Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina

sylwia_slomc... 14:01, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
tu nie licząc worków i kretówek całkiem fajnie i gęściutko

sosny dołem będą golone w miarę wzrostu, jak u Irenki

berberysy wiosną wysuniemy w przód, świerki w trawniku będą wysoko podkrzesane jak urosną łaskawie

sporo zielonego, a że w różnych odcieniach to nie ma nudy


Tu gdzie skrzynki największe kretówy już mi nie zależy na trawniku bo wiosną będzie kopane kolejne oczko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:06, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
warzywnik też ma plecki z zielonych

zza siatki wyglada to tak, z tym, ze jeszcze nie widać posadzonych od tej strony między szmaragdami jałowców ( nie pamiętam blue arrow czy sky rocket) te których śnieg nie rozwala w czupiradła oraz tui szmaragd gold jeszcze pewnie dwa lata potrzebne, bo sadzone maluchy w ubiegłym sezonie


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:09, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911


kurniki w gabionach to jakies nieporozumienie, nie chcą rosnąć, ani się zagęśćić mimo cięcia, nawożenia i podlewania

berbryski już bez liści, ale reszta zielona, trzmielinę znowu musze wiosną ograniczyć bo zasłania okno i kratkę

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:13, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Pierwsza"babcina" bo dla niej robiona rabata już gęsta


rosliny uciekaja za płotek, pozwoliłam bo i tak szykuje się zmiana tej obwódki, palisadka wytrzymała 4 lata

z drugiej strony
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:16, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
w korycie

przed gospodą


w donicy przed domem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Milka 17:07, 12 gru 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ogród nieustannie się zmienia, widać, jak to porosło a sosny i świerki można ciąć, czyli jak sosnom oprócz podkrzesania końcówki będziesz skracać, będą gęściejsze, chociaż u ciebie myślę że nie trzeba, bo areał duży, ale ja bym dziś tak robiła, zobaczysz, jak to dalej będzie, to wynika z obserwacji. Bo potem wszystko się dusi i marnieje.
Ptactwa masz mnóstwo pięknego, chyba wszystkie gatunki się zleciały
I co ważne, jak dużo zimozielonych, to w ogrodzie nigdy nie ma nudy. Ciekawa jestem , jak u Marioli i Zbyszka, pewnie też zmiany, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sierotka 17:09, 12 gru 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Sylwuś dawno u Ciebie byłam ale ogrom prac wykonujesz
Babcie rabaty no no
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Mariposa 17:38, 12 gru 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
sylwia_slomczewska napisał(a)


Urocze!
Skąd Ty Kobieto bierzesz te wszystkie pomysły na wszelkiego roczaju upiększacze - i czas na ich wykonanie???
Jeszcze jak przeczytałam o 40 punktach dokarmiania ptaków ... no, nawet obejść to wszytko, żeby uzupełnić jedzonko to wyczyn nie lada.
Ja też mam głowę pełną pomysłów, ale nijak w czasie nie wyrabiam się z ich realizacją
Podziwiam szczerze
____________________
Ela Motylogród
sylwia_slomc... 17:40, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Milka napisał(a)
Ogród nieustannie się zmienia, widać, jak to porosło a sosny i świerki można ciąć, czyli jak sosnom oprócz podkrzesania końcówki będziesz skracać, będą gęściejsze, chociaż u ciebie myślę że nie trzeba, bo areał duży, ale ja bym dziś tak robiła, zobaczysz, jak to dalej będzie, to wynika z obserwacji. Bo potem wszystko się dusi i marnieje.
Ptactwa masz mnóstwo pięknego, chyba wszystkie gatunki się zleciały
I co ważne, jak dużo zimozielonych, to w ogrodzie nigdy nie ma nudy. Ciekawa jestem , jak u Marioli i Zbyszka, pewnie też zmiany, buziaki

U Mariolki domek już postawiony teraz w środku tynkowanie leci, a wiesz, że w takim surowym stanie i bez okien całe lato tam mieszkali? Żal Im było do miasta wracać. Mariola walczy ze skarpą tą pod ogrodzeniem, a Zbyszek z domemPoleciłam Ich ogród do Mai. Pan Z. Pachulski był obejrzeć i powiedział, ze jak się domek skończy chętnie przyjadą kręcić, ale to jeszcze pewnie parę lat, bo Oni wszystko sami robią
Będę ciachać od dołu jak u Ciebie wszędzie tam gdzie teraz się robi gęsto. To przejściowe bo jak drzewa w górę śmigną to krzewy zostaną na dole, Ogród zyska piętra, u Ciebie to super wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:41, 12 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
sierotka napisał(a)
Witaj Sylwuś dawno u Ciebie byłam ale ogrom prac wykonujesz
Babcie rabaty no no

No dawno Podpis musisz sobie znowu na zielono machnąćI wracaj na stałe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies