Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 09:25, 22 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
April napisał(a)


Gosiek, no będę mniej zadowolona, ale wczoraj nie zdążyłam posadzić więc dziś od nowa będę myśleć.
Dziewczyny, zdążyłyście rzutem na taśmę z tą odmianą. Nie lubię przesadzać bo z samym sadzeniem się nie wyrabiam, cóż dopiero z sadzeniem. Zwłaszcza że ciągle rekonwalescentka jestem i nie mogę się przeciążać. Z prac ogrodowych zostaje mi pielenie i nie więcej niż jedna roślinka posadzona dziennie. Taki mam limit od eMa. Ale on w delegacji, ostatni dzień, więc.... może coś więcej dam radę w ramach rozsądku oczywiście



Już sadzisz? A plecy? Dobrze, że choć limity jakieś stosujesz

Sadziec niby nieduży ale pooglądaj sobie nasadzenia z nim w roli głównej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 17:28, 22 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Gosiek dzięki za link Wspaniały, myślałam że znam już wszystkie zdjęcia publikowane przez Kondzia i Andrzeja z ich wyjazdów, a tego nie widziałam. Bardzo się przydadzą
A tak przy okazji, mam w planach w przyszłym roku odwiedzić Konrada i obejrzeć na żywo jego ogród bo jakoś do tej pory nie było okazji. Jestem bardzo ciekawa. A przy okazji przypomniało mi się że jeszcze nie posadziłam Imperaty, którą od niego dostałam na ostatnim wyjeździe. Tyle roboty przede mną, ciągle coś znajduję na rabatach, co czeka na posadzenie. A dzisiaj kopiąc dołek pod sadziec znalazłam miarkę niestety już poległa i nie działa No ciągłe niespodzianki
____________________
April April podbija las Mazowsze
kwartet 19:45, 22 wrz 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Gdzie nie duży przeca wyższy niż ludzie co sobie tam chodzą ,chyba że to same krasnale się trafiły.No to inne miejsce mus mu znaleźć bo by zeżarł słoneczniczka co to miał go podpierać.
Po obejrzeniu zapodanego linku naszła mnie refleksja: kurka kupuję hektarek i dawaj.
Proszę się nie dziwić jeśli przy oglądaniu u mnie grządek wypatrzycie szklankę z herbatą ciągle gubię.
Gosiek33 07:18, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
A tylko tego sadźca szukałam

Znowu szklankę zagubiłaś? Chyba nie wywaliłaś z urobkiem?

to jeszcze trochę zdjęć zapodam - pana Guy Henderieckx'a - niektóre naprawdę prawdziwe perełki


Część roślin i u mnie w ogrodzie oglądam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 08:12, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu ty masz wyjątkowy talent do wynajdywania perełek. Aster Ann Lays i floks Blin- na ten duet muszę kiedyś zapolować.

Gosiu miałaś skalnicę kwitnącą jesienią- przezimowała?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mrokasia 08:12, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Ja sobie tu wrócę do tych zdjęć jak się skończy praca w ogrodzie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Gosiek33 08:22, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
Gosiu ty masz wyjątkowy talent do wynajdywania perełek. Aster Ann Lays i floks Blin- na ten duet muszę kiedyś zapolować.

Gosiu miałaś skalnicę kwitnącą jesienią- przezimowała?


Przezimowała, ale coraz gorzej z nią, wiosną była niezła, nie wiem czy tylko wody jej brak?
Latem kupiłam nową sadzonkę innej odmiany. Muszę zapytać Joanny jak z jej egzemplarzami.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:23, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
Ja sobie tu wrócę do tych zdjęć jak się skończy praca w ogrodzie .



No nie wiem, może zmienić Ci się koncepcja ogrodu i będziesz hektary dokupywać jak Kwartecik
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anka_ 11:26, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Gosiu możesz pokazać jak wygląda teraz twoja Kirengeszoma? Czy ona się przebarwia jesienią?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
mrokasia 11:29, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Gosiek33 napisał(a)



No nie wiem, może zmienić Ci się koncepcja ogrodu i będziesz hektary dokupywać jak Kwartecik


O nie, nie, nie, i tak jestem urobiona po sprzątaniu tych 600m2 i przerażona (ale i ucieszona jednocześnie) koniecznością ich zagospodarowania .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies