Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 06:42, 09 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ech chyba lepiej będzie poczekać, kwiatami się nacieszę a jeszcze będę widzieć co przesadzam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kindzia 12:22, 09 kwi 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Zawsze jak oglądam takie piękne ciemierniki jak Twoje...kupiłabym wszystkie odmiany Mam takiego jednego zwykłego, różowego, trudno się aklimatyzował, w zeszłym roku koleżanka mi kupiła drugiego i nawet nie wiem jaki on...chyba nie zakwitnie w tym roku jeszcze. Tak piękne kwiaty powinny dumnie trzymać głowę do góry, a te wszystkie, które na żywo w sprzedaży widziałam, mają łebki w dół...są takie, które łebek do góry mają?
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
TAR 13:26, 09 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
Kindzia napisał(a)
Zawsze jak oglądam takie piękne ciemierniki jak Twoje...kupiłabym wszystkie odmiany Mam takiego jednego zwykłego, różowego, trudno się aklimatyzował, w zeszłym roku koleżanka mi kupiła drugiego i nawet nie wiem jaki on...chyba nie zakwitnie w tym roku jeszcze. Tak piękne kwiaty powinny dumnie trzymać głowę do góry, a te wszystkie, które na żywo w sprzedaży widziałam, mają łebki w dół...są takie, które łebek do góry mają?


u mnie 4 szt. sa sztywne i kwiatki ladnie widac a 2 szt. opadaja. i wychodzi mi ze to chyba kwestia podciecia lisci. juz sama nie wiem.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:27, 09 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
Gosiek33 napisał(a)
Ech chyba lepiej będzie poczekać, kwiatami się nacieszę a jeszcze będę widzieć co przesadzam


pewnie ze tak, liscie jescze beda to bedzie wiadomo co przesadzasz. szkoda kwiatkow jak teraz kwitna. ja tez czekam ze swoimi krokusami, hiacyntami i szafirkami az poprzekwitaja zebym mogla tarasowa rabate ogarnac w koncu.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 14:45, 09 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kindzia napisał(a)
Zawsze jak oglądam takie piękne ciemierniki jak Twoje...kupiłabym wszystkie odmiany Mam takiego jednego zwykłego, różowego, trudno się aklimatyzował, w zeszłym roku koleżanka mi kupiła drugiego i nawet nie wiem jaki on...chyba nie zakwitnie w tym roku jeszcze. Tak piękne kwiaty powinny dumnie trzymać głowę do góry, a te wszystkie, które na żywo w sprzedaży widziałam, mają łebki w dół...są takie, które łebek do góry mają?


To ciemierniki orientalne, w tym Double Ellen. Ostatnio, nowy nabytek, wysoki ciągle kładł mi się, podsypałam dolomitem i mączką bazaltową, podlałam i o dziwo wstał i tak trwa

Ogólnie ciemierniki patrzą w dół




Ale mam takiego prawie umarłego od ubiegłego roku, poobcinałam większość liści z plamami a teraz robi niespodziankę i zaczyna wypuszczać nowe kły. Warto zatem dać im szansę





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:50, 09 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


u mnie 4 szt. sa sztywne i kwiatki ladnie widac a 2 szt. opadaja. i wychodzi mi ze to chyba kwestia podciecia lisci. juz sama nie wiem.



Sprawdził się na mojej rabacie pod sosnami w otoczeniu kiścieni i rodków - dolomit i woda, teraz ładnie stoją. Liście obcinam tylko wtedy gdy mają czarne plamy

jesienią zaszalałam i w czasie posezonowej obniżki cen dwa nowe nabyłam. Pierwszy raz kwitną i jestem ciekawa jak się pokażą

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 14:52, 09 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)


pewnie ze tak, liscie jescze beda to bedzie wiadomo co przesadzasz. szkoda kwiatkow jak teraz kwitna. ja tez czekam ze swoimi krokusami, hiacyntami i szafirkami az poprzekwitaja zebym mogla tarasowa rabate ogarnac w koncu.


na razie tulipany się pokazują i moja wiosenna ulubienica







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 15:38, 09 kwi 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7327
moje tulipany zezarły nornice ale ułudki w koncu wyszly po zimie, jednak jeszcze nie kwitna. u nas niby słonecznie ale wieje i chlodnawo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
wunia 19:23, 09 kwi 2019


Dołączył: 05 sie 2018
Posty: 77
Gosiek33 napisał(a)




serce mi Gosiu złamałaś tym ciemnym pełnym uwielbiam takie kolory mam jeszcze trzy, które posadziłam jesienią i jeszcze mi nie kwitły i nie do końca pamiętam co ja tam a czwarty szykuje dla mnie niespodziankę

w sumie mam 10 sztuk a 8 odmian i akurat ciemierników ciągle mi mało

ale z tymi sztukami to nie do końca tak bo policzyłam tylko dorosłe a mam całe poletka siewek
Gruszka_na_w... 19:57, 09 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Zawsze czekam na pojawienie się Twojej ułudki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies