Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

mira 08:10, 11 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Miro - rów świetna sprawa woda do podlewania i można by coś fajnego zrobić tylko problem w tym, że w ciągu 4 lat dwa razy wylał w tym raz zrobiła się rzeka na 60 m szeroka i woda weszła do budynków gospodarczych. A to już problem, którego nie ma jak przeskoczyć. Do tego dochodzą sprawy regulacji prawnych bo cokolwiek robiąc z rowem trzeba specjalistycznego projektu i pozwoleń.
Sprawa otwarta na przyszłość - jakiś pomysł jest, ale wcześniej czeka nas generalny remont domu.


a to grubszy problem do załatwienia i chyba szybko zanim coś posadzisz w strefie zagrozonej, ja miałam namiastkę w ub roku jak jakimś cudem po ulewach częśc ogrodu stała w wodzie i niestety rosliny ucierpiały.
W poblizu rowu sadź brzozy trochę wypiją!

Ja do życzeń dorzucę cierpliwości i sił !, będę zaglądać

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:52, 11 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Już posadzone od 2 lat, oprócz tego, że wypiją to jeszcze świetnie wyglądają, to jedne z moich ulubionych drzew. Nie wiedziałam jak chcę, żeby całość wyglądała, ale wiedziałam, że brzozy musowo muszą być. No i mam kilka naście szt. Dziękuję za życzenia. Też do Ciebie zaglądam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 10:05, 11 maj 2015


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Już posadzone od 2 lat, oprócz tego, że wypiją to jeszcze świetnie wyglądają, to jedne z moich ulubionych drzew. Nie wiedziałam jak chcę, żeby całość wyglądała, ale wiedziałam, że brzozy musowo muszą być. No i mam kilka naście szt. Dziękuję za życzenia. Też do Ciebie zaglądam.


O to z brzozami mamy tak samo - dla mnie to takie drzewa kojące choć są ich przeciwnicy bo śmiecą. Zreszta co innego posadzić w dużej przestrzeni a ja mam na podjeździe i co posprząta się i jest ale lubię.
Pokaż swoje brzozy - fajnie do brzóz komponują się derenie te z pstrymi listkami albo najlepiej te z pędami zimą czerwonnymi / sibirika/ i te z zielonkawymi - w dużej przestrzeni fajnie.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:51, 11 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Ja swoje posadziłam na razie pod najstarszą jabłonią i wiśniami, bo te jak brzózki podrosną idą do wycięcia, a na razie babcia nie da bo Ona sadziła. I trzy z 14 posadzonych przyjęły się w łące kwietnej ( będę dosadzać) marzy mi się taki brzeziniaczek wzdłuż ogrodzenia w trzech rzędach naprzemiennie. Na zdjęciach na razie nie wyjdą bo listki im giną w koronach tamtych drzew, ale do czasu - niech sobie rosną. Docelowo w przydomowej części chcę mieć tylko drzewa ozdobne, a młody sadek jest już posadzony w pierwszej części tego większego ogrodu. Mam zwykłe brzózki ukopane z samosiejek u teściowej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joaska 13:51, 12 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witaj Sylwia,
Witam się u Ciebie, ogrom pracy za Tobą/Wami ... ścieżki świetne, fajny klimat tworzycie w ogrodzie, pierwsza myśl jaką miałam patrząc na zdjęcia to ....sielsko i anielsko... fajne miejsce na wyciszenie się.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
sylwia_slomc... 22:25, 12 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Witam Cię Joasiu dziękuję za odwiedziny i cieszę się, że tak odbierasz nasz ogród. Nie jest to ogród nowoczesny bo to co zastaliśmy trzeba było wziąć pod uwagę i do tego się dostosować, ale myślę, że nasz ogród oddaje to jakimi jesteśmy i co lubimy. Chcemy by wszyscy nas odwiedzający czuli się w tym ogrodzie jak u siebie. A przy tym uwielbiam kolory i nie mogłabym żyć w ogrodzie w którym nic się nie zmienia.
Masz rację masa pracy, czuję każdy mięsień, ścięgno i kości. Na razie rzadko w ogrodzie odpoczywamy, bo on się dopiero tworzy, może kiedyś zdążymy jeszcze nacieszyć się tym co udało się zrobić, na razie praca, ciężka praca, mordercza praca. Ale pomału są efekty.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylllwia 08:52, 13 maj 2015


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Dziś ślad zostawię Kawał dobrej roboty już zrobiliście, tak trzymajcie. Przy takiej powierzchni działki zawsze jest co robić. Ja też nie mam zagospodarowanej całej działki, przy tej powierzchni ciężko. Samo koszenie zajmuje sporo czasu. Pozdrawiam serdecznie imienniczko
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
07_Rene 09:36, 13 maj 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Warzywnik robi wrażenie.
Ścieżki wyszły fantastycznie. Są takie niepowtarzalne.
Ozdoby też super
Podziwiam za nakład pracy.
Co do koszenia to zawsze możecie w przyszłości zainwestować w traktorek. My tak zrobilismy i skoszenie całego pola zajmuje nam max do 2 godz, zostaje sporo czasu na inne roboty.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Joaska 12:58, 13 maj 2015


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
sylwia_slomczewska napisał(a)
Witam Cię Joasiu dziękuję za odwiedziny i cieszę się, że tak odbierasz nasz ogród. Nie jest to ogród nowoczesny bo to co zastaliśmy trzeba było wziąć pod uwagę i do tego się dostosować, ale myślę, że nasz ogród oddaje to jakimi jesteśmy i co lubimy. Chcemy by wszyscy nas odwiedzający czuli się w tym ogrodzie jak u siebie. A przy tym uwielbiam kolory i nie mogłabym żyć w ogrodzie w którym nic się nie zmienia.
Masz rację masa pracy, czuję każdy mięsień, ścięgno i kości. Na razie rzadko w ogrodzie odpoczywamy, bo on się dopiero tworzy, może kiedyś zdążymy jeszcze nacieszyć się tym co udało się zrobić, na razie praca, ciężka praca, mordercza praca. Ale pomału są efekty.


Efekty już są widoczne i zamysł ogrodu. Ja mimo że u siebie będę miała ogród raczej nowoczesny to dobrze się czuje w takich miejscach jak u Ciebie , można by rzec takie wspomnienie dzieciństwa
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
sylwia_slomc... 23:28, 13 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Witam Was wszystkich serdecznie i cieszę się, że ktoś do mnie zagląda. Macie rację nasz ogród, a w zasadzie ogrody to masa roboty.
Reniu traktorek jest w planach na dalszą przyszłość, bo na razie kiedy roślinki malutkie mogłyby tego nie przeżyć, mój eM w zeszłym roku 3 skosił i od tamtej pory koszę sama tę dużą część bo żal mi roślin i włożonej pracy, jak podrosną to się zamienię i to On będzie kosił. Przydomowy z reguły kosi nastoletni syn, tam roślinki większe to je dobrze widać.

Dzisiaj podlewałam konewką rośliny, wszystkie prócz trawy - na tej większej części od 15 - 20.00 cały czas. Ziemia tak wyschnięta, że cała woda spływa po zboczu. Niby w niedzielę coś pokropiło, ale cały czas słonko grzeje, wietrzyk wieje i suszą. Nie uwierzycie - bo sama nie mogłam uwierzyć wyniosłam dwa kręgi wody ze studni, a źródło mamy mocne. Padam na twarz, nogi weszły mi w ciemne miejsce, a ręce wiszą do ziemi, ale moje maleństwa powinny odczuć ulgę od posuchy. Jutro wężem czeka mnie przydomowy. Dziś już nie dałam rady.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies