Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 16:42, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
fajniutkie ptaszki, trznadlem jestem zaskoczona, myslalam ze one odlatuja na zime, sa podobne do kulczykow. a czeczotka do makolągwy

moje kosy tez siedza na gałeziach jak kury, a dzis biednego jednego po ciemku wystraszylam, poszlam na poranny spacer z białymi i jak zazwyczaj sypie wtedy ziarno do karmnikow, w jednym chyba spal kos, bo karmnik pusty a on wielce oburzony przysiadl na plocie ale nie odlecial. chyba bardziej od niego sie wystrachala, 5.30 rano jeszcze ciemnica a ten karmnik w najciemniejszym miejscu stoi swiatlo go nie obemuje.


rzuciłam dziś pod karmnik ćwiartkę jabłka - jedna samiczka przypięła się do niego








i pilnowała aż w końcu całe zjadła




i naliczyłam z pięć kosów - dziewczyny i chłopaki jakoś przytuliły się do tego miejsca, jak się ociepli pójdą sobie dalej


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
pestka56 16:45, 19 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Cóż, ludzie jacy są... Prześdy bardziej wielu do przekonania trafiają niż prawda.

Pełzaczem przebiłaś wszystkie ogrodowe ptaszarnie
____________________
Kasia
Gosiek33 16:47, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
TAR napisał(a)
a macie swoj ulubiony ptasi spiew? ja lubie zieby, kosy i oczywiscie drozda wydzieracza, no i skowronka, jak one pieknie daja, wysoko wczesną wiosna, az zyc sie chce, swieza pachnaca ziemia, taka lekko nagrzana slonkiem i sadzenie kwiatkow a nade mna skowronek. ech....sie rozmarzylam



Kosy, drozdy i skowronki na pierwszym miejscu są u mnie, Rudzik też ładnie śpiewa, pleszka, tak samo zniczek - dopiero jesienią go usłyszałam


Nie pogardzę wiosną

____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:47, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
antracyt napisał(a)
Uwielbiam skowronki i żurawie chyba wszystkie ptasie śpiewy lubię, nawet darcie się czapli podczas gniazdowania



żurawie i czaple u mnie to tylko w oodali...
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:49, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dorii napisał(a)
Skowronki to nawet u mnie są. Uwielbiam te ich trele



Skowronki to chyba wszędzie wiosną śpiewają nad gniadami na polach i łąkach ale zupełnie zapomniałam o słowikach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:50, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
wunia napisał(a)
Ja uwielbiam sikorki wiosną jak zaczną tak głośno i melodyjnie dzwonić to choćby śniegu po kolana było to nie ma przebacz za dwa tygodnie wiosna pełną gębą się robi



kilka dni temu słońce się pokazało, jeszcze śniegu nie było to i sikorki zaczęły śpiewać
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:51, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Gardenarium napisał(a)
U mnie też najmilsze skowronki, też bym leżała i patrzyła. Pozdrawiam. Ostatnio dudka wypatrzyliśmy.



Dudka - to dopiero szczęście mieliście
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 16:52, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Żurawie mam na polach obok, a nad naszym domem mają codzienną trasę przelotową
Czaple mam w lasku kawałek dalej(gniazdują na drzewach) i są tam tak głośne, że słychać je z daleka.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
pestka56 16:52, 19 sty 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Moje ulubione ptasiorki to kopciuszki. Jako pierwsze zaczęły wizytować nasz ogród. Ale z niecierpliwością czekam na klangor żurawi i pokrzykiwania czajek wczesną wiosną. Wypatruję wilg, ktore lubią chować się wkrzakach pęcherznicy i nawoływać. Awantury kosów i kwiczołów o jabłka przykuwają mnie do okna na długie minuty
Dziś przyłapałam kowalika jak wyjadał z wiszącej filiżanki ziarenka
____________________
Kasia
Gosiek33 17:08, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Srokosz to dla mnie egzotyka, to ten co nabija zdobycz na kolce?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies