Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Ani :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Ani :)

iwka 11:56, 12 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dziękuje za miłe słowa o moich tulipanach

Toszka dobrze radzi, fajnie będzie!
Jeżeli będziesz chciała to za jakiś czas mogę Ci wysłać tego carex Ice dancer, kilka dni temu właśnie brałam sadzonki do nowej rabaty, ale niedługo będą nowe kłącza. Szybko rośnie, więc nie ma problemu
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 12:08, 12 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Działka ma 25 metrów na 40 metrów. Tzn. na tej części robimy ogród. Druga działka ma takie same wymiary, tam będzie rosła tylko trawa. Dla ścisłości są to dwie działki połączone razem.

Teraz wymiary poszczególnych rabat. Nie zeskanowałam Rabaty nr 1, bo tam zostanie mój klon palmowy (jak pisałam wcześniej, dobrze mu tam).
Reszta do obsadzenia. Wybaczcie mój brak profesjonalizmu


Rabata nr 2


Rabata nr 3


Rabata nr 4


Rabata nr 5


Rabata nr 6
____________________
Ania Ogród Ani :)
anbu 12:15, 12 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
iwka napisał(a)


Toszka dobrze radzi, fajnie będzie!
Jeżeli będziesz chciała to za jakiś czas mogę Ci wysłać tego carex Ice dancer, kilka dni temu właśnie brałam sadzonki do nowej rabaty, ale niedługo będą nowe kłącza. Szybko rośnie, więc nie ma problemu


Toszki oczywiście będę słuchać, jak jeszcze zajrzy do mojego wątku (mam taką ogromna nadzieję )

A trawkę chętnie wezmę, jak to nie kłopot oczywiście i mam nadzieje że w przyszłości się odwdzięczę.


Oczywiście jakieś pomysły tam mam na ten przedogródek (już wiem, że tak nazywa się to miejsce). Będę wklejać po kolei co mi tam w duszy gra
____________________
Ania Ogród Ani :)
iwka 12:26, 12 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Zapisane: trwka dla Ani(anbu)
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
anbu 18:17, 12 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Tak było jeszcze wczoraj (tył naszej działki)






A taki oto widok zastałam dzisiaj po powrocie z pracy





Będziemy robić trawnik
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 21:27, 12 maj 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Super Trawka to podstawowa roślinka w pięknym ogrodzie
Jestem pod wrażeniem szkiców rabat, świetnie wszystko narysowane, no i trochę masz ich do obsadzenia.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Magda_ 08:40, 13 maj 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
fajnie się zapowiada

Naprawdę mnóstwo pracy za Wami
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Toszka 09:11, 13 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, na początek przejrzyj forum chociaż pismem obrazkowym(na pinteresta też się zaloguj i oglądaj fotki). Oglądaj style - czy minimalistycznie, czy romantycznie z mnogością kwiatów, czy chaos tzw. misz-masz, czy z dozą elegancji etc. Musisz znaleźć w sobie to co lubisz, to do czego serce mocniej zabije

poczytaj kilkanaście stron od początku http://www.ogrodowisko.pl/watek/56-moj-piekny-ogrod?page=7 tu Danusia vel Szefowa pisze o zasadach planowania ogrodu.

Drugi wątek, wart podczytania od początku (to na forum niemal kultowy ogród z masą pomysłów do podpatrzenia) http://www.ogrodowisko.pl/watek/1067-ogrod-dominiki

Na stronie startowej portalu Ogrodowisko znajdziesz mnogość Danusinych artykułów i o szykowaniu terenu pod trawnik, i o doborze roślin, stylach etc.
Na początek sama musisz wiedzieć czego chcesz i jakie rośliny są bliskie twemu sercu. Ogród powinien tworzyć spójną całość, a to uzyskasz powtarzalnością nasadzeń i roślin na wszystkich rabatach,
JEDNAK!!! na początek najważniejszą sprawą w ogrodzie jest jakość i przygotowanie gleby. To GWARANCJA, że twój ogród będzie zdrowy, bujny, a ty nie będziesz rozczarowana chorobami roślin i ich wypadaniem. Jeśli teraz, na starcie zaniedbasz poznanie i przygotowanie gleby/ziemi to tego już tak łatwo nie nadrobisz.
Choćby teren pod trawnik - tu trzeba naprzemiennie, do skutku, grabić, wałować, grabić, wałować tak by uzyskać idealnie płaską jak stół powierzchnię, bez kamyków, śmieci etc. Jeśli masz glebę, ciężką, gliniastą, trzeba wypiaskować (przekopać ze sporą ilością), by zwiększyć przepuszczalność.
Rabaty planuj z jak najmniejszą ilością pofalowań (koszenie trawy staje się prawdziwą mordęgą). Łuki muszą być bardzo dokładne i symetryczne, bo to wprowadza spokój i porządek. Na tym etapie warto zaplanować ścieżki, a nawet je zrobić bo nie ma nic gorszego jak wydeptana trawa na szlakach komunikacyjnych np. do kompostownika (tzw. mus mieć), mini warzywniaka (wielu chce mieć), do ławeczek w ustronnych miejscach (kto by nie chciał mieć?) etc

Warto tez teraz zaplanować, a nawet zrobić nawodnienie... przynajmniej trawnika.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 09:13, 13 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Lista roślin, które mi się podobają i już co nieco o nich czytałam.
Lista nie jest zamknięta, tworzę ją żeby mi nic nie umknęło.
Będę modernizować w marę potrzeb:


Bukszpany (wszelkie z nich kule, stożki, obwódki ),
Cisy,
Trzmieliny,
Magnolie,
Miłorząb dwuklapowy Mariken (mam takiego malucha, w formie krzewu, nie na pniu – do przeniesienia),
Hosty,
Azalie (mam trzy - białą, czerwoną, różową – właśnie zaczęły kwitnąć, do przeniesienia. Rozumiem, że muszę dokupić więcej sztuk i sadzić plamami)
Rododendrony,
Żurawki,
Wrzosy (z tyłu działki chcę mieć wrzosowisko),
Choiny kanadyjskie Jeddeloh (podpowiedziała mi Toszka, bardzo mi się podobają),
Hortensje bukietowe Limelight,
Forsycja maluch szczepiona na pniu – tutaj jeszcze nie jestem pewna (?),
Ambrowiec amerykański na pniu,
Katapla,
Grab Pospolity Pendula,
Brzoza brodawkowata Youngii, chyba też szczepiona na pniu,
Grujecznik,
Świerki serbskie,
Platan,
Rozplenica słoniowa Vertigo,
Miskant Gracilimus,
Hakonechloamacra All Gold,
Turzyca japońska Ice Dance,
Świerk kłujący Brynek na pniu, z ogrodu Tosi (bardzo mi się podobają )
Cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana

Chyba trochę za dużo drzew na tej mojej liście, najwyżej usunę
____________________
Ania Ogród Ani :)
iwka 09:22, 13 maj 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Jaka powierzchnia! Jak będzie trawa to dopiero będzie wypas
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies