Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz mały świat

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz mały świat

Viki 20:23, 14 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
a może to wina ziemi? u mnie jest ciężka, gliniasta...
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
hanka_andrus 20:50, 14 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie przeszły okresu spoczynku w suchym.Jeżeli wykopałaś i posadziłaś natychmiast w innym,miejscu,to nie ma kwiatów.Tulipan musi być wykopany co roku w czerwcu po zaschnięciu liści,Przesuszony przez lato,i wsadzany we wrześniu do ziemi,Wtedy będzie kwitł.Ja przez chorobę zeszłego lata nie wykopałam swoich,i teraz mam zero tulipanów.To znaczy mam,ale bez kwiatów,niestety.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Viki 21:02, 14 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Haniu, bardzo dziękuję za podpowiedź wykopię je wszystkie w czerwcu i zrobię jak poradziłaś. Powiedz, czy z pozostałymi tzn. narcyzami i żonkilami też mam tak postąpić?
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
hanka_andrus 21:11, 14 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Nie,narcyze i żonkile zostają na tym samym miejscu.Podobno słabiej kwitną jak je na jesieni nawozem potraktujesz,albo wiosną,wtedy idą w zielsko.ŚCINAĆ LISTKÓW nie wolno,aż same z żółkną i zaschną,wtedy zbierasz susz i masz porządek.Substancje pokarmowe z liści muszą trafić z powrotem do cebulek.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Viki 21:47, 14 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Bardzo Ci dziękuję
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
monteverde 22:16, 14 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak tulipan rośnie w jednym miejscu to może nawet 3 lata, ale jeżeli wykopiesz to musisz przesuszyć, Hania pisze,że w czerwcu, ja to robię w sierpniu) wsadzam do ziemi po przesuszeniu
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Viki 07:36, 15 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
W każdym razie muszę je wykopać i przesuszyć. Bardzo dziękuję za cenne rady
____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
Linka 23:06, 15 kwi 2011


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Zazdroszczę Ci tych róż piękne są. Ja nie mam reki do nich. Dałam sobie i im w tym sezonie ostatnią szansę na współpracę .jeśli się nie ułoży zmienię obsadzenie rabaty. Miałam już w tym roku wszystkie wykopać ale szkoda mi ich jeszcze bo niektóre odbijają. Nie mam jakichś wyszukanych róż, nawet nazw ich nie znam, ale za to teraz wiem, że w sprawie róż to ten wątek

A z tulipanami nie pomogę, bo swoje cebulki dopiero niedawno wsadziłam i jestem ciekawa czy zakwitną w tym roku. Dostałam teraz i wolałam wsadzić do ziemi niż czekać do jesieni.
Ale na bank jest tak jak piszą Hania i Monteverde -skarbnice wiedzy
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Viki 21:02, 17 kwi 2011


Dołączył: 11 kwi 2011
Posty: 183
Linka, sorki, że dopiero teraz odpowiadam, ale całe dnie jestem teraz w ogrodzie
Dziękuję w imieniu różyczek Jeśli tylko będę mogła w czymś pomóc to chętnie służę radą.
Całe szczęście, że jest forum, można się dużo nauczyć, a Hania i Monteverde są bardzo miłe i to faktycznie skarbnica wiedzy. Ja ogrodnictwa dopiero się uczę i każda rada jest dla mnie bardzo pomocna Nasze różyczki budzą się już do życia, wszystkie oprócz jednej... ale to i tak dobrze po takiej ciężkiej i długiej zimie. Dzisiaj niestety mój M odkrył stratowaną różyczkę przez nasze psy płakać mi się chciało, bo bardzo długo jej szukałam i tak się cieszyłam, że ją wreszcie mam...
Ale cóż, takie jest życie z dużymi psami

____________________
Pozdrawiam cieplutko Nasz mały świat
monteverde 21:05, 17 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja mam jamnika i potrafi napsocić)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies