Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 11:49, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Monia81 napisał(a)


Ja bym tak zrobiła, główne ścieżki grubsze, a te przekątne spokojnie by mogły być węższe, na pewno dostęp do warzywek byś miała ułatwiony i z każdej stronyno i przy brzydkiej pogodzie i lekkim błotku jednak takie ścieżki fajne są

A kształt i układ taki czy inny?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:51, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Przypominam warzywnik mam spory


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 12:00, 17 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Sylwuś kształt fajny tej wersji 3, no chyba, że chcesz bardziej w kwadraty, czyli np. jak w wersji 2 i te kwadraty jeszcze przeciąć na pół węższymi ścieżkami
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
gobasia 12:12, 17 sty 2018


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Zobacz Sylwio ...takie coś

Wstawiała te zdjecia ,ktoraś z dziewczyn ale nie pamietam...to sobie zapisalam

____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
AgataM 12:40, 17 sty 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
sylwia_slomczewska napisał(a)
Jeszcze mam wersję trzecią tylko nie wiem czy materiału wystarczy


Witaj Sylwio. Mi najbardziej odpowiada wersja III. Może dlatego, że spełniła moje oczekiwania. Dokładnie taki ogródek warzywny miałam swego czasu. Alejki prostopadłe wysypałam drobnym kamyczkiem, a zamiast prostokąta miałam koło. W kole tym, w samym środku wsadziłam tulipany. Dookoła nich zasiałam nasturcję, a na samym brzegu zasiałam sałatę. W trójkątach po brzegach zasiałam niskie dalie, aksamitki, maciejkę i chabry. W środku każdego trójkąta były inne warzywa.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
dana1s 12:50, 17 sty 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Mnie się najbardziej podoba pierwsza wersja, ale zawsze możesz zrobić pomiędzy ścieżkę choćby z jednej cegły.
Ja chcę w tym roku wybudować szklarnię, ale jeszcze nie wiem czy M się zgodzi bo to jednak kupa roboty i koszty.
Zobaczymy, póki co pomarzyć mogę
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
pawel_snopek 12:58, 17 sty 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
A jakiej wielkości były by te trójkąty w wersji 3?. Wersja 1 jak i 2 są dobrym rozwiązaniem pewnie bym takie zrobił u siebie ale wersja 3 ma cos w sobie co mnie zaintrygowało
____________________
Paweł - Ogród pod górą
sylwia_slomc... 13:38, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Monia81 napisał(a)
Sylwuś kształt fajny tej wersji 3, no chyba, że chcesz bardziej w kwadraty, czyli np. jak w wersji 2 i te kwadraty jeszcze przeciąć na pół węższymi ścieżkami

Byłoby wygodniej sadzić, ale to już by się zrobił taki wersal chyba nie bardzo do nas pasujący
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:43, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
gobasia napisał(a)
Zobacz Sylwio ...takie coś

Wstawiała te zdjecia ,ktoraś z dziewczyn ale nie pamietam...to sobie zapisalam


Basiu uwielbiam takie widoki i bardzo bym chciała ale babcia już cierpnie jak sadzę dalie zamiast ziemniaków, wiec może kiedyś, na razie chyba się muszę ograniczyć.... Ścieżkę z kamyczków brałam pod uwagę bo fajna, jednak mogłaby się nie sprawdzić bo bażanty wygrzebują i miałabym w warzywach te kamyki. Raczej będzie to materiał którym dysponujemy w znacznej części i najwyżej dokupimy parę cegieł, kamieni i zrobimy mix. Kret by mi kamyki też przekopał z ziemią, a bez szmaty pod spodem to ta moja ziemia pochłonęłaby je bardzo szybko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:49, 17 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
AgataM napisał(a)


Witaj Sylwio. Mi najbardziej odpowiada wersja III. Może dlatego, że spełniła moje oczekiwania. Dokładnie taki ogródek warzywny miałam swego czasu. Alejki prostopadłe wysypałam drobnym kamyczkiem, a zamiast prostokąta miałam koło. W kole tym, w samym środku wsadziłam tulipany. Dookoła nich zasiałam nasturcję, a na samym brzegu zasiałam sałatę. W trójkątach po brzegach zasiałam niskie dalie, aksamitki, maciejkę i chabry. W środku każdego trójkąta były inne warzywa.

Też bym tak chciała , kiedyś w innym ogrodzie miałam warzywnik pełen kwiatów, ale dla babci priorytetem jest to co może zjeść, a do jedzenia kwiatów nie udało się przekonać. Gdyby to od niej zależało, żadnych dalii czy truskawek wq warzywniku by nie było tylko same kapusty i ziemniaki...ja tak nie chce, chcę wszystkiego po trochu bo to i tak wystarcza nam na cały sezon dla nas i dla babci, a jeszcze rozdaję znajomym
Nie mówię, że kiedyś nie Najchętniej miałabym tam minimum warzyw, maksimum kwiatów jednorocznych i ziół.
Jakoś mi tak dalie, mieczyki i jednoroczne rośliny do warzywnika bardzo pasują, a na rabaty bylinowe już nie koniecznie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies