Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

antracyt 11:29, 23 wrz 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11528
Gosiek33 napisał(a)



Niestety sporo, dobrze, że część jadalnych. Pokazują się też już maślaki





Tak



Tak to rydze. Kilka lat temu rosły w pobliżu ale ciągłe koszenie chyba je wykończyło. W tym roku mało koszę to rydze się znowu pokazały. One lubią rosnąć w trawie pod świerkami. Całą kępkę zabezpieczyłam sitem by ich nie podeptać




Uwielbiam rydze Co roku na nie "poluję", mam swoje tajemne miejsca, gdzie mogę je znaleźć, potem smażę na maśle i się delektuję
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 12:27, 23 wrz 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gośku , to jak wreszcie przyjadę, to wyproszę kawałek tego astra, dobrze?
A ta purpurowa dalia... pamiętasz nazwę? Kolor po prostu obłędny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 14:50, 23 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
galgAsia napisał(a)
Gośku , to jak wreszcie przyjadę, to wyproszę kawałek tego astra, dobrze?
A ta purpurowa dalia... pamiętasz nazwę? Kolor po prostu obłędny



Jasne, zapraszam na astry i nie tylko. Dalia przezimowała w doniczce. Siedziała w ziemi i nawet zapomniałam podlewać. Widzę, że bardzo ładnie się rozrosła. Mam nadzieję, że da się podzielić - Dalia anemonowa Soulman. Tyle, że dranica bardzo wysoka
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 21:06, 23 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Dzięki za palczatkę. Mam nadzieję, że ci się pięknie do końca wybarwi, bo wtedy jest zjawiskowa.
Ma 3 do posadzenia i nie mogę się zdecydować gdzie jej znaleźć miejsce. Dlatego prosiłam, żebyś pokazała. Widziałam jak w szkółce wygląda, ale w ogrodzie jest zawsze inaczej.
____________________
Kasia
Gosiek33 08:04, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
Dzięki za palczatkę. Mam nadzieję, że ci się pięknie do końca wybarwi, bo wtedy jest zjawiskowa.
Ma 3 do posadzenia i nie mogę się zdecydować gdzie jej znaleźć miejsce. Dlatego prosiłam, żebyś pokazała. Widziałam jak w szkółce wygląda, ale w ogrodzie jest zawsze inaczej.



Chciejstwo to jedno, a znalezienie miejsca to drugie

Specjalnie oczyściłam chwastowisko pod podkasanym świerkiem - kiepska ziemia i słoneczna duchota, trochę dołek zaprawiłam i wiosną z doniczek wysadziłam. Brak tu jednak przestrzeni i kiepskie tło. Kolejną palczatkę posadziłam w rabacie ale tam za mało słońca albo ona późniejsza...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
KasiaBawaria 08:04, 24 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A ja rydzow chyba nigdy nie jadlam.
____________________
Zapraszam na kawe
Gosiek33 08:22, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
KasiaBawaria napisał(a)
A ja rydzow chyba nigdy nie jadlam.



Nie dołuj się Z pewnością wielu innych rzeczy też nie robiłaś

Smaczny, ale traktuję go najprościej jak potrafię na patelnię na masełku. Przed laty marynowane jadłam. Ale raczej rzadkość występowania robi z niego pewnego rodzaju gwiazdę. Chyba wolę smak kurki czy kani
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 09:03, 24 wrz 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Gosia u Ciebie astry bardzo zaawansowane w kwitnieniu, moje dopiero co zaczely te wczesniejsze fiolety z tymi fajnymi listkami no i biale. A reszta jeszcze w pąkach.

Obiedka zaczyna mi sie przebarwiac na zółto z elementami pomaranczowymi, nie wiem czy tak powinno byc, w kazdym razie zmierzylam ja i wyzsza kolana nie jest. moze mam jakas mala odmiane?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
pestka56 13:06, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Znajdź dobre miejsce na palczatki Będzie Pani zadowolona jesienią

Wypatrzyłam dziś w Albamarze prześlicznie kwitnącą palczatkę Andropogon ternarius i już wiem jak te moje palczatki posadzę. Tam jest zdjęcie palczatki po środku pola śmiałków.
____________________
Kasia
pestka56 13:09, 24 wrz 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
TAR, w szkółkach odmianowa jest tylko ta jedna obiedka 'River Mist', więc jak masz to tę. Jest jeszcze wymieniana 'Little Tickler'. Ma zielone liście, mniejsze niż u gatunku i podwinięte, a kwiatostan zielono-miodowy. I ona rośnie do 50 cm. Ale tej chyba nie ma w szkółkach.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies