Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Helen 22:01, 14 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Gosiek33 napisał(a)
Macie rację, jestem nim zachwycona w tym roku.
Ale różnie jest, przejeżdżam koło klonu w ubiegłym roku przepięknie przebarwiał się co roku, teraz jest tylko żółto-pomarańczowy


Jeszcze raz Koju-no-mai




Ale cudowne połączenie
____________________
Helen - Hortensjowo
Tamaryszek 22:59, 14 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Uwielbiam kolory jesieni. Moje fotergille (zwykłe maior) też dopiero ledwie zaczynają się przebarwiać. Zmartwiłaś mnie infomacją o oczarze Orange Beauty, że się nie przebarwia. A z kwiatów jesteś zadowolona? Myślę o jego zakupie.
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Gosiek33 07:24, 15 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Helen napisał(a)

Ale cudowne połączenie



To na pewno jeden z najpiękniejszych krzewów w moim ogrodzie. Wiosną chmura białych kwiatów. W stanie bezlistnym pokręcone gałązki przyciągają uwagę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:31, 15 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tamaryszek napisał(a)
Uwielbiam kolory jesieni. Moje fotergille (zwykłe maior) też dopiero ledwie zaczynają się przebarwiać. Zmartwiłaś mnie infomacją o oczarze Orange Beauty, że się nie przebarwia. A z kwiatów jesteś zadowolona? Myślę o jego zakupie.



Rośnie w kiepskiej ziemi, powinnam to poprawić.
Jakoś jeszcze kolorów nie pokazał, albo zanim się przebarwił liście zgubił. Ale teraz podglądam w necie i liście raczej mu tylko żółkną. Za to cała jego ozdoba to czerwono-pomarańczowe frędzelki. Liście czasem szybko oczary gubią, frędzle długo się trzymają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:11, 15 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
U mnie rosnie oczar Feuerzauber, jesienia przebarwia sie oblednie, kolor bordowo-czerwony z obrzezeniem pomaranczowym ale fredzelki dopiero ok. lutego sie pojawiaja tez w kolorze mocnej czerwieni. Pieknie to wyglada jak snieg poproszy. Ale liscie gubi dosc szybko jak trzmielina oskrzydlona. W tej chwili prawie goły jakies 1/3 mu została


a tak wygladał tydzien temu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
KasiaBawaria 15:50, 15 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Masz jeszcze jakies mikolajki? U mnie jakos wytrzymuja tylko 2-3 lata. A mialam takiego sporego big blue bodajze.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 08:17, 16 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
U mnie rosnie oczar Feuerzauber, jesienia przebarwia sie oblednie, kolor bordowo-czerwony z obrzezeniem pomaranczowym ale fredzelki dopiero ok. lutego sie pojawiaja tez w kolorze mocnej czerwieni. Pieknie to wyglada jak snieg poproszy. Ale liscie gubi dosc szybko jak trzmielina oskrzydlona. W tej chwili prawie goły jakies 1/3 mu została



Na takiego nie trafiłam, a szkoda, ale chyba już dość u mnie dużych drzew i krzewów.
Jakie ma frędzielki?

Szkoda, że liście szybko spadają, trzeba je w obiektyw łapać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 08:19, 16 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
KasiaBawaria napisał(a)
Masz jeszcze jakies mikolajki? U mnie jakos wytrzymuja tylko 2-3 lata. A mialam takiego sporego big blue bodajze.



Nie wiem ile wytrzymają, odmianowe to u mnie tegoroczna nowość. Może się sieją?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 08:30, 16 paź 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U mnie niestety sie nie wysialy. Ale podejrzewam, ze zima bylo za mokro. Albo wiosna jak snieg topnial. U mnie takie rosliny rosna dobrze tylko na skarpie.
____________________
Zapraszam na kawe
TAR 08:58, 16 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7393
Gosiek33 napisał(a)



Na takiego nie trafiłam, a szkoda, ale chyba już dość u mnie dużych drzew i krzewów.
Jakie ma frędzielki?

Szkoda, że liście szybko spadają, trzeba je w obiektyw łapać


kolor intensywnej czerwieni
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies