Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

Toszka 09:39, 13 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
vertigo jest jednoroczna w naszym klimacie.

A jeśli chcesz rodki, to na najniższe piętro frontu (wnioskuję, że to wjazd do garażu) możesz posadzić śmiało kilka, kilkanaście sztuk rododendrona repens (rośnie niewysoko, płasko) np. Scarlet Wonder. Kwitnie na czerwono. Pomiędzy możesz posadzić miniaturowe hosty, derenia kanadyjskiego (wprawdzie może przemarznąć, ale warto spróbować), a jeśli chcesz by latem coś kwitło to lilie orientalne grupami (jednak te są nieco wyższe). Wschodnia strona będzie im słuzyć.

TYLKO, ze pod rododendrony i wszelkie kwasoluby koniecznie musisz zakupić dedykowaną im ziemię, wzbogacić przekompostowanym, najlepiej końskim obornikiem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 11:00, 13 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Oooo….Toszka Kochana. Dziękuję za wskazówki.

Cały czas czytam. Myślę, że mam już mniejszy wybór stylu ogrodu właśnie ze względu na kamienne murki, które notabene mi się bardzo podobają
Na pewno mój ogród nie może być nowoczesny, bo w takich dominuje prosta kreska. U mnie są fale i koła.
Gdy chodzi o rabaty to w sumie są już ustalone (ich linie). Jedynie rabaty nr 5, 9 i 10 jeszcze mogę zmienić (jak się bardzo uprę). Wydaje mi się że rabata nr 10 jest za bardzo pofalowana (co myślicie ?).
Pan Arek „złota rączka” , który będzie robił nam obwódki z kostki brukowej wchodzi pod koniec maja (czy jakoś tak), dlatego jedynie w przypadku w/w rabat mogę coś jeszcze zmienić.
Pozostałe rabaty są już stałe, są zrobione z kamienia przywiezionego z naszych gór, konkretnie z Wisły.
Zostało nam go sporo, wybierzemy płaskie, duże i zrobimy ścieżkę wokół rabaty nr 8 (takie jest założenie). Chyba coś takiego widziałam w ogrodzie u Sebka

Projekt nawodnienia mamy ale to pieśń przyszłości, niestety

Lecę czytać wątki, które zapodałaś Toszko
Dziewczyny i Chłopaki zaglądajcie. Coś tam już naszkicowałam. Boję się najbardziej nasadzeń, bo mam stracha że znowu będzie źle i będę musiała przenosić a mój M i tak już dziwnie na mnie patrzy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 12:35, 13 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
W 5 zamiast tego (pardon za skojarzenie)... cycka, zrób eleganckie linie na bazie koła. 9 i 10 koniecznie bez tych fal
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 13:08, 13 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
W 5 zamiast tego (pardon za skojarzenie)... cycka, zrób eleganckie linie na bazie koła. 9 i 10 koniecznie bez tych fal


O taką szczerość mi właśnie chodzi. Czyli jednak się uprę jak Pan Arek "złota rączka" przyjdzie


Jednak i tak cycek mnie zabił
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 16:35, 13 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Pokażę Wam kamień z Wisły z bliska. Planujemy zrobić z niego chodniczki w trawie, takie o jakich pisałam wcześniej.



Zostało sporo dużych, płaskich, takich akurat.


A teraz przedstawiam naszą sunię. Oto Nana






____________________
Ania Ogród Ani :)
anabuko1 21:07, 13 maj 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Nana ładniutka.
Ja mam kotkę
Dużo pracy za wami i teraz chyba masz duże pole do popisu p przed Tobą z roślinami
Czytałam jakie roślinki ci się podobają.W połowie i ja je lubię i już mam.
Ale zaczyna się mniej,a potem coraz więcej i więcej.
Te chciejstwa sa jakieś pączkujące ))
Hosty - kocham to moja pierwsza większa ogrodowa miłość,Hortensje drzewiaste są też piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anbu 07:33, 14 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839

Przejrzałam wątek Bogdy, na razie kilkanaście stron.
No i powiedzcie mi jak tu nie dostać depresji na tym forum? No nie wiem, po prostu.
Wiem przynajmniej o co chodzi z tymi liniami rabat. Będą zmiany na naszych rabatach nr 5, 9 i 10. Będą delikatne łuki. Możliwe, że rabatę nr 10 połączę z rabatą nr 7, póki jeszcze mam taka możliwość. Wtedy ogród będzie jedną całością, hmm… tak mi się wydaje. W weekend będę miała więcej czasu, to narysuję jak to widzę.

anabuko1 napisał(a)
Nana ładniutka.
Ja mam kotkę
Dużo pracy za wami i teraz chyba masz duże pole do popisu p przed Tobą z roślinami
Czytałam jakie roślinki ci się podobają.W połowie i ja je lubię i już mam.
Ale zaczyna się mniej,a potem coraz więcej i więcej.
Te chciejstwa sa jakieś pączkujące ))
Hosty - kocham to moja pierwsza większa ogrodowa miłość,Hortensje drzewiaste są też piękne


Witam kolejnego bardzo miłego gościa Lecę pooglądać co tam u Ciebie w trawce rośnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 09:20, 14 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Cieszy mnie bardzo, że zadaną "pracę domową" odrabiasz I co ważne - czytasz ze zrozumieniem. Postaraj się też poczytać wątek Domi, bo tam m.in. znajdziesz przemyślenia związane z gęstością sadzenia i z planowaniem mającym na uwadze zdolność rozrastania się roślin. W jej, Dominiki wątku, trzeba się skupić i nie dać się rozproszyć pięknym zdjęciom
Ogólnie, zanim wpadniesz w wir zakupów i sadzenia koniecznie pobuszuj po wątkach, chociaż pismem obrazkowym i podglądaj co ci się podoba. Nie polecam konkretnie żadnego ogrodu, a to z prostej przyczyny, że obawiam się, ze kogoś pominę... a tego bym bardzo nie chciała.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_p_k 10:18, 14 maj 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
Witam Cię Aniu szybkie zmiany, życzę szybkiego wzrostu trawki kamienie bardzo fajne oj przydało by mi się ich troszkę na ścieżki ale Wisła za daleko powodzenia w tworzeniu swojego ogródka
____________________
Ogródowe-początki
Mira104 14:01, 14 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Cześć Ania
z jakiego jesteś miasta, bo tak czytam i wydaje mi się, że mieszkasz niedaleko mnie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w tworzeniu ogrodu Mira
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies