Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 10:15, 20 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pestka56 napisał(a)
U mnie żółknie tamaryszek. Nie do pomyślenia, taki pustynny fighter. Zaczęłam go podlewać, ale to wielkopolskie krzyczeć, sięga ponad krawędź dachu.



Przed laty oddałam tamaryszka, wielki już był ale tylko raz pokazał kilka kwiatków, wtedy gdy był podtopiony. Może to olchy, które wtedy rosły wypijały wszelką wodę?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 12:51, 20 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Żal patrzeć jak takie piękne rośliny marnieją Pomyśl koniecznie nad gromadzeniem jeszcze większej ilości deszczówki na takie momenty, zawsze będzie za mało, ale może choć troszkę lepiej
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:16, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Oglądałaś Wysychamy ?
Nie wiedziałam, że wykorzystanie wody ze studni głębinowych jest nieekologiczne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
KasiaBawaria 13:39, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez ci zycze deszczu i sobie rowniez bo u mnie znow susza. Nawet trawy nie wytrzymuja- smialki mi schna.
____________________
Zapraszam na kawe
TAR 15:09, 20 sie 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
pestka56 napisał(a)
U mnie żółknie tamaryszek. Nie do pomyślenia, taki pustynny fighter. Zaczęłam go podlewać, ale to wielkopolskie krzyczeć, sięga ponad krawędź dachu.


u mnie tamaryszek zaczal żółknac najpierw od nadmiaru opadow a teraz zapewne susza go dobila
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Anda 16:49, 20 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Oglądałaś Wysychamy ?
Nie wiedziałam, że wykorzystanie wody ze studni głębinowych jest nieekologiczne.


Nie wiedziałam, że w PL jest Greenpeace.
Jak dobrze, że coraz więcej osób w PL zaczyna sie interesować i nagłaśniać problem braku wody w kolejnych latach. Ja się tego obawiam tak samo jak covida.

Ogólnie nie lubię wskazywać komuś palcem problemów, ale coraz bardziej denerwują mnie zdania typu: „ To będę więcej podlewać.”
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 21:13, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Anda napisał(a)


Nie wiedziałam, że w PL jest Greenpeace.
Jak dobrze, że coraz więcej osób w PL zaczyna sie interesować i nagłaśniać problem braku wody w kolejnych latach. Ja się tego obawiam tak samo jak covida.

Ogólnie nie lubię wskazywać komuś palcem problemów, ale coraz bardziej denerwują mnie zdania typu: „ To będę więcej podlewać.”


Jest. Ale niestety Piar mają kiepski. Władze bardzo skutecznie przyczepiły im łatkę oszołomów, zamiennie z łatką nieświadomych i wykorzystywanych politycznie dzieci.
Mnie najbardziej boli, że w PL największym wrogiem ekologów są leśnicy i ministerstwo środowiska.
Polska zajmuje w Europie ostatnie miejsce pod względem zasobów słodkiej wody.
Pewnie tradycyjnie obudzimy się z ręką w nocniku.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 10:43, 21 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zapisałam sobie, zobaczę wysychamy od nowego okresu rozliczeniowego gdy będę mieć internet.
Dziękuję. Jeszcze nie widziałam ale wiedziałam, że wiercenie studni głębinowych nie jest najlepszym rozwiązaniem - Wody głębinowe - są izolowane od powierzchni ziemi wieloma warstwami nieprzepuszczalnymi. Podlegają powolnym ruchom dyfuzyjnym. Są to najczęściej stare wody sedymentacyjne lub reliktowe, które zostały chwycone w nieprzepuszczalną pułapkę. Z uwagi na brak łączności z innymi warstwami wodonośnymi ich zasoby są nieodnawialne. Z reguły wody te charakteryzują się wysokim stopniem mineralizacji.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:04, 22 sie 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Susza, susza.... znowu zapowiadaja deszcze. Na razie tylko na zapowiedziach się kończy. Liście z drzew się sypią. Dziś wczesnym rankiem na całego wąchałam drzewo waniliowe. Nie pamiętam aż tak intensywnego zapachu pod samym drzewem



____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 10:43, 22 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiu, u mnie już pada, oby do Ciebie też doszło...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies