Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gardenarium 15:06, 19 sty 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
U mnie też najmilsze skowronki, też bym leżała i patrzyła. Pozdrawiam. Ostatnio dudka wypatrzyliśmy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TAR 15:15, 19 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7264
Danusiu na foto uwieczniony?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 16:18, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
inka74 napisał(a)
-11 na termometrze. Dzięki wam poznaje coraz to nowe ptaszki )



Śnieg i mróz zachęcił ptaki do szukania stołówek, dawno nie miałam tak różnorodnego towrzystwa



pełzacz ogrodowy


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:20, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
antracyt napisał(a)
Ale fajny przegląd ptasi
U mnie od wiosny jest ptak bardzo podobny do rudzik, tylko ta radość na piersi jest mniej intensywna i ma ciemniejszy ogonek.



Jak ptak jest w ruchu to trudno zobaczyć jakie ma dokładnie barwy. Robię zdjęcia i nawet jeśli są niewyraźne to dla porównania szukam w atlasie albo w internecie kto on zacz


albo jak taki dziwny w karmniku siedzi




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:22, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kasya napisał(a)
A ja jestem taka mądra bo mam atlas



Bardzo pomocny

choć bywają różnice jeśli widzisz samca a nie samicę, inne upierzenie ma wiosną a inne jesienią



jednak kosy lubią jabłka





____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:26, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Anda napisał(a)
O właśnie, świetny przegląd ptasi
A ogród bardzo ładnie się prezentuje


dają się na szczęście jakieś kawałki wyłapać


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:29, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
mrokasia napisał(a)
U mnie marnie z ptaszorami , nie przylatują bo koty pilnują. Plus tego taki, że nie muszę borówek siatką nakrywać .
Gosia, Ty w ten mróz z aparatem po ogrodzie chodziłaś???


Rudy kot sąsiada, ten co wyłapywał ptaszki jakoś zaginął, kiedyś facet biegał, wołał, klął zaklinał ale chyba gdzieś przepadł rudzielec. Jak dla mnie dobrze, choć trochę żal

Długo nie chodziłam, założyłam dwie kurtki na raz i trochę pocykałam




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:33, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
JoannA napisał(a)
Ale miałaś super gościa w ogrodzie. Czeczotka to gatunek przelotny i trzeba naprawdę dużo szczęścia żeby je spotkać.
W tym roku ich jeszcze nie widziałam, ale jak przylecą to trudno ich nie zauważyć, a raczej usłyszeć bo bardzo hałaśliwe są.



Dopiero na zdjęciu zobaczyłam co to za ptaszek, u Ciebie to Anka zrobiła zdjęcie czubka iglaka i dopiero na powiększeniu w aparacie zobaczyłam te piękne czerwone przebarwienia Teraz zimno i bez słońca to chwilowo nie śpiewają


Nie wiem czemu owocki irgi jeszcze nie zjedzone







____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 16:36, 19 sty 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
pestka56 napisał(a)
Ten kot, to pewnie jakaś pozostałość przesądów.
We Francji jeszcze na początku XX wieku po kościelnej ceremonii ślubnej robijano czarnego kota o kolumnę. Krew powinna opryskać nowożeńców, a jak się uda, także pozostałych uczestników święta. Czasem nawet była to kolumna portalu wejściowego do kościoła.

Mój przyjaciel napisał dawno temu książkę, która nie doczekała się wydania, „Superstycja, czyli o przesądach ksiąg dwanaście” (ukazywała się we fragmentach we ”Wróżce”). Stąd zostało mi w pamięci kilka ciekawostek, np. wątroba niedźwiedzia miała przynosić szczęście i powodzenie. Nie chodziło o zjedzenie jej. Ową wątrobę wkładano pod łóżko.
Przyjaciel jest historykiem i na potrzeby książki, która miała być z założenia popularnonaukowa, przekopał się przez dostępne na świecie źródła.


Ale już XXI wiek i chyba najwyższa pora by przestali takie gusła uprawiać, chyba, że ten sąsiad robił sobie żarty z obcej kobitki? Tyle, że pisała w dość poważnym tonie


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
antracyt 16:41, 19 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11567
Gardenarium napisał(a)
U mnie też najmilsze skowronki, też bym leżała i patrzyła. Pozdrawiam. Ostatnio dudka wypatrzyliśmy.

U nas z ciekawostek to pojawiający się od czasu do czasu Srokosz. Siada na najwyższych gałęziach brzózek i wypatruje ofiar.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies