Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogrodzie Lorki za zakrętem

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogrodzie Lorki za zakrętem

lorka 09:07, 26 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
oliwka napisał(a)



piękny ten buksik, pierwszy raz taki widzę hehehe ale tak jak ty czuję się alikiem.

A rogownicę mam do oddania po trzech latach na balkonie wywożę ją na działkę. Oddaję też wiciokrzew pomorski, winobluszcz pięciolistkowy, truskawki, mała, ale fajnie rozwiniętą trzmielinę biało zieloną. Szkodą że tak daleko mieszkasz



Oliwko, to bukszpan pstry
wiciokrzew mam od sąsiadki, truskawek się pozbyłam w tamtym roku bo więcej roboty niż efektu, trzmielinę dałam sąsiadce całkiem sporą już.. ( się na szefa wkurzyłam i pol ogrodu wydalam )
a ta rogownica to jak chwast.. wzięłam po jednej gałązce w różne miejsca powsadzałam i się rozrasta błyskawicznie..

dzisiaj znowu pogoda taka,że pewnie nic się nie zrobi w ogrodzie.. właśnie sobie eko-bordy zakładam dookoła drzewek,żeby trawsko nie wchodziło
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
anabuko1 09:13, 26 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Piękny ten ciemny orlik.
Ja lubię chyba wszystkie kolorki orlików.
To wdzięczne roślinki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
iwka 09:57, 26 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
ekobordy masz z neta czy stacjonarnie kupowałaś, właśnie rozglądam się za nimi
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
lorka 10:38, 26 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Iwko przez internet. wysłałam Tobie namiar na priv
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
iwka 10:41, 26 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dzięki.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
oliwka 20:19, 26 maj 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Lorka, dzięki twoim zdjęciom zainteresowałam się orlikami. Widziałam je wcześniej, nawet pamiętam je z książki Jacka Dehnela "Lala" - jego babcia wszędzie gdzie ją rzuciło po świecie zawsze zaczynała od zakładania ogrodu I tam właśnie pierwszy raz spotkałam orliki i jeżówki

A znasz liatrę ????? Ja się w niej zakochałam tej wiosny. I jeszcze w sasance takiej wielkiej ma przepiękne kwiaty a potem śliczne pióropusze

PS. Wstawiłam zdjęcia z balkonowego ogródka yupieeee mam wreszcie własną rzodkiewkę
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
lorka 20:38, 26 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
oliwka napisał(a)
Lorka, dzięki twoim zdjęciom zainteresowałam się orlikami. Widziałam je wcześniej, nawet pamiętam je z książki Jacka Dehnela "Lala" - jego babcia wszędzie gdzie ją rzuciło po świecie zawsze zaczynała od zakładania ogrodu I tam właśnie pierwszy raz spotkałam orliki i jeżówki

A znasz liatrę ????? Ja się w niej zakochałam tej wiosny. I jeszcze w sasance takiej wielkiej ma przepiękne kwiaty a potem śliczne pióropusze

PS. Wstawiłam zdjęcia z balkonowego ogródka yupieeee mam wreszcie własną rzodkiewkę


Hej Oliwko
Uwielbiam orliki od momentu, kiedy znalazłam jednego na stercie gruzu u nas na wsi na łące..
Ktoś zwoził i takie śmietnisko paskudne zrobił, i właśnie tam rósł sobie piękny fioletowo-niebieski.. spadło nasionko na te śmieci mają dłuuugie smukłe łodyżki


potem w ogrodniczym odkryłam,że są inne.. więc kupiłam ( różowo biały) są niziutkie ale tworzą gęste kępy


a w tym roku odkryłam,że nie dość,że są w praktycznie wszystkich kolorach ( nawet czarny!! kupiłam ale dopiero są listki, w sumie to nie wiem czy czarny czy biały sie przyjął, bo dostałam białego w gratisie, a którys zdechł.. więc bedzie niespodzianka, który przeżył haha)
to na dodatek odkryłam,że są i odmiany o pełnych kwiatach jak te purpurowe.. szaleństwo normalnie


liatrę mam białą.. jest jeszcze chyba różowa.. ( bezproblemowy kwiat cebulowy, co roku kwitnie jak szalony..choc mojej tesciowej ciut bardziej na wschod przemarzł)
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
lorka 20:48, 26 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
anabuko1 napisał(a)
Piękny ten ciemny orlik.
Ja lubię chyba wszystkie kolorki orlików.
To wdzięczne roślinki


Aniu też moje ulubione
ale w tym roku okazało się,że mają jednego wroga.. małą żarłoczną zieloną gąsieniczkę!!! nazywa się piłecznica orlikowa
różowego obżarła mi w 2 dni! zero liści!! , wzięła się za tego giganta ale w porę spryskałam....
co zabawne pomimo zjedzenia liści, kwiatki nadal kwitną i zawiązują się na nasiona
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
IzaK 09:48, 27 maj 2015


Dołączył: 16 lip 2013
Posty: 417
przepiękne te orliki... wpisuję na listę must have
____________________
Iza - U "Zielonej" Ogrodniczki
lorka 13:36, 28 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Ku przestrodze! Nigdy więcej kupowania na Alledrogo.. wrrr!! Moje miskanty na które czekałam ok 3 tygodnie wrr..
złożyłam już reklamacje, ciekawe czy zwrócą kasę




jedna sadzonka ma DWA źdźbła... złodziejstwo normalnie
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies