Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 21:06, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
iwka napisał(a)
Sylwia, co to jest z tymi białymi kuleczkami ?

Dereń Iwonko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:08, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
frezja napisał(a)
350 drzew...no,no..praca popłaca. Gratuluję pomysłu.

Marzy mi się raj dla ptaków przez cały rok ...jak u Kasi z "Mojej Bajki" centrum miasta , a ptaszarnia dosłownie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:09, 19 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Magleska napisał(a)
Macham
Zrobiłam ,jak mi doradzałaś jak znajdziesz chwilkę .....zapraszam
A fotki super .....zdolniacha

Szykuj się bo zaraz jestem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:52, 19 paź 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Sylwia tym kielichowcem to mnie drażnisz - siedzi mi już kilka lat w głowie i dumam - jaki masz kolor kwiatów - widziałam dorosłe okazy - Poziomka powiedziała że pachnie jabole więc się zasugerowałam - ważne że pachnie

Czytałam opis łąki - na wiosną w Insekcie są nasiona chabrów tanie - lecę do wizytówki
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Urszulla 08:57, 20 paź 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Ilość drzew niesamowita. Ciekawe jak tu będzie za 5 lat
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:25, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
mira napisał(a)
Sylwia tym kielichowcem to mnie drażnisz - siedzi mi już kilka lat w głowie i dumam - jaki masz kolor kwiatów - widziałam dorosłe okazy - Poziomka powiedziała że pachnie jabole więc się zasugerowałam - ważne że pachnie

Czytałam opis łąki - na wiosną w Insekcie są nasiona chabrów tanie - lecę do wizytówki

Mam dwa kielichowce jeden na dużym ogrodzie , a drugi w podwórku...ten drugi dopiero zaczyna łapać kolor.
Kwitną na bordowo( tak jakby do borda domieszać nutę cynamonu) Kwiaty moich mają może 4-5 cm średnicy, ale miały ich sporo i w tym sezonie powtórzyły kwitnienie. Nie chorują , ładne w sezonie, świetnie znoszą cięcie i okazało się, że jesienią kolor piękny mogą mieć
Mój też pachnie jakby jabolem - w sensie kwiatyAle to nie jest intensywny zapach i jak nosa w kwiat nie wsadzisz to nie poczujesz....do tego nie zawsze i nie wszystkie kwiaty pachną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:27, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Urszulla napisał(a)
Ilość drzew niesamowita. Ciekawe jak tu będzie za 5 lat

Mam nadzieję na mocno kwitnącą wiosnę, bo większość moich drzew kwitnąca jest. A potem jesienią ma być mega kolor. Opadłe liście nie będą zbierane tylko wdmuchiwane lub wgrabiane na rabaty jako ściółka co ograniczy potrzebę trocinowania. Ma być naturalnie. Na zimę gotowa ochrona dla bylin
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 11:45, 20 paź 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sylwia, podaj mi adres raz jeszcze, proszę - skasowało mi się.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Brzozowadzie... 14:16, 20 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj Sylwia, obejrzałam Twoją wizytówkę: ilość pracy, jaką włożyłaś w ten kawał ziemi rzuca na kolana. Bylinowe rabaty i łąka - oszałamiające. Oczko wodne z bergeniami - po prostu piękne. Kolejny ogród, który mnie tu zachwycił. Choć zupełnie inny. Taki widać, że Twój własny. Pozwolisz, że będę odwiedzać. Pozdrawiam ciepło.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 14:28, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Witam Cię u mnie wróciłam właśnie od Ciebie. Ja mam ogród w innym charakterze niż Twój, ale też na początku szukałam i czytałam podpowiedzi innych. Trzeba wyczuć z których skorzystać, a które nie pasują do naszego stylu. Więcej u Ciebie napisałam, pewnie wkładam kij w mrowisko, ale dla mnie to ważne, by ogród miał swój niepowtarzalny klimat jednocześnie pasując do otoczenia spełniał nasze potrzeby i oddawał to co nam w duszy gra. Nie trzeba korzystać z każdej podpowiedzi i mody by stworzyć piękne miejsce Asertywnym trzeba być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies