Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

Katkak 10:15, 18 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Jak kiedyś z biegu wracałam to sarna mi drogę przecięła, a wszędzie wokół domy i auta
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:08, 18 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Katkak napisał(a)
Jak kiedyś z biegu wracałam to sarna mi drogę przecięła, a wszędzie wokół domy i auta

Chyba się jednak Em nie myli bo sąsiadowi w tygodniu podobno przed samochodem łoś przeleciał miejscowość dalej.
W życiu łosi u nas nie było.....a są.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Katkak 21:10, 18 sie 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
sylwia_slomczewska napisał(a)

Chyba się jednak Em nie myli bo sąsiadowi w tygodniu podobno przed samochodem łoś przeleciał miejscowość dalej.
W życiu łosi u nas nie było.....a są.

To tylko się cieszyć
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:12, 18 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Katkak napisał(a)

To tylko się cieszyć

Hmmmm myślę czy ta moja siatka zimą takiego łosia powstrzyma.....i mam obawy....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoannA 21:19, 18 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Może lepiej żeby te łosie powędrowały gdzieś dalej bo siatka ich nie powstrzyma. Potrafią przeskoczyć nawet wysoki parkan.
U nas w okolicy też są łosie i często je widuję nawet z młodymi. Ale wyrządzają ogromne szkody. Zimą zniszczyły sadownikom całe sady śliwowe.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 21:24, 18 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
JoannA napisał(a)
Może lepiej żeby te łosie powędrowały gdzieś dalej bo siatka ich nie powstrzyma. Potrafią przeskoczyć nawet wysoki parkan.
U nas w okolicy też są łosie i często je widuję nawet z młodymi. Ale wyrządzają ogromne szkody. Zimą zniszczyły sadownikom całe sady śliwowe.

Właśnie tego się Joasiu obawiam Piękne zwierzęta bez dwóch zdań, ale już w pierwszym roku z sarnami mieliśmy utrapienie, dlatego grodziłam, a z łosiem sobie nie poradzę.
Z tego co em na fotce złapał to chyba klępa z prawie dorosłym młodym łoszakiem była.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 21:39, 18 sie 2018


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ja mam kłopot z bobrami a Ty być może z łosiami.
Z jednej strony to dobrze, że rzadkie zwierzęta są chronione przed wyginięciem ale jeśli ze swych ostoi trafiają w nasze bezpośrednie sąsiedztwo to już tak fajnie nie jest
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
sylwia_slomc... 21:41, 18 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Niech by sobie były tylko niech nie niszczą, obok mnie mają pole ugoru, miałyby co skubać całą zimę.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
JoannA 21:48, 18 sie 2018


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Na ugorze one się nie wyżywią Sylwuś.
Rośliny błotne i podwodne, trawy, turzyce, liście, pąki, owoce krzewów i pędy drzew liściastych i iglastych, kora drzew to przysmaki łosia.
Widziałam u nas w lesie drzewa zniszczone przez łosia. Obdarły z nich korę całymi pasami.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 22:11, 18 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
JoannA napisał(a)
Na ugorze one się nie wyżywią Sylwuś.
Rośliny błotne i podwodne, trawy, turzyce, liście, pąki, owoce krzewów i pędy drzew liściastych i iglastych, kora drzew to przysmaki łosia.
Widziałam u nas w lesie drzewa zniszczone przez łosia. Obdarły z nich korę całymi pasami.

O matko niech idą jak najdalej....tylko pytanie co teraz jedzą w szczerych polach, kukurydzę?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies