza napisał(a)
Dobry pomysł, spróbuję coś takiego ustawić w szkółce. Tylko to nieprędko będzie, bo właśnie na anginę poległam

No to zdrowiej
Teraz co prawda pogoda kiepska, ale za chwile będziesz miała co robić w ogrodzie
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Pomarancza 12:12, 27 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Pogoda u nas fatalna - w sam raz na chorowanie, bo do ogrodu nie ciągnie, gdy mokro. Wyszłam dziś tylko na chwilę i jestem w szoku, jak wszystko rośnie w oczach




Mogę założyć, że tuje się przyjęły, skoro mają nowe przyrosty?


Fragment obwódki z szałwii omszonej, na razie bida z nędzą . Ciekawe, ile czasu potrzeba, żeby się rozrosła i zageściła?


Jabłonka w ciągu zalewie kilku dni przyrosła o 30cm, to jest normalne tempo wzrostu??



Pierwsze poziomki już pożarte, dojrzewają kolejne:


i truskawki:
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 12:27, 27 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Darowane goździki skalniakowe wypuszczają pączki - podobnie, jak mocno przycięta jesienią lawenda:


pozostałe:


zielnik się rozrasta





Moja biedna wisteria wzięła się w końcu w garść. Już się bałam, że ją zabiłam - prawdopodobnie solidnie uszkodziłam jej korzenie palikiem, który dałam, jako podporę. Liście miała caly czas na wpół przywiędnięte i wyglądała naprawdę bardzo smętnie. Teraz widzę, że jednak odżyła, uff .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Iggia 12:28, 27 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Fajnie ta obwódka z szałwi wygląda
Ja wczoraj byłam w ogrodniczym i widziałam zestawione ze sobą 4 kolory( w sumie to bardziej odcienie bordowo fioletowe) żurawek. niestety nie zrobiłam zdjęć bo padało a to było na zewnątrz. I myślę, ze taka obwódka z malutkich żurawek fajnie sie będzie z ta szałwią komponowała
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Pomarancza 12:43, 27 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Iggia, skłaniam się coraz bardziej ku limonkowemu/żółtemu na obwódkę, rozjaśni tą rabatę. A już się dowiedziałam, że żurawki w takim kolorze nie będą dla mnie odpowiednie, bo tam mam słoneczne stanowisko i przypalą się im listki.

No i kurcze znów w kropce jestem... Nie wiem już sama: berberys żółty? wrzosy? żółty bukszpan?
Wiem wiem, nie chciałam bukszpanów... Ale głupieję już.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Iggia 12:50, 27 maj 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Ale bukszpana przecież nie musisz ciąć w geometryczne wzory.
A co do żurawek - to faktycznie na słoneczne stanowiska lepsze są te ciemne.
Ja berberysów nie lubię, więc w tej decyzji nie pomogę
Ja u siebie dałam hosty i chcę miedzy nie dosadzić małą kostrzewę siną ( taka niebieska niewysoką trawę)lub bukszpana ale zielonego. Jakoś mi żółty kolor nie pasuje
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
kachat 14:22, 27 maj 2015


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Obwódka z szałwii bardzo mi się podoba Szałwie pięknie się komponują z roślinami w żółtym kolorze jako tło - może posadź za szałwiami w 2-3 miejscach jałowce Lime glow? Albo przed szałwią wrzosy Boskoop (ale one mają trochę inne wymagania glebowe niż szałwia, więc bym odradzała) lub tojeść rozesłaną.
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies