Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy song

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy song

21:29, 10 cze 2019
frezja napisał(a)


Deszczu było bardzo dużo i napojone wszystko. Chociaż wyglądam za następnymi opadami A u Ciebie Moniko też roślinki chyba nie narzekają..
Choć przy tym upale trzeba będzie szykować zraszacze...klon Flamingo zrzuca listki

No niestety u mnie deszczu dawno nie było, muszę sama podlewać, dlatego tak nie widać po roślinach, ale co deszcz to deszcz.

A podlewasz klona?
frezja 21:36, 10 cze 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
MonikA napisał(a)

No niestety u mnie deszczu dawno nie było, muszę sama podlewać, dlatego tak nie widać po roślinach, ale co deszcz to deszcz.

A podlewasz klona?


Wydawać by się mogło, że w całym kraju lało...a tu u Ciebie bida. Szkoda bardzo. Jak deszcz porządnie podleje to widać zaraz, a takie ręczne nasze to znikome. Widać dokładnie, jak wszystko ruszyło. Nawet jaśmin obsypał się tak kwieciem, że jeszcze nie widziałam takiego pokazu. Przykłady by mnożyć.
Dzisiaj trochę podlewałam konewką, ale jutro już wąż pójdzie w ruch.

Klon ma kilkanaście lat i myślę,że dość zapuścił korzenie aby mieć wilgoć. Czasami w suche lata dostawał wiaderko wody, ale jemu to ciągle mało.
Mam jeszcze klony Odessanum i tylko patrzę, jak te zaczną stawiać wymagania
____________________
Ewa - Ogrodowy song
23:09, 10 cze 2019
frezja napisał(a)


Wydawać by się mogło, że w całym kraju lało...a tu u Ciebie bida. Szkoda bardzo. Jak deszcz porządnie podleje to widać zaraz, a takie ręczne nasze to znikome. Widać dokładnie, jak wszystko ruszyło. Nawet jaśmin obsypał się tak kwieciem, że jeszcze nie widziałam takiego pokazu. Przykłady by mnożyć.
Dzisiaj trochę podlewałam konewką, ale jutro już wąż pójdzie w ruch.

Klon ma kilkanaście lat i myślę,że dość zapuścił korzenie aby mieć wilgoć. Czasami w suche lata dostawał wiaderko wody, ale jemu to ciągle mało.
Mam jeszcze klony Odessanum i tylko patrzę, jak te zaczną stawiać wymagania

Gdzieś u kogoś czytałam jak Toszka pisała aby nie podlewać codziennie, a raz w tygodniu. Muszę chyba spróbować, bo ja w sumie nie wiem jak często podlewam. Czasem poleje tu czasem tam. Czasem trawnik czasem z tylu czasem z przodu A prawie codziennie podlewam.
Agania 14:07, 11 cze 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ładnie podkreśliłaś urodę stipy w żwirku
Uwielbiam szałwie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
frezja 15:24, 11 cze 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Agania napisał(a)
Ładnie podkreśliłaś urodę stipy w żwirku
Uwielbiam szałwie
Dziękuję. W tym żwirku jej do twarzy
Muszę znaleźć szałwię kompaktową...może nie pokłada się
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 15:37, 11 cze 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
MonikA napisał(a)

Gdzieś u kogoś czytałam jak Toszka pisała aby nie podlewać codziennie, a raz w tygodniu. Muszę chyba spróbować, bo ja w sumie nie wiem jak często podlewam. Czasem poleje tu czasem tam. Czasem trawnik czasem z tylu czasem z przodu A prawie codziennie podlewam.


Wczoraj odpisałam...i nie ma.(??) Zawsze wolę konkretnie raz na kilka dni niż po trochu. Z trawą tak samo. Na metr kwadratowy chyba 5 litrów...tak kiedyś Danusia pisała.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
frezja 15:49, 11 cze 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Znalazłam to

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1995-podlewanie-trawnika
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Anda 16:39, 11 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Stipę i szałwie masz wypasione Coś mało widoczków pokazujesz...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
17:02, 11 cze 2019
frezja napisał(a)
Znalazłam to

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1995-podlewanie-trawnika

A widzisz co drugi dzieńpodlewa się trawe. Ja zazwyczaj podlewam jak widzę, że robią się miejsca takie przysuszone i po podlaniu to ginie już na drugi dzień. U mnie trawa na patelni. Rabaty może rzadziej trzeba, by korzenie głębiej puszczaly.
frezja 17:50, 11 cze 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Anda napisał(a)
Stipę i szałwie masz wypasione Coś mało widoczków pokazujesz...
Mało ?? Już dokładam.

To mój sposób na komary.



Hortensje tuż, tuż



Jeżówka i jaśmin.




____________________
Ewa - Ogrodowy song
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies