Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

TAR 11:03, 01 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
a do swojej listy dopisuje klona Drummondi, Brillantissimum i jawora Esk Sunset. I nawet znalazlam juz im miejscowki

tego acer tsinglingense nie moge namierzyc ale u Ciebie boski. i napisz jak marcinki. masz te purpurowe? bo jeszcze mam kilka sadzonek, moge ci wysłac.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:24, 01 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
Gosiu, ten acer tsinglingense to unikat! Piękny! Zazdroszczę.

Tar, Klon Drummondi mnie kiedyś zachwycił ale okazuje się, ze ma spore skłonności do rewersji. U Szmita też jest okaz z zielonym konarem. U Izy Ursy jej klony też w połowie zielone. Ale ten Brillantissimum jest śliczny.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 11:28, 01 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
Esk Sunset ja też właśnie szukam, tylko takiego nisko szczepionego Miejscówka czeka Widziałam go u Szmita i bardzo mi się podobał.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 11:32, 01 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Eska znalazlam w necie, szczepiony na 140-160 ale głowka jeszcze mala. te u szmita pewnie dorodne okazy? ja nie mam szans na takie ten szmit moglby u nas jakis oddzial zalozyc
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:38, 01 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
April napisał(a)
Esk Sunset ja też właśnie szukam, tylko takiego nisko szczepionego Miejscówka czeka Widziałam go u Szmita i bardzo mi się podobał.


wlasnie zamowilam niskiego Eska, ma byc 80 cm i nizej szczepiony. zobaczymy co dostane. i zeby nie placic za transport jednego drzewka dokupilam rzutem na tasme klona Paldiski. Akurat mam dla niego miejscoweczke prima sort , pomiedzy brzozka Youngii nisko szczepiona (80 cm) i tamaryszkiem. Do towarzystwa bedzie miał jeszcze swierka Acrocona, świerka Barryi i Lucky Strike, trawy, derenia, lilaki miss kim ciete w niskie kulki i inne drobiazgi na dole. z tego lawendy chce wywalic i zamienic na jakies inne byliny. Kolejna rabata do zmiany A musze cos na jezorowatej pokombinowac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:46, 01 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
TAR napisał(a)
Eska znalazlam w necie, szczepiony na 140-160 ale głowka jeszcze mala. te u szmita pewnie dorodne okazy? ja nie mam szans na takie ten szmit moglby u nas jakis oddzial zalozyc


U nich to taki 6 metrowy okaz, duuuży, pewnie już z 10 lat mógł mieć. Nie wiem czemu na niego wcześniej nie zwróciłam uwagi.
No właśnie ja nie chcę tak wysoko szczepionego. 140-160 to stanowczo za dużo. Właśnie u Szmita były na 80 cm szczepione a ja się głupia zastanawiałam. Wolałam wtedy jeszcze niżej, ale jak przeanalizowałam sytuację, że on będzie w żywopłocie cisowym to przecież może być na 80 a nawet na 100 szczepiony. Muszę pojechać jeszcze raz po tego pacjenta

Przypadkiem znalazłam fotkę od Szmita
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 13:50, 01 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
April napisał(a)


U nich to taki 6 metrowy okaz, duuuży, pewnie już z 10 lat mógł mieć. Nie wiem czemu na niego wcześniej nie zwróciłam uwagi.
No właśnie ja nie chcę tak wysoko szczepionego. 140-160 to stanowczo za dużo. Właśnie u Szmita były na 80 cm szczepione a ja się głupia zastanawiałam. Wolałam wtedy jeszcze niżej, ale jak przeanalizowałam sytuację, że on będzie w żywopłocie cisowym to przecież może być na 80 a nawet na 100 szczepiony. Muszę pojechać jeszcze raz po tego pacjenta


swojego znalazlam w szkolce Borysławice, zamowilam, bo co mi szkodzi, nie kosztowal majatku a sobie bedzie powoli rosl. tym bardziej ze chce go posadzic blizej domu przy oknie sypialnianym

____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:54, 01 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
Mało na tym zdjęciu widać niestety, no i wydaje się mniejszy bo brak punktu odniesienia
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:54, 01 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10227
Bardzo ładne okazy znalazłaś
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 13:57, 01 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
April napisał(a)
Bardzo ładne okazy znalazłaś


w zamowieniu zaznaczasz jaka chcesz wysokosc (zmienia sie cena) i punkt szczepienia. ale sadzonki wygladaja na zdrowe i ładnie ukorzenione, mnie akurat na wysokosci szczepienia nie zalezy, choc im nizej tym lepiej, beda bardziej naturalny pokroj mialy, podobnie jak ten moj Carnival szczepiony na samym dole i wygladajacy na naturalna forme.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies