Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 10:24, 03 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dla Kwartecika



wilczomlecz słodki Chameleon latem





dziurawie Barwierski w kwietniu 2018 i dziś






Wietrznica Lessona 'Sirocco'






Snow Flury dziś






____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
kwartet 11:49, 03 mar 2020

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
No Gosiek taką miałam nadzieję że to ten ale się ciesze, właśnie wyłazi i rozrósł się.
Idę szukać tego dziurawca strasznie mi się podobał.
Wietrznica piękna trochę prairie fire przypomina ino więkrza przy mojej glinie to pewnie by wygniła ale warta grzechu.
Zawsze jakąś perełkę masz gdzieś skitraną .
Mój snow flury wygłąda tak samo i dalej nie wiem ciąć czy nie niby suchy,może ktoś ma go dłużej to podpowie.
A ta paproć nad asterkiek cudo .
Gosiek33 12:49, 03 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przeczytałam, dziurawca łopatą się dzieli

Wietrznica po bliższym oglądnięciu jednak do przycięcia. Zauroczyła mnie w sklepie, niby nie zimuje więc upchnęłam ją między różności

Paprotka, Asplenium trichomanes to Zanokcica skalna. Kupowałaś sobie hortensje o czarnych pędach i upolowałaś strzępka a ja w namiocie tylko tę zanokcicę. Jeśli nie poplątałam to były zdobycze w czasie objazdu szkółek szlakiem Inki.
Wcześniej w innej szkółce nie oparłam się obieli

Mam wielką ochotę na co najmniej jeszcze dwie sadzonki. Paproć rosnąca na kamieniu w pełnym słońcu - w zastępstwie adiantum, które mnie nie lubi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
April 14:21, 03 mar 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10174
Gosiek33 napisał(a)
Dla Kwartecika



wilczomlecz słodki Chameleon latem



CUDO
Nie wiedziałam, że go masz. Tydzień temu przeszukiwałam internet w poszukiwaniu tej odmiany. W mojej ulubionej szkółce niestety nie ma.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gosiek33 15:15, 03 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
April napisał(a)


CUDO
Nie wiedziałam, że go masz. Tydzień temu przeszukiwałam internet w poszukiwaniu tej odmiany. W mojej ulubionej szkółce niestety nie ma.



to już drugie masz do ukopania u mnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:34, 04 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czytam różne wątki ale by tam nie zaśmiecać zdjęciami notuję:

1. primo w sprawie astra płożącego Snow Flury - KasiaBawaria wycina wszystko co suche

edit - jednak nie - na stronie Zojalitwin doczytałam, że pędy tego astra ukorzeniają się i jest rośliną zadarniającą. Zatem poobrywam z pędów tylko te suche malutkie gałązki


https://zojalitwin.wordpress.com/2013/06/06/aster-wrzosolistny-forma-plozaca/


2. primo w sprawie jakości powietrza nad kominami naszych domów - niedawno przyjechali panowie wypuścili dwa jastrzębie. Jakiś czas wisały nad kominami. Ten malutki chyba sterował tym większym, a ten większy robił pomiary. Tak sobie wydedukowałam ale czy dobrze?




3. primo - wycięte suchelce - trawy, astry, jeżówki, hortensjie i wszelkie mniejsze suchelce



tutaj to samo w żółtej obwódce (po lewej ciemnozielony obiekt to fragment kompostownika, widać zatem proporcje), a na pierwszym planie stare pędy krzewów, głównie pęcherznic dawno nie ciętych



Teraz choć trochę rozdrobnię co większe kawałki, podsypię Radvitem, podleję wodą z beczki, przesypię kotyrami rozkładającymi się drugi rok i nakryję starym dywanem. Zobaczę kiedy się to rozłoży




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:40, 04 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125


Dereń cały w pączkach przesadzany jesienią, teraz zakwitł ale chyba jednak zszokował go ten zabieg bo zgubił część pączków




podarowane przez Drimeth iryski rozrosły się i bardzo cieszą oko





Czosnki wysiały się, chyba białe, ciekawe czy zakwitną





ogólnie więcej wyłazi u mnie czosnków niż krokusów


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 07:44, 04 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125







Dostałam od Toszki taką piękną trawkę. Ktoś wie jak się nazywa i co z nią teraz robić? O ile pamiętam to gdy przyjdzie pora na dzielenie to można z niej wiele zrobić?





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
UrsaMaior 08:34, 04 mar 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
To nie Everillo przypadkiem?
____________________
ogród pod lasem
KasiaBawaria 08:39, 04 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale ci sie uzbieralo suchego. U mnie tez dwie komory zapelnione po cieciu, a jeszcze nie skonczylam Dziekuje za informacje dotyczace astra

Te wietrznice sie wycina wiosna?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies