Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

lorka 11:31, 22 lip 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
a wiesz co... nie mam pojecia bo od 2 tygodni moczę tyłek w Bałtyku hihi, aż sie boję co to będzie po powrocie.. busz pewnie hahaha pozdrawiam wakacyjnie
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Kasia73 18:31, 19 sie 2016


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Cześć przyszłam z zapytaniem o obrzeża z kostek granitowych; możesz mi napisać w jakich wymiarach masz kostki te duże i małe. Jestem zauroczona Twoimi obrzeżami są optymalne i takie właśnie chcę
lorka 23:09, 23 sie 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Kasia73 napisał(a)
Cześć przyszłam z zapytaniem o obrzeża z kostek granitowych; możesz mi napisać w jakich wymiarach masz kostki te duże i małe. Jestem zauroczona Twoimi obrzeżami są optymalne i takie właśnie chcę


małe to standardowe 9-11 a duże to połówka 15-17 ( tak mowi mój M ) a na normalniejszy język to małe są od 9cm ( czyli 9x9x9) do 11cm ,a duże połówki od 15 czyli 15x15x7,5cm nawet do 17x17x8,5cm
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Makusia 10:45, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
....ile ten urlop Twój trwa?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
lorka 11:24, 23 wrz 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Makusia napisał(a)
....ile ten urlop Twój trwa?

Hej Makusiu a no urlop mnie rozleniwił totalnie.. w ogrodzie jedynie leżę na trawie od 2 miesiecy haha.. moze się ruszę i wsadzę cebulowe pozdrawiam serdecznie
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 23:17, 07 paź 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
W tym roku miałam dużego lenia ogrodowego..w tamtym się styrałam okrutnie, w tym odpusciłam.. w sumie udało się zrobić kilka rzeczy,ale nadal przez brak kamienia w sklepie, nadal nie skonczylam podwyższonych rabat
ale udało się:
1ołożyc kostkę na podjeździe( w tamtym roku wyrównalismy trawnik i został taki pasek do zrobienia,
2: zasłonić śmietnik większymi cisami i 3 wiśniami amongawami)
3bsadzić rabate , gdzie będzie huśtawka( jeszcze trzeba kostke pod hustawkę położyć)umbry i anabelle i buksowy żywopłocik
4:zrobić schodki do wgłebnika
5:wyciąć wielką sosnę, która rosła na tyłach centralnie na lini przyszłego płotu..
i oczywiście jakieś małe przesadzanki..

wiekszosc czasu jednak spędzałam na relaksie i delektowaniu się leżeniem na trawniku..
w wakacje nie robiłam NIC( poza wycieciem sosny)
teraz jak sie ochłodziło, to dopiero jakieś roszady zaczełam..

oczywiście frontowa.. pewnie juz pisałam kiedyś,że chciałam wymienić te klony flamingo.. bo za mdła była...
klony mają już nowy domek... a na ich miejsce posadziłam mini śliwy nigry..
zniknęła też obwódka z bukszpanu, wsadzone by zwiększyć masę..zasiliły mi rabaty w całym ogrodzie( 100szt) będzie żywopłocik z trzmieliny..zainspirowany jedną rabatą u Oli ( trzmielina plus berberys)

róże w 2 sezonie swoim okazały sie POTWORAMI, wyłaziły na trawnik, musiałam je ciut do tyłu poprzesuwać dojda jeszcze szałwie w przyszłym roku.. z róż jestem bardzo zadowolona.. wywaliłam za to pony tails.. rozsiało sie po całej rabacie i wlasciwie leżało.. powyrywałam dziady..
sorki za bałagan..ale zdjęcia z doskoskoku..dziecie marudne



roslinki zwiększają masę na tymczasowych stanowiskach..


i rabata z anabelkami, niestety nie kwtly w tym roku( nie wiem dlaczego) za to wybiły łodygi na 1,5 metra heh..( do zrobienia kostka i zakup hustawki)
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 23:27, 07 paź 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
tylne rabaty po obu stronach schodków, to królestwo szefa..czyli choineczki.. i moj żywopłot z erecty plus oczywiscie buksy+ w przyszlym roku szałwie( inspo od Jagody)...troche wrzosów...

z tyłu ( już w wgłebniku) posadziłam pierwsze tujki na ściane zieleni zasłaniającą warzywnik..

na wiosnę przy kostce będzie rzeka krokusów ( inspo od Madżen)o ile wyjdą heh
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 23:40, 07 paź 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
widok na tył( czyli wielki bajzel ale wklejam ku pamięci.. po prawej trzeba zrobić kostkę z tyłu rabaty i wsadzić tuje.. ( ale kostki brak)
po scięciu wielkiej sosny, naszym oczom ukazał się piękny( chyba buk) tłumiła go ostro, ale ozył, jak dostał przestrzeni.. rosnie już po stronie sąsiada..

w przyszłym roku postawimy płot pewnie( na razie ziemia musi sie ubić) i posadzę ścianę ze świerków serbskich,żeby się całkowicie osłonić od sąsiada idioty.. dzidziusie świerków już mam.. 15 sztuk.. ulitowalam się bo były w ogrodniczym takie 30 cm po 6,5 i nikt ich nie chcial moze beda z nich wielkie drzewa kiedyś a no i po obu stronocha schodków chcialam jescze grujeczniki..
w wgłebniku po lewej bedzie mini warzywnik.. po prawej wiadomo trampo i piaskownica( pewnie jeszcze tylko rok, moze dwa) na srodku w lecie basen a jesienią i wiosną chce żeliwne palenisko.. o!

na wiosnę szef ma wielkie plany zrobić taras w końcu, a ja prawą 5 metrową rabatę z grabami a la Albone
i to by było w skrócie tak wlasnie...
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 20:55, 08 paź 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
jeszcze mi się udało znaleźć fotkę z frontową przed rewolucją.. w tym roku jakos mało zdjęc robiłam..
jeszcze flamingo obwódka z bukszpanó, lavendy( teraz na przedpłociu) i różano perovskiowy busz...

i z pozycji kocykowego lenia.. to było 3 tyg temu!!!! a mloda sie chlapała w baseniku w cieniu czeresni ..szok koniec wrzesnia to był aaaaa!!!

i z bliska..


mysle,ze nigry dodadzą tu charakteru.. bo było zbyt pastelowo srebrnozielono
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 21:06, 08 paź 2016


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
i jeszcze bajzel z usuwania sosny.. miala z 10 m

( dzieki bogu za instagrama heh)
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies