Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 19:22, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Mam pytanie do Tych spośród znajomych co mają większe oczka wodne.

Czy przed zimą liście liliom wodnym i roślinności strefy brzegowej typu skrzyp, irysy jakoś obcinacie??? czy dopiero wiosna sprzątanie tego co stare i brzydkie?

Ja w balii nic przed zimą nie robiłam , dopiero wiosną sprzątałam, ale teraz mam pierwszy raz większe, a w nim rybki....stąd dylematy moje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 19:45, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
sylwia_slomczewska napisał(a)
Mam pytanie do Tych spośród znajomych co mają większe oczka wodne.

Czy przed zimą liście liliom wodnym i roślinności strefy brzegowej typu skrzyp, irysy jakoś obcinacie??? czy dopiero wiosna sprzątanie tego co stare i brzydkie?

Ja w balii nic przed zimą nie robiłam , dopiero wiosną sprzątałam, ale teraz mam pierwszy raz większe, a w nim rybki....stąd dylematy moje


Ja lilie zostawiam , natomiast babkę ile mogę wycinam, bo się sieje niemożliwie.
M jak są wielkie mrozy wchodzi na staw i resztę po prostu kosi.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 19:47, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Dzięki Danuś , już coś więcej wiem
Poczekam jeszcze co robią dziewczyny z mniejszymi zbiornikami wodnymi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 19:56, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Jak miałam małe oczko to nic nie wycinałam na jesień zawsze sprzątałam na wiosnę. Ryby mi się chowały w opadłych liściach i miały lepsze warunki do zimowania.
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
roma2 19:56, 20 paź 2017


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nie będe więcej chwalić! Tego Waszego coraz cudniejszego (chyba znów chwalę?) miejsca!
Zapodaj mi na pw. adres, bo posiałam, a nazbierałam całe wory fajnych ubrań od rodzinki. I mus wysłać potrzebującym. Buziaki ślę niezmiennie. Nie piszę, ale staram się zajrzeć na bieżąco do Was.
Edit: Co za gamoń ze mnie. Cieszę się przeogromnie, że córcia się znalazła!!!.
____________________
Komendówka
Bogdzia 20:01, 20 paź 2017


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Ja wycinam jesienia liscie lilii. Uwazam że to konieczne.One zimą gnija , wytwarzaja sie gazy które nie mają ujscia bo jest lód i ryby zdychają co wsród fachowców jest zwane przyduchą. Poza tym robimy zimą przeręble bo pozostawione resztki i podłoże tez gazy wytwarzają.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
sylwia_slomc... 20:01, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
dana1s napisał(a)
Jak miałam małe oczko to nic nie wycinałam na jesień zawsze sprzątałam na wiosnę. Ryby mi się chowały w opadłych liściach i miały lepsze warunki do zimowania.

No to chyba tak zrobię Danusiu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
dana1s 20:02, 20 paź 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Ja bym tak zrobiła
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
sylwia_slomc... 20:06, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
roma2 napisał(a)
Nie będe więcej chwalić! Tego Waszego coraz cudniejszego (chyba znów chwalę?) miejsca!
Zapodaj mi na pw. adres, bo posiałam, a nazbierałam całe wory fajnych ubrań od rodzinki. I mus wysłać potrzebującym. Buziaki ślę niezmiennie. Nie piszę, ale staram się zajrzeć na bieżąco do Was.
Edit: Co za gamoń ze mnie. Cieszę się przeogromnie, że córcia się znalazła!!!.

Romeczko nawet nie wiesz jaka jest nasza radość z Jej odnalezienia
Piszę na pw
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:16, 20 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Bogdzia napisał(a)
Ja wycinam jesienia liscie lilii. Uwazam że to konieczne.One zimą gnija , wytwarzaja sie gazy które nie mają ujscia bo jest lód i ryby zdychają co wsród fachowców jest zwane przyduchą. Poza tym robimy zimą przeręble bo pozostawione resztki i podłoże tez gazy wytwarzają.

Oj to chyba jednak teraz sprzątnę, duże nie jest to dam radę ogarnąć od razu.
Tylko kiedy, teraz, czy jak pierwszy przymrozek zetnie rośliny, u nas go jeszcze nie było.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies