Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

anbu 07:50, 09 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
I jestem znowu...

Mój Klon palmowy Dissectum Garnet


Miłorząb dwuklapowy Mariken


Dziurawiec Hidcote. Szalał całe zeszłe lato tzn., kwitł


Moje Irgi poziome. Są już wielkie jak patelnie. Mój M stwierdził żeby im więcej już nic nie dosypywać, bo za chwilę nas nie będzie widać


Sosna pospolita Brepo


Żywotnik zachodni Danica Mam takie trzy małe kuleczki


A na zakończenie mój najnowszy nabytek Żurawka „No name”

____________________
Ania Ogród Ani :)
paulina_ns 08:48, 09 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu piękną masz już kolekcję, widzę, że masz rośliny w moim guście miłorząb cudeńko - jak ja go kocham . Fajne masz te rabatki przy schodach, faktycznie powinnaś je obsadzić czymś zimozielonym, ja sama planuję zakup ice dance i ciekawa jestem jak u mnie sobie poradzi
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Toszka 18:22, 09 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zurawka wyglada na Citronelle - tylko w cieniu, polcieniu, czyli na omawianym wczesniej miejscu jak znalazl. Slonce ja zabija. Dasz jej dobrej, kompostowej, pulchnej ziemi, troche stalej wilgoci i pomalutku bedzie rosla, bo nie nalezy do typu sprinterow tj np Marmelade. Kupuj min. po 3 sztuki i tak tez sadz - grupami, a wtedy widac piekno roslin, ktore to podkreslaja urode na wzajem. W pojedynke znikaja gdzies tam i absolutnie nie widac ich z daleka. Swierk bialy... nie chce cie martwic, ale to wieczne utrapienie z przedziorkiem. Musisz byc czujna i niestety w razie jakichkolwiek nieprawidlowych objawow lac chemie. Mam takie 3 (odziedziczone z ogrodem), maja ponad 10-15 lat i wiecznie zle, ech, malo powiedziane - tragicznie wygladaja od zachodniej strony. Suche cale polacie, musze wiecznie lac chemia, a nie chce chemii uzywac we wlasnym ogrodzie, bo to zdrowia nikomu nie niesie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
omelka1 21:25, 09 maj 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
Witam.Początek już jest, założenie że bez pośpiechu dobre teraz czekać na efekty.
Pozdrawiam i zaznaczam do podglądania.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
AnnaCh 21:34, 09 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Też mi się wydaje, że ta żurawka to Citronelle. Bardzo mi się podoba, ale niestety u mnie aktualnie prawie wszędzie "patelnia" i pewnie nie da sobie rady.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 21:37, 09 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ooo dziękuję za odwiedzinki.
Toszko, dobrze że napisałaś o tym świerku. Będę pilnować jak oka w głowie Mam trzy takie świerki, zachwycają nas ich wiosenne przyrosty.
Citronellki mówisz, to byłoby super Zawsze chciałam je mieć a kupiłam za pięć złotych 5 sztuk u nas w ogrodniku.

Paulino kolekcja może ok ale sporo będzie przenosin. Psychicznie nastawiam na razie mojego M na wielkie zmiany

Dziś mam zrobiony (rysunki) ogólny widok na działkę z góry. Zaznaczone są wszystkie rabaty, moim zdaniem jest ich sporo. Wkleję w przyszłym tygodniu.
Jutro komunia mojego dziecka, więc uciekam
____________________
Ania Ogród Ani :)
paulina_ns 21:58, 09 maj 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Moje wszystkie rośliny były przesadzane po 3-4 razy i wszystkie dały radę, więc Twoim pewnie też nic nie będzie Nawet teraz przeniosłam różę, chociaż mam wątpliwości, czy dobrze zrobiłam, bo jest cała oklapnięta, ale zobaczymy, oby dała radę
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Toszka 22:10, 09 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
przed przenosinami roslin, dzien wczesniej trzeba je obficie podlac i przenosic z jak najwieksza bryla korzeniowa

dodam, ze 5 zlotych to na prawde nieprzyzwoicie tanio
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Bella 00:58, 11 maj 2015


Dołączył: 15 lis 2014
Posty: 23
Witaj

Super wyglądają te kaskadowe murki , u mnie niestety równina na ogrodzie a M nie chciał słyszeć o sztucznym spiętrzaniu terenu ,zazdroszę ci tej możlwości

Pozdrawiam Iza
____________________
Iza - Na Żonkilowej
anbu 08:37, 12 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Znowu jestem

Wychodzi na to ze ma 10 sporych rabat do zagospodarowania Już się boję.
Rabaty, to wszystkie te miejsca zaznaczone ma moich rysunkach na niebiesko (proszę się nie śmiać )
Dom a raczej jego dach jest na czerwono, trawa na zielono Bruk wszelkie, chodniczki na szaro.
Wszędzie tam gdzie jest ta gruba kreska, są murki z kamienia.

Trochę mi te moje rysunki poobcinało, lepiej nie umiem










____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies