Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

oliwka 10:46, 23 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Madzenka napisał(a)


Wiele ogrodow na forum jest przykładem , ze wszystko mozna przesadzic
Z bukszpanami nie ma problemu, bo maja płytki system korzeniowy i nawet stare rosliny mozna Przesadzać. Jednak wiekszośc drzew w 3-5 roku po posadzeniu bez ciężkiego sprzetu sa juz niemal nieprzesadzaLne. Do 3 roku maja jeszcze na tyle słabo wykształcony system korzniowy ze bez problemu mozna przesadzac. W szkółkach duze drzewa sa odpowiednie przygotowywane do przesadzania, podcinanie sa im co roku korzenie. W necie mozna poczytac jak przesadzic stare okazy i jak rozłożyć to na 2 lata

Moich 4 letnich brzoz nie mozna było juz przesadzic, musiałabym zrujnować poł ogrodu, wycielam aby posadzic inne...


no i mamy odpowiedź od specjalistki
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
kasia_w 16:43, 23 maj 2015


Dołączył: 16 sie 2013
Posty: 4920
priv
____________________
Mały ogród Kasi , Izrael-ogrody i nie tylko
lorka 11:46, 24 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
5 min od domu mamy wypasiony sklep ogrodniczy..
Szefu rzuca hasło : Jedziesz ze mną? bo chciałem zobaczyć czy jest coś tam...

Głupie pytanie prawda? hihi

potem on siedzi w choinkach pół godziny, a ja latam z obłędem w oczach. W duchu siebie strofując,że mam NIC nie kupować

No dobra powstrzymałam się przed przytachaniem do domu 3 grabów ( cena 12 zł za ponad metrowe sadzonki.. nie wiem czy to dużo czy mało.. ) nie wiedziałam jaką odmiane mam kupić i tylko to mnie powstrzymało

za to nie mogłam się powstrzymać ...

no uwielbiam orliczątka kochane malutkie


czuję się usprawiedliwiona bo buksików nigdy za dużo prawda? zwłaszcza takich ślicznych pstrokatych
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
iwka 12:38, 24 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
lorka napisał(a)
5 min od domu mamy wypasiony sklep ogrodniczy..


Dla mnie to byłoby bardzo, ale to bardzo niewskazane, wręcz niebezpieczne
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
lorka 13:20, 24 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Iwko obawiam się niestety, że dla mnie tez jest. 4lata nie wiedzieliśmy o jego istnieniu.. odkryliśmy go jakieś 3 tyg temu
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
aga_podlasie 11:00, 25 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
Fajne zakupy, cudny kolor orlików.
Pozdrawiam
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
aga_podlasie 12:19, 25 maj 2015


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007



i takie coś ( nie wiem jak sie nazywa, bo 'kradzione') ale świetnie się płoży i uwielbiam srebrno zielone listki



To coś to jest rogownica kutnerowata. Mam i też lubię, ale rozłazi się jak szalona. Próbowałam jesienią wyrwać część, na wiosnę i tak wylazła. Podziwiam ją za wolę przetrwania
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
lorka 17:03, 25 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
aga_podlasie napisał(a)



i takie coś ( nie wiem jak sie nazywa, bo 'kradzione') ale świetnie się płoży i uwielbiam srebrno zielone listki



To coś to jest rogownica kutnerowata. Mam i też lubię, ale rozłazi się jak szalona. Próbowałam jesienią wyrwać część, na wiosnę i tak wylazła. Podziwiam ją za wolę przetrwania


OOO bardzo Ci dziękuję!
ja własnie mam ochote na wiece, bo pieknie wyglada. Tylko jeszcze zobacze jak po kwitnieniu
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 17:15, 25 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Wczoraj przeniosłam magnolię. Wydaje się,że nawet tego nie zauważyła ( wzięłam ją podstępem nie naruszając korzeni i szybciutko włożyłam w nowy dołek z dobrą ziemią). Pogoda sprzyja, zero słońca, nawet popadało, więc jestem dobrych myśli



Niektórzy nawet mogą dostrzec,że linia trawnika się tak nieśmiało cichaczem wyrównuje



teraz muszę zaplanować prawą stronę na wysokości śmietnika..

planuję tam zbudować ściankę z bloczków betonowych. A przed nią jakieś iglaki o różnych kształtach i odcieniach..
dla szefa.. coby nie był pokrzywdzony,że tylko kwiatki, trafki i blade kolory

będzie to zacieniony róg( jesli zbuduję ściankę a na płot nałoże panele). Na wprost jest płd wsch, płd wypada z przodu w prawym rogu działki i słońce idzie bokiem na tyły ogrodu za domem sąsiada.



Szefo zachorował na jodłę grecką. Myślicie ,że będzie tam pasować? ścianka ok 230cm szerokość rabaty ok 100/120cm
W ogóle się na iglakach nie znam i mnie nie kręcą ,że tak powiem. Wydaje mi się ,że rosną ogromne i potem z nimi kłopot..
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
oliwka 23:01, 25 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
lorka napisał(a)
5 min od domu mamy wypasiony sklep ogrodniczy..
Szefu rzuca hasło : Jedziesz ze mną? bo chciałem zobaczyć czy jest coś tam...

Głupie pytanie prawda? hihi

potem on siedzi w choinkach pół godziny, a ja latam z obłędem w oczach. W duchu siebie strofując,że mam NIC nie kupować

No dobra powstrzymałam się przed przytachaniem do domu 3 grabów ( cena 12 zł za ponad metrowe sadzonki.. nie wiem czy to dużo czy mało.. ) nie wiedziałam jaką odmiane mam kupić i tylko to mnie powstrzymało

za to nie mogłam się powstrzymać ...

no uwielbiam orliczątka kochane malutkie


czuję się usprawiedliwiona bo buksików nigdy za dużo prawda? zwłaszcza takich ślicznych pstrokatych



piękny ten buksik, pierwszy raz taki widzę hehehe ale tak jak ty czuję się alikiem.

A rogownicę mam do oddania po trzech latach na balkonie wywożę ją na działkę. Oddaję też wiciokrzew pomorski, winobluszcz pięciolistkowy, truskawki, mała, ale fajnie rozwiniętą trzmielinę biało zieloną. Szkodą że tak daleko mieszkasz

____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies