Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 07:02, 21 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)


Dobrze, że zadołowałaś a nie posadziłaś , bo jukka może wciąż tam jest...

Ten błękitny sadziec śliczny. Ale jak czytam, że nie lubi sucho to od razu jakiś taki brzydszy mi się wydaje .



Weź mnie nie strasz, zostałam poinstruowana i wyciągnęłam z ziemi każdy najmniejszy nawet kawałek.... mam taką nadzieję
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:06, 21 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)
Właśnie posadziłam sobie tego sadźca żeniszkowatego/błękitnego. Ciekawe czy da radę bo u mnie wszędzie sucho. Dorzuciłam mu sporą porcję hydrożelu. Natomiast nie wiem czy dobrze dopasowałam mu towarzystwo bo pod andropogonem Ultrafiolet i przed planowanymi astrami, które jeszcze muszę dokupić.
Doczytałam teraz że jest/bywa ekspansywny. Patrząc na mocne korzenie, które trudno było wyjąć z doniczki to się może okazać wysoce prawdopodobne.

ps. Gosiek, ta rabata teraz wygląda świetnie, jak te hortki zaczęły się przebarwiać



Czasem go podlewam a rośnie pod brzozą jak dotąd się nie rozłazi - do czasu?
Jakie astry chcesz?

rabata dziękuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mira 07:14, 21 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
April napisał(a)
Właśnie posadziłam sobie tego sadźca żeniszkowatego/błękitnego. Ciekawe czy da radę bo u mnie wszędzie sucho. Dorzuciłam mu sporą porcję hydrożelu. Natomiast nie wiem czy dobrze dopasowałam mu towarzystwo bo pod andropogonem Ultrafiolet i przed planowanymi astrami, które jeszcze muszę dokupić.
Doczytałam teraz że jest/bywa ekspansywny. Patrząc na mocne korzenie, które trudno było wyjąć z doniczki to się może okazać wysoce prawdopodobne.

ps. Gosiek, ta rabata teraz wygląda świetnie, jak te hortki zaczęły się przebarwiać


Gosiu piękne kadry z ogrodu poogladalam. Ciekawego sadxca kupiłaś.
On ekspansywny raczej nie będzie skoro tam suchsze miejsce i mus podlewać. Towarzystwo astrow do sadxcow zawsze super

Pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gosiek33 07:43, 21 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Do tej pory sadźce raczej przyrastały i wyciąć choć kawałek bez siekiery się nie dało ale chyba rozłogami nie łazi?

Niby lepiej rosną w mokrym miejscu ale i na suchym stanowisku Baby Joe w drugim roku w końcu zebrał się w sobie i bez wody doskonale sobie radzi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mira 08:04, 21 wrz 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
A to nie wiem czy ma rozlogi chyba nie. A mój baby Joe w tym roku myślałam że już zrezygnował ale jednak się objawił jednak marny bo tam mało podlewalam, że no sadxcow odmin sporo teraz marzy mi się bialy
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
April 08:15, 21 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
O tej ekspansywności sadźca żeniszkowatego przeczytałam na innym forum. Ale to może dotyczyć tych mokrych terenów. Faktycznie na naszych suchych rabatach będzie mniej żywotny. Innych odmian sadźców ekspansywność chyba nie dotyczy, powinny przyrastać tylko w kepę? Czy się mylę? Dziś jeszcze muszę posadzić tego białego. Mam nadzieję że będzie wysoki, bo planuję go na tył rabaty, która dodatkowo ma spadek na tyle. Da radę z wysokimi miskantami typu Rosi?
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 08:42, 21 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mira napisał(a)
A to nie wiem czy ma rozlogi chyba nie. A mój baby Joe w tym roku myślałam że już zrezygnował ale jednak się objawił jednak marny bo tam mało podlewalam, że no sadxcow odmin sporo teraz marzy mi się bialy



W Skierniewicach i białego nabyłam, ale jak popatrzeć na stronach internetwych to jeszcze trochę odmian by się znalazło, takich niższych z bardziej zwartym kwiatostanem
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:50, 21 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)
O tej ekspansywności sadźca żeniszkowatego przeczytałam na innym forum. Ale to może dotyczyć tych mokrych terenów. Faktycznie na naszych suchych rabatach będzie mniej żywotny. Innych odmian sadźców ekspansywność chyba nie dotyczy, powinny przyrastać tylko w kepę? Czy się mylę? Dziś jeszcze muszę posadzić tego białego. Mam nadzieję że będzie wysoki, bo planuję go na tył rabaty, która dodatkowo ma spadek na tyle. Da radę z wysokimi miskantami typu Rosi?



Właśnie takie moje doświadczenie ale tak naprawdę tylko jednego potwora mam.

Ten biały ma być wysoki do 2 m?
kto wie cośmy kupiły? Trzebaby do nich zadzwonić ale telefon gdzieś posiałam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
zawitka 10:13, 21 wrz 2019


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14043
Ale ładne zdjęcia rabatki Pokazuj więcej takich bo masz dużo
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
April 15:13, 21 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Gosiu, 2m tego sadźca białego by mnie zadowoliły Obyś się nie myliła Najwyżej będzie przesadzanie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies