Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Anda 11:00, 02 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Piękne deszczowe widoki

Piękny masz ten ogród i rośliny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 11:12, 02 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Gosiek33 napisał(a)



To akurat rojniki, sadzone w ziemi z piaskiem, ale żwirkiem nieco podsypane. Stoją cały sezon na dworzu ale zim ostatnio nie było. Ważny jest odpływ, w doniczce zachowany to i przeżyły

Zawsze mylę te nazwy dzięki
____________________
Helen - Hortensjowo
TAR 11:25, 02 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
ogrod piekny, kolorowy i jeszcze mocno zielony. w moim dominuja juz kolory jesieni a za chwile buro sie zrobi jak liscie opadna. obejrzec musze swoja kirengeszome, pochowana pod klonami nie rzuca sie w oczy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 11:34, 02 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
anka_ napisał(a)
Gosiu co to jest? Ha... znalazłam- Kirengeshoma.


Zdjęcia cudne- jak zawsze.



Aniu to przesadzana wiosną Kirengeszoma dłoniasta, wcześniej dogorywała w całkowitym cieniu. Czekam by w końcu naprawdę zakwitła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:35, 02 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)
Piękne deszczowe widoki

Piękny masz ten ogród i rośliny.



Dziękuję, piękne zakątki znajduję, ogród w tym sezonie od pełni lata mnie dołuje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:36, 02 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Helen napisał(a)

Zawsze mylę te nazwy dzięki



Po kilku latach w końcu się nauczyłam wszystko przed Tobą
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:44, 02 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
TAR napisał(a)
ogrod piekny, kolorowy i jeszcze mocno zielony. w moim dominuja juz kolory jesieni a za chwile buro sie zrobi jak liscie opadna. obejrzec musze swoja kirengeszome, pochowana pod klonami nie rzuca sie w oczy.



Aniu część zdjęć robione przed deszczami. Wyciągnęłam moją kirengeszomę spod różnych krzewów i widzę, że odetchnęła.

Najlepiej, że czytam - o jej potrzebach stale wilgotnej gleby, dobrze wygląda z hostami, paprociami, trawami ozdobnymi np hakonki

Hosty mi tu słąbo rosną, paprocie dopiero testuję, hakonki zasychały na wiór
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 13:24, 02 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
Gosiu, moja kirengeszoma rosnie w sloncu/polcieniu pod klonami i bukiem Franken, w dosc mokrej ziemi. na razie rosnie ładnie w stosunku do małych piczek sadzonek jakie dostalam. w poblizu rosnie tez pijus brzozowy i azalie wiec lekko nie ma.

Za to rdesty totalna porazka, nie chca u mnie rosnac, sadzonki jak byly male tak sie nie powiekszyly, posadzone pod grabkiem, moze je przeniesc na skalniak bedzie lepiej? w ogole wiele roslin ktore teoretycznie mialyby u mnie jak pączki w masle rosnie tak sobie a inne bez przystosowania glebowo-slonecznego rosna wysmienicie. tak jest np. z epimedium, z 1 sadzoneczki porozdzielałam i jest juz ich z 12, niedługo beda sie łaczyc plamami. rewelacyjnie rosna runianki, ktore wrecz uwielbiam, z trawek miskanty gwiazdorza a hakonki takie sobie. ile ja bym dala zeby tak sie wypietrzały jak u Izki. no nic, trzeba polubic inne trawki.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 15:01, 02 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Gosiu, zaczynamy mieć podobne problemy. U mnie też bardzo zmieniły się warunki świetlne. Zaczynam interesować się roślinami do suchego cienia, bo korony drzew coraz większe.
Zdjęcia piękne. Napasłam oczy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 15:19, 02 paź 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Co roku rośliny inaczej rosną. Dziś jechałam okolicznymi uliczkami i zwróciłam uwagę na jarząby. W ubiegłym roku z pięknymi jagodmi, teraz prawie łyse - z resztkami liści i owoców.

Ubiegłoroczne astry na rabatach mam w większości całe czarne od grzyba (?) Na szczęście część nadrabia urodą


czekam na kwitnienie tego od Dzidki -

edit wyszukałam w wątku Dzidki - to raczej aster pilosus var.demotus

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies