Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 13:28, 22 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82361
Basilikum napisał(a)
na cos z tymi zielonymi pomidorami mam przepis z gazety ogrodniczej, jak chcesz to poszukam

Kochana na razie mam tylko kilka sztuk bo dostałam na spróbowanie w prezencie. Spróbuję wysiać na przyszły rok jeśli mi Em inspekt dokończy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 14:01, 22 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21737
juz znalazlam w sumie moza z kazdymi zrobic, choc to przepis na zielone. Pomidory odpowiednia ilosc cukru zelujacego takiego do konfitur u nas sa takie w proporcjach 2:1 albo 3:1 czyli np na kg owocow pol kilo cukru i do tego troche papryki jak sie lubi albo slodkiej albo ostrej. No i pomidory przetrzec.
Ja chyba zrobie z mieszanych na probe.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sylwia_slomc... 14:15, 22 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82361
Basilikum napisał(a)
juz znalazlam w sumie moza z kazdymi zrobic, choc to przepis na zielone. Pomidory odpowiednia ilosc cukru zelujacego takiego do konfitur u nas sa takie w proporcjach 2:1 albo 3:1 czyli np na kg owocow pol kilo cukru i do tego troche papryki jak sie lubi albo slodkiej albo ostrej. No i pomidory przetrzec.
Ja chyba zrobie z mieszanych na probe.

Czyli taka konfitura na słodko tak? Ja robiłam swego czasu bez cukru żelującego tylko ze zwykłego konfitury z zielonych pomidorów jak zaraza krzaki złapała, a owoców zielonych była cała masa, żal było wywalić i okazło się , ze świetna do drożdżowego taka konfitura
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:21, 22 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82361
Wczoraj wykopaliśmy selery, nie było wyboru, gnić zaczęły po powodzi na potęgę, a że wielkie urosły to szkoda mi było, żeby zgniły. Do października nic by nie zostało. Pierwszy raz tak wcześnie jarzynę kopię
Teraz obserwuje marchewkę bo ładna, a nie wiem jak się zachowa. Niby ziemię w warzywniku ruszyłam po zalaniu, żeby przeschło szybciej, ale chyba nie na wiele się to zdało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 17:53, 22 sie 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Zawsze podziwiam Was za wielką pracowitość, z tym rowem to macie dużo roboty.
Donice zapełnione ziemią i nawet już posadzone roślinki.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
kasiek 21:10, 22 sie 2018


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21465
ray ale robota z tym rowem była! Ale Was dolało, ale chłopcy zuchy
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Urszulla 21:41, 22 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21917
Czytam o tych donicach i stwierdzam że nie umiałabym ich obsadzić. Nie mam zmysłu i pewnie w każdej posadziłabym jednolity temat a na pewno duże połacie tego samego. Runianka mi się plącze po głowie i pierwiosnki.

Jeszcze fajny wielosił.

A tiarelka od Ciebie jest mega fajna. 3 kępki sobie zrobiłam
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 22:14, 22 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82361
Dorota123 napisał(a)
Zawsze podziwiam Was za wielką pracowitość, z tym rowem to macie dużo roboty.
Donice zapełnione ziemią i nawet już posadzone roślinki.
Pozdrawiam

Dziś jeszcze Em wybierał muł bo już woda całkiem zeszła i się okazało, że jest jeszcze warstwa 10 cm, połowę wybrał i troczę przepust przeczyścił
Ja trochę poplewiłam i gościa miałam Anitka mnie odwiedziła, pogadałyśmy pośmiałyśmy się, rabata oplewiona, maliny zebrane.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:15, 22 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82361
kasiek napisał(a)
ray ale robota z tym rowem była! Ale Was dolało, ale chłopcy zuchy

Zuchy Z rowem musimy się nauczyć żyć, mamy nadzieję, że nasza praca poprawi bezpieczeństwo przed zalaniem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:17, 22 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82361
Urszulla napisał(a)
Czytam o tych donicach i stwierdzam że nie umiałabym ich obsadzić. Nie mam zmysłu i pewnie w każdej posadziłabym jednolity temat a na pewno duże połacie tego samego. Runianka mi się plącze po głowie i pierwiosnki.

Jeszcze fajny wielosił.

A tiarelka od Ciebie jest mega fajna. 3 kępki sobie zrobiłam

Tiarellkę pomieszałam z żurawkami. Ula tak się właśnie starałam posadzić, ale nie byłabym sobą jak bym coś nie namieszała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies