Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zmienić pobojowisko w ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zmienić pobojowisko w ogród...

Pomarancza 21:28, 04 gru 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Hehe, czyżbyś próbował namówić mnie na zmianę stanowiska w sprawie brzózek?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Krakus 21:45, 04 gru 2017


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1368
Pomarancza napisał(a)
Hehe, czyżbyś próbował namówić mnie na zmianę stanowiska w sprawie brzózek?


tylko doradzam
____________________
Zielonym do góry...
Brzozowadzie... 21:50, 04 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Pomarańczo! Przeczytałam całość i podziwiam za ogrom pracy, który już włożyłaś... i za umiejętność obsługiwania tych tajemniczych programów wizualizacyjnych Bez nich trudno, a ja noga w nich jestem. Piękne poczynania, więc kibicuję!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Pomarancza 22:33, 04 gru 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Witaj Brzozowadziewczyno, bardzo mi miło, że mnie odwiedziłaś.
Czuję brzozową energię!

Te tajemnicze programy, o których wspomniałaś to tylko zwykły Paint. Zrobienie wizualizacji bardzo pomaga mi w wyobrażeniu sobie, jak coś będzie wyglądało po zmianach, bez tego jak napisałaś, ciężko.

Ale tak ogólnie ja raczej analogowa jestem, więc doskonale cie rozumiem .


Krakusku, nie wiem, czy to możliwe, aby nawrócić mnie na mniejsze odmiany brzozy. Tyle osób już próbowało! Chyba jestem pod tym względem niereformowalna . Potrzebuję tylko wskazówek, gdzie najlepiej umieścić te kolosy, bo być u mnie muszą, to pewne. Zrezygnuję ze ślicznych ambrowców, klonów, grujecznika. Nawet z mojej wymarzonej żółtej magnolii zrezygnuję, jeśli się nie zmieszczą - ale brzóz nie odpuszczę.

____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
sylwia_slomc... 23:35, 04 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81638
Witam się z koleżanką z okolic Krakowa Pięknie działasz, efekty bardzo widoczne i wymierne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 11:53, 05 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Oj, rozumiem Twoją miłość do zwykłych brzóz. Ja swoich nigdy bym nie wycięła i nie zmieniła na inne. Jeśli chodzi o to, że to śmieciuchy - to prawda. Ale wszystko jest kwestią dobrej organizacji Zielony wiosenny pyłek łatwo wytrzeć. Liście jesienią najlepiej zbierać kosiarką. Ja to lubię A w zamian masz koronkowy cień latem, szelest, jakiego nie dają inne drzewa, żywą zieleń liści wiosną i ten kolor pni. Nie mówiąc o tym, że i hamak i huśtawkę można powiesić. U mnie wiszą całe lato
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Pomarancza 19:31, 07 gru 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Sylwio, witam cię serdecznie i cieszę się, że mnie odwiedziłaś. Twoje Ranczo odwiedzam i znam, choć chyba nie zostawiałam do tej pory po sobie żadnego wpisu. Muszę się poprawić.


Brzozowa, cieszę się że mnie rozumiesz . Tradycyjnie czekam na sobotę, żeby zrobić jakieś zdjęcia ogrodu za dnia. Postaram się uchwycić te miejsca, które typuję pod brzozy. Może będzie lepiej.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Gruszka_na_w... 19:08, 10 gru 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Łączę się w ciepłych uczuciach względem zwykłych brzóz. To od nich zaczynałam tworzyć swój ogród w szczerym polu. Nie mam żadnych negatywnych odczuć z nimi związanych. Dzięki nim ogród wygląda znacznie dojrzalej niż wskazywałaby jego metryka.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pomarancza 19:13, 12 gru 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Łączę się w ciepłych uczuciach względem zwykłych brzóz. (...) Dzięki nim ogród wygląda znacznie dojrzalej niż wskazywałaby jego metryka.

Zgadzam się z Tobą w 100 procentach!

W weekend zrobiłam kilka zdjęć potencjalnych miejsc na mini zagajnik brzozowy, ale mam teraz tak masakryczny tydzień w pracy, że nie mam nawet siły ich przeglądnąć .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 18:08, 15 gru 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Znacie bloga leniwaniedziela?
http://www.leniwaniedziela.pl/ogrod/

Jedno na zachętę:
[zmoderowane]


Zdjęcia zdjęciami (fakt, piękne!), ale właśnie tam można zobaczyć, jakie magiczne tło dla rabat tworzą brzozy. Właśnie te "prawdziwe", nie doorenbosy. Ogród Marty nie wydaje się bardzo duży, ale mały raczej też nie jest. Ciekawa jestem, jakiej naprawdę jest wielkości. Ktoś potrafi oszacować?

Zachwycona jestem altaną, domkiem dla dzieci, ciekawie wydzielonym warzywnikiem. Mogłabym mieć taki ogród .
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies