Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 11:21, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Wersja pierwsza



Wersja druga


Sorry za jakość bo z komórki. Ścieżki to te kreskowane

w prawym dolnym rogu są kompostowniki, za nimi placyk z beczkami na wodę kawałek pod warzywa i rząd tui zasłaniających od wiatru.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Wiolka5_7 11:28, 17 sty 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20497
Moim zdaniem wersja 2
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 11:31, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Jeszcze mam wersję trzecią tylko nie wiem czy materiału wystarczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 11:31, 17 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Sylwuś fajnie masz rozrysowane, w sumie i 1 i 2 wersja jak dla mnie ok dojście masz z każdej strony takie typowe ułożenie warzywnika to wersja nr 2, większość ma w takich kwadratach, sama będę w tym roku oprócz zieniaków, warzywka w takich kwadratach wysiewać ale powiem ci wersja 1 też godna uwagi to nie pomogłam...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Monia81 11:33, 17 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
No to wersji numer 3 połączyłaś obie poprzednie wersje ja bym chyba poszła w takie cuś jak materiału by starczyło
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 11:34, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Druga wygląda bardziej elegancko, tylko chciałabym taką, żeby do całego ogrodu stylem pasowała....stad dylemat, a co myślicie o tej trzeciej, łatwiejszy dostęp do grządek by był tylko nie wiem co eM powie jak będzie glebogryzował???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:36, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Monia81 napisał(a)
No to wersji numer 3 połączyłaś obie poprzednie wersje ja bym chyba poszła w takie cuś jak materiału by starczyło

Tak właśnie zrobiłam
Myślę, że może w tej trzeciej te ścieżki po przekątnej mogłyby być węższe. Tak tylko do plewienia i dla węża przy podlewaniu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
jolanka 11:40, 17 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Sylwia, w warzywniku powinny być rabaty o szer 1,2 max 1,5 m bo jak będziesz pielić itp. Tak wiec wersja 3 chyba najlepsza
Może jak obawiasz się o materiał to zrób 2 a te środkowe z czasem dorobisz. Tymczasowo będą trawiaste albo cokolwiek innego: kora np
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Monia81 11:43, 17 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
sylwia_slomczewska napisał(a)

Tak właśnie zrobiłam
Myślę, że może w tej trzeciej te ścieżki po przekątnej mogłyby być węższe. Tak tylko do plewienia i dla węża przy podlewaniu.


Ja bym tak zrobiła, główne ścieżki grubsze, a te przekątne spokojnie by mogły być węższe, na pewno dostęp do warzywek byś miała ułatwiony i z każdej stronyno i przy brzydkiej pogodzie i lekkim błotku jednak takie ścieżki fajne są
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
sylwia_slomc... 11:48, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81973
Jolanko te ścieżki to tylko główne trakcje do komunikacji, na tych rabatach jeszcze będą rządki z różnymi warzywami, ja mam duży warzywnik, nawet w wersji trzeciej nie dosięgnę do środka rabaty

Nie upieram się też co do kształtu tych ścieżek.Chciałabym na pewno po środku placyk z domkiem dla owadów, po obwodzie dalie i przy kompostowniku beczki z wodą, tuje nie do ruszenia reszta ścieżek kształtami mogę manewrować gdyby była ciekawa propozycjaChcę by to pasowało do charakteru reszty ogrodu i było funkcjonalne. Na którejś rabat będą truskawki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies