Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

violaskom 09:19, 21 maj 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Coś mi się wysiało. Mam nadzieję, że to Erysimum 'Bowles's Mauve'




tak dorosła roślina wyglądała


Jeśli to jest Bowles's Mauve to byłaby bardzo dobra wiadomość. U mnie on nigdy się nie wysiał i nie widziałam, żeby miał nasiona. Ja w tym roku w lutym lub na początku marca pobrałam 3 sadzonki i je ukorzeniłam. Ukorzenianie wychodzi dość łatwo. Na te 3 szt wszystkie się przyjęły. Zdjęcia wrzucę u siebie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 09:23, 21 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Te zdjecie z lanem kuklikow normalnie czad.Wysiewaja sie czy tak sie rozrosly?

____________________
Zapraszam na kawe
TAR 09:34, 21 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7893
Gosiek33 napisał(a)
/img]
Gosiu a co to takiego ładnego? jakis wiciokrzew?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 09:36, 21 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

O matko jaki ten jest cudny! Jaka to odmiana?



nie mam pojęcia, kiedyś na targu kupiłam ze dwie kępki raczej NN
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 09:37, 21 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dorii napisał(a)
Ach ten kuklikowy łan, pięknie



U ciebie lekka gleba, też możesz tak sobie poszaleć, one trzymają takie gęste zielone kępki prawie do wiosny. Zupełnie niezła niska obwódka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:39, 21 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7893
Gosiek33 napisał(a)



U ciebie lekka gleba, też możesz tak sobie poszaleć, one trzymają takie gęste zielone kępki prawie do wiosny. Zupełnie niezła niska obwódka


u Dorii to glina i to solidna. Ale moje odmianowe na jałowej tez rosną lepiej niz na żyznej
____________________
Ogrod nad bajorkiem
violaskom 09:43, 21 maj 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
TAR napisał(a)


u Dorii to glina i to solidna. Ale moje odmianowe na jałowej tez rosną lepiej niz na żyznej

U mnie na glinie kukliki nieźle sobie radzą. Poluję na Tangerine Dream. Ten jest dość podobny.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 09:48, 21 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Jeśli to jest Bowles's Mauve to byłaby bardzo dobra wiadomość. U mnie on nigdy się nie wysiał i nie widziałam, żeby miał nasiona. Ja w tym roku w lutym lub na początku marca pobrałam 3 sadzonki i je ukorzeniłam. Ukorzenianie wychodzi dość łatwo. Na te 3 szt wszystkie się przyjęły. Zdjęcia wrzucę u siebie.



Dziękuję za ocenę, odpisałam w Twoim wątku

Z pobieraniem sadzonek spóźniłam się cały rok. Krzaczek padł mi latem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:50, 21 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7893
violaskom napisał(a)

U mnie na glinie kukliki nieźle sobie radzą. Poluję na Tangerine Dream. Ten jest dość podobny.
dobrze wiedziec szukalam tego tangerine dream ale tylko mi jeżówki wyskakuja, kuklik za to "totally tangerine" o ten chodzi?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 09:55, 21 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Te zdjecie z lanem kuklikow normalnie czad.Wysiewaja sie czy tak sie rozrosly?



Kępki przyrastają, choć znalazłam właśnie nową sadzonkę kuklika w odległości jakiś 20 m, jeszcze nie pokazała kwiatów więc nie wiem co za odmiana.


Za to kuklik pospolity. Przez lata nie mogłam się oprzeć podziwianiu dziwnego chwasta wyrastającego w kilku miejscach na działce. Ładny pokrój, liście, kwiat szybko gubił płatki. Potem na końcach długo utrzymywały się śliczne owocki zakończone pazurkami zupełnie jak u rzepów. Ale to okazało się dopiero po tym jak zaczęłam znajdować to diabelstwo sklejające długi włos moich psic

Zresztą ten kuklik włąśnie w taki sposób się rozmnaża
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies